Jump to content

Propala kočnica na cliu 197


Zrmi RS

Recommended Posts

40 minutes ago, Med0 said:

Klipovi, gumice, zamor materijala... još uz to spominješ kako jače kočiš na velikim brzinama.... Ako si uz to htio štedjeti onda možda nisi trebao kupiti Sporta.

ti ga isto pretjeruješ malo, nema potrebe da kupuje nove čeljusti, osim ako su stvarno od pekmeza pa ubrajaš zamor materijala

Link to comment
Share on other sites

Celjusti i gumice su nove od prosle godine kad sam sve mjenjao od tih sranja. 

Danas otkrio da krajnik spone i seleni vilice osle u 3pm. Desna strana tak ima lufta da to pod hitno noram isto rijesit. A jebeni krajnici spone mjenjani prosle godine. Trw kvaliteta. Sad idem na Lemferder.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, GTT said:

Sad mogu u miru na nedjeljni ručak

Iskreno se nadam daje do njega. Moram pod hitno mjenjat selene i kranike i onda je to to. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Propala kocnica opet, sva sreca u mojoj ulici netom prije zaustavljanja. Sad vise nznm sto moze biti uzrok??

Kaze mi frend da je znao da nije do njega i da su problem seleni koji mi nevaljaju (seleni na vilici) ili magnetne trake za abs na kotacima. Ako je abs block mogu ga zapalit.

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze imaju seleni na vilicama sa propadanjem kocnice??

Link to comment
Share on other sites

Ma nznm. Uglavnom muka mi je od tog auta. Niko nema pojma o pojmu. Sta uopce moze bit??

Link to comment
Share on other sites

ABS pumpa?

Meni bi na R19 16V propala kočnica ako bi ABS pumpu ostavio dovoljno dugo bez struje.

Možda gubi vakum negdje....

Link to comment
Share on other sites

Ako nije glavni kocioni i celjusti su sve u redu, onda je do abs-a.

A tim da ne mora sliniti, a da je celjust neispravna

Link to comment
Share on other sites

Sta moze bit na celjusti? Ne curi nigdje. Da se klipic zaglavi ili?

Link to comment
Share on other sites

Nije to kod tebe problem, jer da je problem u celjusti, dogadalo bi se stalno, a ne svakih 6 mjeseci

Link to comment
Share on other sites

Jedino mi kazu da maknem osigurac od absa pa ako se nebude ponavljalo onda je do centrale.

Link to comment
Share on other sites

Samo pazi jer kad nemas abs-a sustav za kocenje se "poseremeti". Kad je frendu prdnuo senzor i nije imao abs, kao da je sila kocenja bila drugacije rasporedena po osovinama i performanse kocenja nisu bile nesto pa da se ne iznenadis. Pogotovo treba paziti po mokrom.

Link to comment
Share on other sites

Sad smo ga ubijali frend i ja i nista. No na dijagnostici ima razlike u brzini prednjih kotaca pri kocenju. On je uvjeren da zbog razlike u pomicanju kotaca dolazi do aktivacije absa tj ebda i iz nekog razloga se to dogodi....

Link to comment
Share on other sites

Jednom se i meni dogodilo dok sam ujutro na posao išao, mraz je bio i cca 500 metara od kuće stisao kočnicu da stanem pred uključenje za magistralu, kočnica propala i abs počeo roštat ko blesav, na kraju sam stao, malo preko crte ali jesam. Od tada se nije ponovilo nikad. Clio sport 169 je u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Abs se ne aktivira, nego kocnica propadne ali ne do poda, nego ispod razine gdje obicno pedala odmah hvata. Sad se odmah nakon tog jednog stiska vratila u normalu. 

Lako je reci prodaj auto. Da imam novaca zapalio bih ga,nego ga prodati ovakvog i sebi uzeo novi. Uglavnom moram sacekati ponedjeljak da vidim koliko kosta taj dio. 8200443546 je kataloski, vidim da ih ima na ebayu dosta, navodno ispravni. Naravno mehanicki dio u njemu ni nemozes testirat, jer nemam gresaka ovako uopce. Zaista nznm sto osim tog dijela jos moze uzrokovati ovakvo propadanje?? Celjusti sve rade, nove plocice, novo ulje u kocnicama novi glavni kocioni cilindar. 

Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da tebi fali DOT tekucine u cilindru...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Ivan1902 said:

Meni se cini da tebi fali DOT tekucine u cilindru...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
 

Os da ti poslikam koliko imam kocione tekucine? Na max je.

Link to comment
Share on other sites

Napisao je u cilindru a ne u posudi.
Moguće da zbilja ima negdje zraka, iako Hans zna što priča.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.