Jump to content

Ventilacija malo radi - malo ne


laguna22

Recommended Posts

Kad ujutro upalim auto odmah stavim na odmrzavanje i počne puhati skoro odmah. Nakon što odradi stavim na auto i onda mi jedno vrijeme drži tri-četiri crtice ventilator i nakon toga mi konstantno drži ventilator na maksimumu. Nekad tako drži dosta vremena, a nekada smanji na prihvatljivu razinu. To me počelo iritirati u zadnje vrijeme.

isto radi i kod mene i ne samo da me zivcira vec mi se radi tog puhanja sporije dize tem motora.

Dali si rijesio problem zamjenom reostata ili je to ipak lose isprogramirano.

U ljeto mi taj auto mod super radi.

 

Edited by Darkside
Link to comment
Share on other sites

Nije to do reostata, nešto drugo je u pitanju. Najvjerojatnije je tako programirano.

Link to comment
Share on other sites

Ekipa draga ovo je za rubriku vjerovali ili ne.

To se samo kod Renaulta događa.

Akumulator je palio auto, ali je bio na izdisaju. TQ star 5 godina došao sa autom.

Ostao sam bez stuje , nazvao Hak kao svaki pošteni član Hak-a, upalili auto i odmah otišli po kupovinu novog.

Nakon što je stavljen novi aku. sve ok, promatram malo ponašanje auta prvih par dana.( prošlo desetak dana )

Ventilacija radi na svim temperaturama i količinama vlage. Vrata od suvozaća se mogu otvoriti izvana i na -10 stupnjeva

Sve se popravilo samo od sebe.

Znao sam da su Renaulti osjetljivi na napon ali da su baš takve picajzle.

Vjerujem da su svi moji problemi bili vezani za pad napona akumulatora.

Imao je dosta snage za pokrenuti motor ali sva sila elektronike u autu mu je bila previše

Inače kupio sam Vartin aku jer mi je bio najpovoljniji u tom momentu.

Ako sam bio miran sa TQ skoro 5 god potpisujem za Vartu bar toliko.

Link to comment
Share on other sites

To ti je nadaleko poznati samopopravljujući mod kod Renaulta. :hahahe:

Svi modeli ga imaju ali najizraženiji je kod lagune 2 :wavey:

Link to comment
Share on other sites

Potvrđujem.

Kolege znaju da je moja zbog praznog akumulatora imala oko 40 greški očitanih na Clip-u koji su nestali sa novim akumulatorom.

Link to comment
Share on other sites

Znao sam i ja da su osjetljivi na struju, ali da su baš takve picajzle nisam znao. Međutim kod Renaulta je sve moguće

Vjerujem i da brdo ekipe na forumu i van njega ima slične simptome koji su uzročno vezani sa akumulatorom.

A "majstori " u servisima samo čekaju da nam uzmu lovu. To je moje mišljenje.

Što bi rekli u onom starom filmu  -  svakog dana u svakom pogledu sve više napredujem

I zbog takvih stvari mi se sviđa renault

Link to comment
Share on other sites

Evo mene sa đoker pitanjem. 
Kako vi upotrebljavate automatske postavke klime? na vanjskoj temperaturi 16-17.. auto na suncu stajalo pa se kabina zagrijala.... ja stavim na 22 i na soft automatski mod.... Ako stavim na auto (soft, normal ili hard) mode.... onda mi malo pali klimu pa malo gasi... pa to osjetim u vožnji... kad upali klimu... auto slabije vuće... pa se on sjeti ugasiti ... pa za koju minutu upali... itd....
uglavnom, zahebava...
ajde me uputite kako najbolje koristiti automatsku klimu?

 

Zaboravih reći da se radi o fluence... 2010....

Edited by Turul1978
Link to comment
Share on other sites

gdje se mijenja soft/normal/hard mod? jer meni i friško napunjena klima malo radi pa ne radi i nikako da kvalitetno ohladi kabinu ljeti dok je vani vruće

Link to comment
Share on other sites

To nema na laguni 2. Noviji Renaulti imaju.

Link to comment
Share on other sites

Imala je Laguna 1 ph II. Kad je auto na tempomatu ko da je na valovima. Živcira užasno.

Link to comment
Share on other sites

gdje se mijenja soft/normal/hard mod? jer meni i friško napunjena klima malo radi pa ne radi i nikako da kvalitetno ohladi kabinu ljeti dok je vani vruće

Onda nešto s njom nije u redu, meni i previše dobro hladi kad je stavim na 16. Ponekad mi zna biti hladno ako dugo puše na 16 preko ljeta.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.