Jump to content

ogrebotina na vratima od vrata


goran_sch

Recommended Posts

Trebam savjet, Da li postoji neko jednostavno i "jeftino "riješenje da se ovo pokrpa a da se cijela vrata netrebaju lakirati

20170615_191707.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeftino ima, jednostavno nema. Moras nabaviti istu boju i lagano popuniti necim tankim taj defekt laka - sve to sto se vidi kao belo, samo pazi da ne procuri. Nakon toga uzmi neku polir kremu malo bolju i ispoliraj sve to. zamaskiraces definitivno.

Link to comment
Share on other sites

imam set boje i laka od renola ali nema šanse da to ja dobro napravim da se ne vidi. popunjavam rupe od kamenčića sa time ali to uvijek nikako ne izgleda. (nisam polirao neznam kako bi nakon toga izgledalo

s obzirom da na dva mjesta je lak skroz oguljen (vidi se kad se poveća slika) ako nema bolje opcije to ću popuniti sa tom bojom da zaštitim lim ali to će se vidjeti.

pitam dali da to odvezem nekom lakireru dali bi on to mogao  riješiti da se ne vidi i koliko bi računao za to (lakiranje cijelih vrata ne dolazi u obzir) 

dimenzija ošečenja je 7x5cm  i nema udubljenja lima

20170615_1917071.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lakirer ti to moze popuniti i ne mora da farba cela vrata, ako je iole vestiji. Ne nanosi se boja onom cetkicom iz seta za reparaciju boje, ona je predebela. mozes probati necim tanjim.

Link to comment
Share on other sites

Probaj izvuči jednu dlaku sa nekog kista dječjeg i s tom jednom dlakom ispunit rupe.

Istu stvar imam na crnim vratima. Poljubac nekog na parkingu. 

Link to comment
Share on other sites

Prvo ispoliraj. Koliko vidim iz slike na 2,3 mjesta fali lak, ostalo je izgreban. Kada ispoliras, vidjeti ces zapravo na koliko malo mjesta trebas dodati.

Link to comment
Share on other sites

Meni lik danas u city centru pred mojim ocima silom otvorio vrata i napravio mi rupicu malu tj udubinu s ispucanim lakom. Ja mu kazem u lijepom tonu kaj cemo sada i zasto ne pazi. On mene jos verbalno napadne. Da ne duljim nazalost budala ima, ja sam od onih koji parkira punk dalje od ulaza. Ja cu ic to popravit u firmu tuca u zapresicu.

Link to comment
Share on other sites

A u 3pm i idioti. Ja sam mislio kako sam samo ja priljepak za takve idiote i takve situacije.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da mi je draže da ga nevidim jer bi uskipio taj tren....

Još da se krene svađati, moglo bi belaja biti.

Link to comment
Share on other sites

Petak i ja tak razmisljam, al kad bebaca imas u autu plus moze te covijek prijavit i na kraju najebes zbog  gluposti.  

Problem je danas nekultura. Jos on mene gleda ko bolesnika kaj tak skacem na zadnje noge zbog auta. 

Link to comment
Share on other sites

meni je greška bila što sam se parkirao tako da ima mjesta oko mene i taman je sa cliom mogao ful vrata otvoriti pa je punom sngom to odradilo, da je bilo na tjesno nebi bilo ničega. shit happens

Link to comment
Share on other sites

Meni je to moj susjed u zgradi napravio (vise ne pricamo), pisao sam o tome. A pred jednim ducanom, pred ocima, getza mi vratima ogrebala babuskara uz odgovor na moje negodovanje "kaj ocete gospon?" Da nije bilo kamera ma parkingu odjebo bi joj auto, majku joj je..m. Pizdim na te priljepke kad svoj auto parkiras daleko od ulaza, dalrko od svih i onda ti se ko priljepak naljepi melo govno s krntijom i cvak u vrata. Mentalitet. Imam toga i u zgradi gdje djeci susjeda ne smijes nista kazati kad zvrcu biciklima oko auta dok su njihovi auti zasticeni u garazi. Mema kulture. Ono sto krvavo zaradis i pazis, drugi ti razhebe. Ja se na svoje djete derem i upozoravam, drugi sviraju frulu. Mislim, sranja se dogadjaju, ali namjetna sranja nisu slucajna, nego je to nas jal i nekultura. I dok sam krame vozio od skode 120L ili skale 55 pazio sam jer znam kolilo su kostali me tako polovni a kamoli sad ovaj novi...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

zeko je to najbolje opisao. pored takvog mentaliteta ne možeš drugo niti očekivait od ljudi

Link to comment
Share on other sites

Na Kauflandovom parkingu sjedim u autu i čekam ženu. I doleti neka koza sa Fiestom, ugasi motor dok se još auto kretao, otvori vrata i gurne nogom i tras u moja. Otvorim prozor i velim pristojno da malo pripazi jer radi štetu.

Kad je ona krenula meni skidati Bogove, derala se ko da ju vrtiš živu na ražnju, zove me van iz auta da mi pičku razbije. Skoro dobih batina sunce ti žarko.

Na kraju od tolike dernjave ja ispao kreten jer su svi mislili da sam joj nešto napravio.

A nije da joj nisam želio stisnuti jedan iza ušiju vaspitno-odgojni.

Link to comment
Share on other sites

Fotografiras...pozoves muriju...ako pobjegne prijavis ga a tablicu imas i boli te uvo...pa na njegovo osiguranje i pravis se grbav.

Link to comment
Share on other sites

Kad je ona krenula meni skidati Bogove, derala se ko da ju vrtiš živu na ražnju, zove me van iz auta da mi pičku razbije. Skoro dobih batina sunce ti žarko.

Pozoveš muriju, prijaviš štetu, remećenje javnog reda i mira, verbalni napad, te prijetnju fizičkim nasiljem. Kad policija dođe i pita želiš li tužiti kažeš: DA! I uzmeš lovu ludoj kuji.

Nema bolje stvari za tebe i gore za nju nego kad joj uzmeš lovu, a nisi kriv za ništa ni po kojem slovu zakona države i ulice ;)

Link to comment
Share on other sites

Kada vec pricamo o takvih stvarima. Prije cca 5 godina uzao sam Clia. Clio je 99.9% svog zivota proveo na selu, rijetko grada vidio. KAda sam ga uzeo normalno glina i koliko mi se dalo sredjivati izgled. Imao mozda 2,3 udubine od vrata. Za auto star 15 godina odlicno. Sada 5 godina gradske voznje i obitavanja u gradu 99.9% vremena ima nebrojeno vise ogrebotina i udubina. Cak sam prestao jednu po jednu sanirati, nego svakih par mjeseci skinem nove, kojih ima...

E sada da li je stvar sto je to star auto pa ljude boli briga, ili jednostavno nemam srece neznam.

I da nikada jos nikoga nisam vidio da je udario, sto je najzanimljivje...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ljude jednostavno nije briga. Isto tako sam preuzeo auto koji nije bio baš vožen u gradu i bio je u super stanju za 250k km. U prvih tri mjeseca mi je biciklist zapeo za prednji branik i pošteno ga ogrebao do plastike, susjed je pet puta grebao cijelu desnu stranu auta (znači svima u ulici kako se parkira jedan iza drugog je potegnuo crtu i tako svakih par dana isponova), netko se u parkiranju naslonio na prednji branik i ostavio ogroman trag, stražnji branik su mi izudarali, neka žena je stavila torbu na poklopac gepeka valjda da nešto nađe u njoj i sve mi izgrebala... Uvijek, ali uvijek parkiram u sredinu parkirnog mjesta i jako pazim da svuda oko mene ima mjesta, znači nije da parkiram kao idiot pa da mi netko grebe ili udara auto namjerno zbog toga.

Zadnjih 9 mjeseci parkiram u javnoj garaži, skroz do zida desnim retrovizorom i svejedno su mi izlupali lijevu stranu auta svojim vratima i ostavili dva udubljenja uz nešto ogrebotina.

No comment. Na kraju najbolje prođu seljačine koji svaki dan u garaži parkiraju preko dva mjesta, a ljudi im samo dignu brisače i to je to. A ja koji ostavim najviše mjesta moguće nastradam.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Eto, što reći. I sve to u godinu dana.

Nisam ni slikao ovo što su me izudarali u garaži, kao da me tuča izgađala u bok auta.

EDIT: Ops, ispale su velike slike i ukrao sam ti temu, isprike.

 

IMAG0073.jpg

IMAG0077.jpg

IMAG0105.jpg

IMG_0588.jpg

IMG_0845.jpg

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

sanacija mojeg problema bi bila 350 kuna (da se vrata ne lakiraju cijela) neznam kako se to izvodi. i uopće neznam dali je to puno ili korektno za taj posao

Link to comment
Share on other sites

popunio sam rupe sa bojom iz seta or renola prošao sa lakom da se zaštiti od eventualne korozije, ogrebotina se vidi tako će i ostati nedam 350 kuna sutra me opet može neko opizditi. ima boljih stvari na koje se može potrošiti 350 kuna

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.