Jump to content

Megane 3 stao, check injection, antipollution


Stiniva

Recommended Posts

Kaj stvarno ljudi drkate po ventilaciji dok je ispred vas dizel? Ajd dok je neki tamic il neka kanta koja vec u mjestu dimi, al inace gledate oznaku il auspuhe pa se klika brzo na unutarnju cirkulaciju?? Iskreno, cesce mi zasmrdi ulje iz rasturenog benzinca nek iz dizela. Nebum pametoval previse jer nisam doma u toj problematici, kolicinama odredjenih ispljunutih cestica i sl, al u svakom slucaju ova cijela prica o dizelima, ukidanju, istjerivanju vragova, varanju i slicno je opet jos jedna medijska igra koja iza sebe skriva nekaj saaaasvim drugo.

Link to comment
Share on other sites

A ja opet kazem benzincince izumret a ne dizeli. Benzinac je ok ovako za sirok raspon snage itd. Al dizel se moze izoptimizirat za jako uske okretaje i tu da bide najefikasniji, cist itd.. I on ce sluziti za punjenje baterije. Radice ili na punoj snazi ili ce biti iskljucen. Efikasnost od 65+ % lako izvediva.. Takodjer kad je na tako uskom rasponu okretaja moze ga se savrseno dinamicki izbalansirat da se ni ne osjeti u radu...

Bmw, reno, mercedes, vec imaju prototipe takvih motora.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

O tom potom. Tema je o zastopanom filteru cadje koji balkanci odrezu i nek cadi okolo ljudima po plucima. Ako je auto 100% ok ne osjeca se smrad. Cesto ispred mene vozi noviji mercedes i iza njega nema ni oblaka nit se osjeti smrdecina. Ali 8 godina stari fordovi, renoli, pezo, vw itd sa oko 150000 km na ledjima svi imaju nesnosno smrdljiv ispuh. To je problem.

Jedini je ok biodizel to bi bilo gorivo buducnosti kod dizel motora ali dok ima nafte bit ce i benzinaca i dizela jer je to jaka industrija. Industrija nafte jedna medju najjacima na svijetu. Baterije elektricnih vozila trebala bi se puniti iz obnovljivih izvora znaci sunce vjetar itd. Kakav dizel agregat za punjenje baterije. To budu failovi. Ostati na konceptima.

Btw jel ima netko preporuku filtera kabine koji zaustavlja tu vasu cadju iz dizela jer onaj purfluks nis koristi. Il se brzo zasitil? Netko je reko Mann?

Link to comment
Share on other sites

Da purflux su za kuki. Man i filtron s.aktivnim ugljenom su jaci.

Inace danas se vozio iza benzinca imao sam osjecaj da me zalio neko istim :)

U ostalom mi se tu prepiremo ocel ovo ili ono a sve o starim autima. ... Tako da dok je prosjecna starist viznog parka koja je. Svejedno ti je dal si iza dizla ili benze.

Inace ni jedan obnovljiv izvor energije nije bez utjecaja na okolis. Sta svojim crpljenjem energije, mijenjanja krajolika, klime, toka i struje vode, itd itd.. Nista nije bez cijene.

Da ne pricamo o cijeni izrade tih pumpi koje crpe tu "besplatnu" energiju. Kolko se elektricne energije utrosi na izradu kolektora itd..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da purflux su za kuki. Man i filtron s.aktivnim ugljenom su jaci.

 

Inace danas se vozio iza benzinca imao sam osjecaj da me zalio neko istim :)

 

U ostalom mi se tu prepiremo ocel ovo ili ono a sve o starim autima. ... Tako da dok je prosjecna starist viznog parka koja je. Svejedno ti je dal si iza dizla ili benze.

 

Inace ni jedan obnovljiv izvor energije nije bez utjecaja na okolis. Sta svojim crpljenjem energije, mijenjanja krajolika, klime, toka i struje vode, itd itd.. Nista nije bez cijene.

Da ne pricamo o cijeni izrade tih pumpi koje crpe tu "besplatnu" energiju. Kolko se elektricne energije utrosi na izradu kolektora itd..

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Nisi me razumio ja nemam ništa protiv dizela dapače fan sam dizela, pa vozim zadnjih 10 godina samo dizele.

Protiv tog sam da nam svaki treći dizel u gradu Zagrebu dimi ko lokomotiva pa moram recirkulaciju paliti. Stalno sam na cesti dečki pa vidim realnost ove države. 

Nije uredu prema drugima u prometu kidati auspuhe skidati dpf i neimati osječaja za druge. Poanta - održavajte ljudi svoje automobile i ne dopeljavajte zadnje grobove sa ogromnom kilometražom. Država bi trebala zabraniti tj trebala je zabraniti od ulaska u EU dovlačenje auti ispod EURO4 norme a policija bi trebala odmah isključiti vozila sa dimnom zavjesom. Ljudi niste svjesni možda neki ne krivim vas ak niste na cesti ja jesam stalno nagledam se svačega. Vozni park nam je koma.

Nisi me razumio ja nemam ništa protiv dizela dapače fan sam dizela, pa vozim zadnjih 10 godina samo dizele.

Protiv tog sam da nam svaki treći dizel u gradu Zagrebu dimi ko lokomotiva pa moram recirkulaciju paliti. Stalno sam na cesti dečki pa vidim realnost ove države. 

Nije uredu prema drugima u prometu kidati auspuhe skidati dpf i neimati osječaja za druge. Poanta - održavajte ljudi svoje automobile i ne dopeljavajte zadnje grobove sa ogromnom kilometražom. Država bi trebala zabraniti tj trebala je zabraniti od ulaska u EU dovlačenje auti ispod EURO4 norme a policija bi trebala odmah isključiti vozila sa dimnom zavjesom. Ljudi niste svjesni možda neki ne krivim vas ak niste na cesti ja jesam stalno nagledam se svačega. Vozni park nam je koma.

Da, filtri sa aktivni ugljenom su najbolji i samo njih kupujem zadnje 3 godine. S tim se slažemo.

Link to comment
Share on other sites

Nakon tjedan dana kod mehaničara i električara našli su problem u nekoj isntalaciji između motora i kompjutera (nažuljana).

Malo im je čudno jer auto nije star ali to je bio problem i sada moraju još kompjuter reprogramirat...

Jel zna netko kaj je to točno sa kompjuterom stavlja se novi OS :) ili.

I koliko za takvu stvar ruke dođu?

Lp,

   Sebastijan

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas moras bit mehanicar da te ne zmuljaju u servisu. 

Mislim da si se trebo informirat kolko cijela prica kosta i kaj misle radit i zasto. Tesko da itko na forumu moze rec tocnu cijenu

Link to comment
Share on other sites

Nakon tjedan dana kod mehaničara i električara našli su problem u nekoj isntalaciji između motora i kompjutera (nažuljana).

Malo im je čudno jer auto nije star ali to je bio problem i sada moraju još kompjuter reprogramirat...

Jel zna netko kaj je to točno sa kompjuterom stavlja se novi OS :) ili.

I koliko za takvu stvar ruke dođu?

Lp,

   Sebastijan

 

 

Ovo je najjeftiniji kvar što si mogao zamisliti premda mi nije jasno ovo oko reprogramiranja kompa.Sigurno ćeš više platiti dijagnostiku/traženje/otkrivanje kvara od samog popravka jer je puno vremena potrošeno u potrazi za greškom.

Ja sam kod sebe u motornom prostoru davno pregledao instalaciju i dodatno zaštitio mjesta mogućih oštećenja.Ipak dizel se trese i velika je mogućnost oštećenja instalacija i posljedično čak i požara zbog kratkog/ih spojeva.

Link to comment
Share on other sites

I kod mene je palio antipollution samo sto je meni otisla klapna na auspuhu. E sad najzanimljiviji dio. 2mj nema nikakve greske i jucer se antipollution upalio i danas opet bwz greske... Samo kod mene auto normalno radi i vuce.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.