Jump to content

Čišćenje (osvježavanje) sjedala


goran_sch

Recommended Posts

Ta pasta ima smisla gdje moze ic kasnije tako neka grublja cetka, a to alcantara definitivno nije.

S tim da meni i za klasicni stof ova varijanta djeluje ipak malo pregrubo.

 

Daleko najbolja varijanta je da par frendova podijeli trosak za neki Karcher Puzzi i to je to. :)

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

 

Evo kao što kolega forumaš kaže. Karcher Puzzi. 

Usisavač koji ima spremnik za čistu vodu. Ima diznu koja tu čistu vodu "ušpricava" u sjedalo i odmah ju usisava. 

Ali s obzirom da košta ako se dobro sjećam 4.000 kn... nije baš jeftino. Bolje onda 10 godina svaku godinu plaćat kemijsko :D

Jedino ako možete napraviti group buy, isplati se. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Za kožu. Oprati najobičnijim sapunom za ruke ili gelom za tuširanje (ako je dobro za tvoju kožu, dobro je i za autokožu). Dobro isprati i kad se osuši namazati s nekim sredstvom za njegu kože (Erdal u raspršivaču sa pčelinjim voskom ja koristim) i krpom "ispolirati"

Nece biti. Tvoja koza je ziva, prokrvljena, puna lojnih i znojnih zlezda i manjom ili vecom kolicinom dlaka. Koza u autu nema nista od svega toga, tako da nije ni za uporediti. Koza u autu je obradjena, mrtva i mora se tretirati malo drugacije. 

Link to comment
Share on other sites

Imam bež/krem kožu u autu i htio bi je osvježiti jer se godinama nije čistila... Nije u lošem stanju ali je ipak treba malo osvježiti. Možete mi nešto preporučiti? Šta mi sve treba? Koja sredstva? Želim to sam napraviti.

Link to comment
Share on other sites

Nece biti. Tvoja koza je ziva, prokrvljena, puna lojnih i znojnih zlezda i manjom ili vecom kolicinom dlaka. Koza u autu nema nista od svega toga, tako da nije ni za uporediti. Koza u autu je obradjena, mrtva i mora se tretirati malo drugacije. 

U pravu si. Nisam naglasio (a trebao sam) da je gel za tuširanje opcija za one kojima se ne da kupovati specijalna sredstva za kožna sjedala. U takvim slučajevima je gel za tuširanje najmanje loša opcija 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.