Jump to content

dodatni grijač kabine 1000W


frenchkey

Recommended Posts

e ovo je stvarno zanimljivo, postoji li to za Megane 3? meni bi dobro došlo za dCi...

??? Moj meg 3 ima PTC i grije već nakon cca 30 sec so 1 minute. Inače kad bi čekao da se motor ugrije bio bi svaki dan smrzotina..

Link to comment
Share on other sites

??? Moj meg 3 ima PTC i grije već nakon cca 30 sec so 1 minute. Inače kad bi čekao da se motor ugrije bio bi svaki dan smrzotina..

znači dok je hladan upališ grijanje ventilator na max (4) i grijanje na crveno - max i odmah grije?

ili mora biti klima upaljena, ti imaš automatsku klimu?  i puhanje usmjereno u noge i staklo ?

Edited by Chupi
Link to comment
Share on other sites

Na mom s automatskom klimom: klima ugašena, temperatura na 27 (HI), ventilator stavim na pola snage. Puhati toplo počne nakon minut dvije. U početku puše samo na otvore ispod šajbe i na ona dva mala lijevo i desno, kad se motor dovoljno zagrije onda automatika pomalo prebaci puhanje i na glavne otvore.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

da rezimiram i ja....

automatska klima - mora li biti ugašena ili ne da bi to (brzo) grijanje radilo

netko je rekao pojačati na najjače, 27 kod automatske klime - kod mene je 27 zadnji broj a nakon toga se pokaže HI, dakle treba li biti na 27 ili na HI?

 

hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

znači dok je hladan upališ grijanje ventilator na max (4) i grijanje na crveno - max i odmah grije?

ili mora biti klima upaljena, ti imaš automatsku klimu?  i puhanje usmjereno u noge i staklo ?

Ja imam auto klimu, možda je u tome caka, ne znam. Dakle kod mene ja ne moram paliti ništa, temp je na klimi naštimana na 23 i nakon paljenja auta ako je vanjska temp ispod 10-12 stupnjeva, automatski se pali taj dodatni grijač i počinje grijat kabinu. Prvo puše minutu dvije toplo u šajbu, a nakon toga prebaci na noge. Npr kad vozim klinca ujutro u vrtić, imam do vrtića 4 km sve nizbrdo, motor se u takvoj vožnji ne ugrije gotovo ništa ali grijanje počne radit čim izađem iz ulice nakon pola minute/minutu već puše toplo. Dok dođem u vrtić u autu je već ugodno, nije ful ugrijalo ali ugodno. Kako se motor počne zagrijavati počinje puhati sve toplije i tamo negdje kad se upali prva točka temp motora, PTC grijači se počinju gasiti (čujem releje kod paljenja i gašenja). Napomena, sve radi i kad je AC off, bitno je samo da je temp na klimi ventilaciji naštimana npr 23 i da je vanjska temp recimo ispod 10.

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Automatska klima na HI, ventilator na pola ili manje.

Manualna klima, temperatura na max, ventilator na 2.

Klimu nije potrebno paliti.

Link to comment
Share on other sites

Automatska klima na HI, ventilator na pola ili manje.

Manualna klima, temperatura na max, ventilator na 2.

Klimu nije potrebno paliti.

 

kod mene nije potrebno postaviti temp na HI i svejedno grije (kod mene je stalno 22.5 ili 23), klimu nije potrebno paliti.

Link to comment
Share on other sites

Kod njega je novi auto, valjda su se dosjetili da to povezu s vanjskom temperaturom i olaksaju primjenu

Šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Će da probamo i na krstarici!

 

Nije mi jasno zašto takve stvari ne pišu u uputama koje dobiješ sa autom.

 

Ili ja nisam dobro čitao. Doduše, moja je na njemačkom pa mi samo slikice gledam :bigl: 

Link to comment
Share on other sites

Čisto još jedna info, ali ovdje je u pitanju moj ex službeni Pug Partner hdi sa ručnom klimom. Imao je PTC grijač koji bi se aktivirao tek kad upališ klimu i okreneš na grijanje, bez upaljene klime ništa dok se motor ne ugrije.

Link to comment
Share on other sites

Će da probamo i na krstarici!

 

Nije mi jasno zašto takve stvari ne pišu u uputama koje dobiješ sa autom.

 

Ili ja nisam dobro čitao. Doduše, moja je na njemačkom pa mi samo slikice gledam :bigl: 

Tko zna kakve ti slikice gledaš? Bit ce da su tete, one imaju centralno grijanje [emoji23]

Na službenom C4 okrenem grijanje na max i upali PTC ali i kompresor, bez indikacijske lampice.

Link to comment
Share on other sites

Laguna 2 ima grijače rashladne tekućine, barem moja ima i to četiri komada.

Link to comment
Share on other sites

Hm, kako bi ja mogao saznati jel to moja ima? Klima je manualna. Probat grijanje stavit na max. a ventilator na 4?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ptc grejač se aktivira prostim paljenjem grejanja ako je spoljna temperatura ispod 10c čini mi se, nema potrebe podešavati temperaturu na maksimum

Link to comment
Share on other sites

Ptc grejač se aktivira prostim paljenjem grejanja ako je spoljna temperatura ispod 10c čini mi se, nema potrebe podešavati temperaturu na maksimum

To za Espace govoriš ili općenito? 

Link to comment
Share on other sites

Za Espace, Scenic 2 i Megane 2 koje sam imao, za ostale nisam siguran ali nema razloga i logike da bude drugačije

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.