Jump to content

kupnja rabljenog Megane Grandtour 1,5 dCi 110ks


Tomislav1983

Recommended Posts

Ne kuzim sta si zapeo toliko za taj auto da ne valja. Mozda ne valja, ali mozda je auto u top stanju bez ulaganja ikakvih trenutnih.

Vozio sam vise megana trojki  sa redom : 150 160 200 i 220 tisuca, svi su stvarno bili u odlicnom stanju, mehanicki bez ikakvih problema ili zvukova, jedini "pravi"problem su granicnici vrata i ono straznje svjetlo koje propusti vodu.Ovaj ak ima tu kilometrazu +- 30 tisuca mora biti u odlicnom stanju.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svog Meganea kupio lani u svibnju, sa prilično dobrom opremom i 90 tisuća km (uvoz DE) i do registracije me izašao oko 10 tisuća €. To je bilo prije skoro godinu dana, tako da ova cijena ne mora nužno biti pokazatelj da je auto loš. Treba vidjeti i provjeriti, koliko je moguće. Ja sam auto provjeravao u AC Redanu, a već prije je tu provjeru napravio i prodavatelj (RCars). Svakako možeš tražiti broj šasije i prema broju šasije provjeriti povijest auta u bilo kojem ovlaštenom servisu uz malu naknadu.

Što se tiče navigacije - ovo je, koliko vidim, R link navigacija. Pretpostavljam da su to ugrađivali uz Bose paket - ja imam 'običnu' TomTom Carminat Live.

 

 

Link to comment
Share on other sites

jedan savijet ključ zna sve, otiđi u ovlašteni na ključu sve piše, prvi vlasnik, servisi i Km 100% . frend kupio megane 3 i otišli u ovlašteni u varaždinu i sve mu ispisao.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam u ovlastenom servisu auto sada nema tehnicki nikakve mane sve je odlicno svi servisi odradjeni i sve sta treba promjenjeno. Jedino nema 170t nego 190tkm neko mu je skinuo 20tkm zasto pitaj boga..al mi gazda zato da se izvine nudi 900e popusta te bi ga dao za 8000e

Mehanicar u ovlastenom kaze da bolji auto za te novce necu naci sigurno jer i on uvozi aute iz njemacke i zna kak je stanje

Link to comment
Share on other sites

Osobno se nebi puno mislija. 

Ako ti cijena odgovara i zadovoljan si sa autom (kako izgleda i stanje) uzmi i vozi se.

Ipak, to je star auto i odradio je dosta kilometara tako da možeš očekivati neko pojačano održavanje. 

Ali mislim (samo moje osobno mišljenje) da uz nastavak korektnog održavanja nebi trebalo biti puno problema.

 

I sam sam prošle godine uzeo 10 godina i 180tkm star espace. Ali meni takav auto treba i kao što je jedan moj poznannik rekao .

Ja se uz toliko djece nemogu voziti jeftinije u većem autu. 

Tu sva rasprava (po meni) prestaje.

 

Otac u scenicu 2 ima taj 1,5 dci (110ks)  sad već deseta godina i sa 275tkm na grbači. 

Jedino što je bilo pojačano je mjenjanje ulja i filtera ulja motora svakih 10tkm.

Link to comment
Share on other sites

Ovlasteni renault u staroj samoborskoj nemam poima kak ze zove to mi bilo najblize od stana.. sa tom opremom slican na njuskalu cca 11000e i vise tako da imam fora jer sam mislio izdvojit do 11000e za auto. Mada je rekao mehanicar u servisu da on ne vidi mane tom autu..nit razbijen niti da je nesto kriticno..plocice zadnje promjeniti i neki selen za 10tkm ostalo sve u redu

Link to comment
Share on other sites

zemi i bok! ako je skroz ok kako ti svi kazu.. bar znas da je skidano 20k km i znas kad te cega sljedeci servis.. to je valjda skidano da ljepse zgleda brojka, blize 150k km nego 200k km :p

Link to comment
Share on other sites

Ovak nekaj debilno jos nisam cuo, kakav lik! 

Kakav je kuplung? Ako je noviji mora biti kao u putar mekan! 

I ajmo jos jednom, ako ti ga daje za 8000€ koliko ga je on platio gore i zasto? 

Ja sam svog GTline 2013 99tkm prije godinu dana tocno prodao za 92tkn (12250€), bio je besprijekoran i bez xenona i rLinka ali to ionako nitko ne placa vise kod rabljenih. 

Ako je na autu sve 5 onda si ubo odlicnu priliku ?

Link to comment
Share on other sites

Rekao u servisu covjek koji ga je pregledavao i gledao sve servise koji su radjeni da za te novce tako ocuvan auto sigurno necu naci jer on isto uvozi iz njemacke i prodaje.kuplung super, odlicno se vozi auto nist ne skripi..malo sam se zapitao za km al vele iz servisa da je to novi motor i da uz redovan servis do 400t ne bi trebalo biti problema. Uzet cu ga pa nek je sretno jos 200tkm

 

Ovaj koji prodaje kaze da mi ga daje za cijenu koja je njega izasla sa svim davanjima..zvao je odmah nekog lika u njemacku da ga je zajebao i posto kupuje od njih da ce se tamo naplatiti a mozda i laze sta ja znam.. vjerovat cu servisu i uzet ga pa sta bude sam cu biti kriv

Edited by Tomislav1983
Link to comment
Share on other sites

Bolje 200km AC, nego 100km grada. Samo odkud znas kuda je auto vozen?

Malo godina puno km. Npr 2-3 godine star, 150.000 do 200.000 km. Sve jasno.

Link to comment
Share on other sites

Njemac nije skidao kilometre neg taj dragi pismeni trgovac koji ga se zeli cim prije pod mus rijesiti..

Ak vec uzmes to, zanemari taj njihov veliki obavljen servis na 150000 km i napravi opet posteni veliki servis sa oem dijelovima od lagerosa il slicno..

Sve super i sve dobro, pazi da negdje ne postoji koja kvaka.

Link to comment
Share on other sites

Ovlasteni renault u staroj samoborskoj nemam poima kak ze zove to mi bilo najblize od stana.. sa tom opremom slican na njuskalu cca 11000e i vise tako da imam fora jer sam mislio izdvojit do 11000e za auto. Mada je rekao mehanicar u servisu da on ne vidi mane tom autu..nit razbijen niti da je nesto kriticno..plocice zadnje promjeniti i neki selen za 10tkm ostalo sve u redu

To ti je onda ok....nemaš ti tu šta previše misliti.

Cijena je ok, auto je pregledan od strane stručnjaka.

Sad jedini savjet ti je da ako ga kupiš registriraj ga na mojrenault.hr i tamo će ti po broju šasije odmah izbaciti cijelu povijest auta.

Tako sam ja napravio.

Ako ti tamo piše da je 190 000 km to je onda to, ako ima više onda biježi.

Sretno i javi ako ga kupiš !

Link to comment
Share on other sites

U srijedu idem po njega pa neka je sretno iducih 200t hehe ..i da napravit cu uskoro kompletan servis da sam miran u dusi 

Link to comment
Share on other sites

 

I ajmo jos jednom, ako ti ga daje za 8000€ koliko ga je on platio gore i zasto? 

Nemoj gledati oglase. Ti automobili se ne kupuju na oglasu, ili kod auto dilera, vec na licitacijama. Pa i njihove auto kuce kupuju na licitacijama, znam sta pricam, veruj mi. Pogledaj ponudu Auto Hus firme, oni su gore kod Bremena, svi auti su skinuti sa lizinga. Kao takvi su prilicno povoljni, a vec je uracunata dilerska zarada, koja nije mala. E sad zamisli da si u prilici da ih uzmes direktno od lizing kompanije.  Poslednjih deset godina vozim tako automobile, namenjao sam ih se, i znam sta pricam.

http://www.autohus.de/autosuche/#?filter={"maker":["Renault"],"model":["Megane"]}

Ako je sa autom sve u redu, to je dobra kupovina.

Link to comment
Share on other sites

Bumo vidli. Oglas je nestao sa njuske a i kupac se ne javlja. Cekamo dojmove

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.