Jump to content

Čišćenje (osvježavanje) sjedala


goran_sch

Recommended Posts

koje je najbolje riješenje za dobro očistiti/osvježiti sjedala (gt line pola tkanina pola koža ili imitacija kože) i na što paziti

Link to comment
Share on other sites

da se nadovezem, jel netko probao onu pjenu za ciscenje siceva iz lidla?

 

Link to comment
Share on other sites

za te novce i više nego dobra

jednom ću pofotkati prije i poslije čišćenja s njom

Link to comment
Share on other sites

vidio sam te pjene (ne iz lidla) razmišljao sam i o tome. sicevi su više manje Ok nema fleka. ali htio bi ih osvježiti.

procedura je pošpricati protrljati sa vlažnom krpom i onda usisati nakon što se osuši?

ostaje poslije pjene neki ugodan miris ili je to samo za prljavštinu skidati?

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam jednom kupio tu pjenu, ako se dobro sjećam, Nigrinova je bila, ugl, koristio sam za tepih i siceve, našpricao, pričekao malo i kao da je svu nečistoću izvukla van, bilo je potrebno samo malo iščetkati i usisati

Link to comment
Share on other sites

uzeo u lidlu sprej 10 kuna. pošpricao sam samo najmanje zadnje sjedište za probu.

voda u kojok sam ispirao krpu sa kojom sam pobrisao pjenu je bila solidno zamazana. sic ima ugodan miris a kad se posuši sutra ću ga usporediti sa ostalim sicevima da vidim razliku

Link to comment
Share on other sites

"Samo Sonax Extreme Čistč tapacirunga" jedino on čisti u potpunosti.

Link to comment
Share on other sites

nakon eksperimenta sa lidlovim čistačem osim prljave vode nisam vidio razliku između "očišćenog" i neočišćenog. sicevi niti nisu bili zamazani da je oku vidjljivo nije bilo fleka, ali sam ih htio osvježiti

Link to comment
Share on other sites

špricanje kakvom kemijom, čišćenje sa kefama, krpama i sl. je da nebudem prost spolovilo

bez onog saugera za kemijsko je sve iz šupljeg u prazno

prljavštinu treba izvuč iz sica, a ne razmaljati

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na jednom autu nakon sapunanja usisao pjenu običnim usisivačem, onim za mokro koji ima kantu ispod. Sicevi na tom auto nisu bili tako prljavi pa nisam vidio neku razliku. Ali da, prava stvar je ono što koriste profići za kemijsko. Na cliu su mi izvukli sa zadnjeg sica fleke gdje je dijete povratilo stare nekoliko godina koje ja ničim nisam uspio oprati.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje je skinuti original navlake i baciti u veš mašinu. Crijevo za izbacivanje vode stavio sam u kantu jer sam mislio da nije prljavo pa me zanimalo. Nakraju je izbacivalo mulj [emoji23]. Skidanje nije problem.

Link to comment
Share on other sites

Ako imate ikoga da ima usisavač koji usisava vodu, onda obvezno s time, jer kao što netko reče, cilj je prljavštinu izvući van a ne ju samo razmazati. 

Idealno je ako imate i usisavač sa diznom za "ušpricavanje" vode koji odmah tu vodu usisava, ali donekle se posao napravi i bez toga. 

Bilo koje sredstvo za čišćenje tepiha (idealno profi sredstvo tipa Tapiwash ili Tapishampoo od Pramola, ali prolaze i razni vanishi, arf tepiheli i slično). Spužvom našamponiraš, nakon toga usisaš. Već si puno napravio. 

Naravno, idealno bi bilo svako proljeće napraviti kemijsko

 

Za kožu. Oprati najobičnijim sapunom za ruke ili gelom za tuširanje (ako je dobro za tvoju kožu, dobro je i za autokožu). Dobro isprati i kad se osuši namazati s nekim sredstvom za njegu kože (Erdal u raspršivaču sa pčelinjim voskom ja koristim) i krpom "ispolirati"

Link to comment
Share on other sites

Najbolje je skinuti original navlake i baciti u veš mašinu. Crijevo za izbacivanje vode stavio sam u kantu jer sam mislio da nije prljavo pa me zanimalo. Nakraju je izbacivalo mulj [emoji23]. Skidanje nije problem.

Ja bi ih skinija i opra, al me strah jel bi ih zna vratit. Nisam nasao video da pogledam postupak. Nisam to nikad skidao

Link to comment
Share on other sites

špricanje kakvom kemijom, čišćenje sa kefama, krpama i sl. je da nebudem prost spolovilo

bez onog saugera za kemijsko je sve iz šupljeg u prazno

prljavštinu treba izvuč iz sica, a ne razmaljati

 

istina, ali kako sam napisao, ta pjena koju sam ja koristio, izvukla je sve van iz sica i tepiha i na kraju sam dobio kao sitni pjesak, odnosno prljavštvinu koju sam zatim usisao

Link to comment
Share on other sites

Ja bi ih skinija i opra, al me strah jel bi ih zna vratit. Nisam nasao video da pogledam postupak. Nisam to nikad skidao

Nisam tražio, ali vjerojatno ima.

Krene se od gornjeg dijela sa zadnje strane gdje su noge od putnika iza.

Kraj navlake je većinom od plastike koja je podfrknuta i potrebno je samo izvući iz žljeba. Onda se skidaju kopče koje drže isto gornji dio (naslon) ali od naprijed su proturene ismeđu naslona i sjedećeg dijela i zakvačene za kostur sjedala. Tad se navlaka frče prema gore i negdje je oko sredine zakvačena sa žicom na 2-3 mjesta. Žicu se pažljivo odkvači i navlaka je dole. Na isti način je donji dio napravljen.

Nije nauka, ali nema mjesta primjeni sile. Samo lagano i mudro. Kasnije se sve vrati nazad i bude pic-pic.

Link to comment
Share on other sites

Meni najbolje sredstvo za ciscenje i osvejzavanje je najobicnija OPAL pasta. 

Samo sam ja svaki put vadio siceve iz auta za taj sport.

Razmuti se u vodi, kefica za nokte i izribat siceve, usisat vodu i pjenu. Ostavit na suncu da se posusi i to je to. Auto ima “svjezi” miris i mj. dana nakon ciscenja.

Link to comment
Share on other sites

Kako izvaditi borove iglice iz tapecirunga?

Twinga smo cijelo prošlo ljeto koristili kao vozilo za plažu i donijelo se toga dolje pod nogama, uz rubove gumenih tepiha. Usisivačem ne ide.

Link to comment
Share on other sites

Meni najbolje sredstvo za ciscenje i osvejzavanje je najobicnija OPAL pasta. 

Samo sam ja svaki put vadio siceve iz auta za taj sport.

Razmuti se u vodi, kefica za nokte i izribat siceve, usisat vodu i pjenu. Ostavit na suncu da se posusi i to je to. Auto ima “svjezi” miris i mj. dana nakon ciscenja.

jel bi bila ta pasta dobra i za alkantaru?

Link to comment
Share on other sites

jel bi bila ta pasta dobra i za alkantaru?

Nikako. Probao sam na bivsem Cliu i pocela se ruliti.

Link to comment
Share on other sites

Ta pasta ima smisla gdje moze ic kasnije tako neka grublja cetka, a to alcantara definitivno nije.

S tim da meni i za klasicni stof ova varijanta djeluje ipak malo pregrubo.

Daleko najbolja varijanta je da par frendova podijeli trosak za neki Karcher Puzzi i to je to. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svatko svoju pricu priča

ja kožu u svom sa sredstvom za kožu(gliptone conditioner i cleaner)  ali obicne siceve od tkanine ak su prljavi sa mjesavinom par sredstava za pranje suđa i omeksivaca

 

to sa mokrom ne pregrubom ne ravnom krpom (ja koristim neki ostatak navlake za sjedala mrežasti)  , dobro namocit krpu, lagano sjedala isto namocit, i udrit.

Rezultati se vide uvijek.

Šogor koristi metodu isčetkavanja sa zeljeznom cekticom, to sve kaj izade istovremeno usisava sa usisivačem.

Meni se vise svida moja metoda.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.