Jump to content

parking senzori prestali raditi


wildD

Recommended Posts

Naime stavim u rikverc i čuje sedugi zvuk biiiiiiip i to je to. Ne rade dalje od toga kad se u rikverc stavi, ima netko neki savjet oko popravka istih? 2003 godište, karavan

Link to comment
Share on other sites

meni je tako bilo sada po zimi dok je bila smrzavica,led  i zima , cim je doslo toplije vrijeme sve normalno radi. probaj jedan po jedan iskapcati i naici ces na onaj koji ne radi ako je do toga. moze biti da je zmazan pa reagira 

Link to comment
Share on other sites

Ako je dugi biiip onda nešto sa sustavom nevalja.....to je jedino što ti mogu reći.

 

Probaj ovo što vox2 kaže....jednog po jednog iskopaj pa vidi koji je neispravan.

A možda je samo problem u ožičenju i spojevima....

Link to comment
Share on other sites

Meni nakon autopraone sa cetkama dan dva biiipka bezveze i onda proradi. Po kisi i zimi sve ok. Vjerojatno voda pod tlakom udje u kontakte pa se onda isusi.

Link to comment
Share on other sites

Konektori su vodonepropusni i jedni od boljih automotiv konektora...zato sumnjam :), i još su iza gdje voda tesko dođe...

Link to comment
Share on other sites

A kak to da meni nakon miniwasha stekaju a inace ne? Vodoneprousnost nije vjecna.

Link to comment
Share on other sites

Kad ih obrises stranu koja je vanjska na braniku onda Isto? 

Ja sam gledao kod sebe na karavanu...I nema gotovo teorije da voda ude još je vodoravan polozaj na autu konektora . Ne znam, čudno jer sam ja svoje isto probao prati i otkopcati gledati, sve suho. Na autu izvana vidiš samo taj krug obojani najuži .

20180310_123605.jpg

20180310_123415.jpg

20180310_123421.jpg

20180310_123556.jpg

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

ja se ne sjecam kakav bip sam imao ali jedan od 4 komada je riknuo i nisu radili.. nasao sam na nekom otpadu rabljeni za 200kn ;)

Link to comment
Share on other sites

a-ha , tak je i meni bilo kad sam kupio auto. Istrazivao, svi bjezali od tog, napakon nasao covjeka koji se kuzi, kod mene su bila neispravna 3 senzora od 4, a isto ko i tebi, dugi beep se cuo kod stavljanja u rikverc.

Kad mi je prije jedno mjesec dana voda usla kak je jaka kisa bila , onda bi stalno pistao kao da je prepreka stalno kod senzora , to je drugacija vrsta beepa.

Pretpostalvjam da i kod tebie su neispravni 1 ili vise senzora

netko ko se kuzi moze , beliv it or nat, na opip osjetit koji radi koji ne .Probaj i ti jabucicu prsta stavit na senzor, ja sam jedva ostjetio razliku iskreno.

moji su fizicki cak isti ovim tvojima, ima na ebayu po 100-200kn senzor.

 

Link to comment
Share on other sites

Budem probao, jer kako auto imam već 4 godine, sve je do prije mjesec-dva radilo i mislio sam ajde zima ovo ovo pa će u proljeće biti normalno. No međutim ništa, izgleda da za vikend m ine gine rastavljanje i ispitivanje jednog po jednog...Ako ištekam neispravnog, dal će ostali senzori raditi pa ću prema tome znati koji ne valja?

Link to comment
Share on other sites

Kad ih obrises stranu koja je vanjska na braniku onda Isto? 

Ja sam gledao kod sebe na karavanu...I nema gotovo teorije da voda ude još je vodoravan polozaj na autu konektora . Ne znam, čudno jer sam ja svoje isto probao prati i otkopcati gledati, sve suho. Na autu izvana vidiš samo taj krug obojani najuži .

 

20180310_123415.jpg

 

moji ovak izgledaju 

 

10718.png

Link to comment
Share on other sites

da i moji su s prednje strane kad gledaš spajani.. ipak sa prednje strane uđe nekako vlaga. ali ne uvijek. isključivo ako miniwashem špricam u senzor.. 

prestat ću s tom praksom, a ako nastavi budem vidio koji zeza pa ću ga probati zadihtati ili zamijeniti.

Link to comment
Share on other sites

jel ima netko prodati 1 senzor Valeo za clio 4, 2013. godina? Riknuo je, a ugrađivali su se i Bosch, ali ne pašu

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Meni čim dođe zima radi taj dugi biiip i to je to. I tako do proljeća sada, to več treću zimu.

Kako se skidaju? Kako mogu provjeriti u čemu je problem?

Link to comment
Share on other sites

Nikad problema s parking senzorima na mojoj laguni. Kiša nije utjecala na rad senzora.

Kod mene su ovakvi senzori:

thumb.jpeg

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 22. 12. 2018. at 18:15, frenchkey said:

jedan senzor ti je u banani, stavi uho na njega i osluškuj dali se čuje kuckanje

Trebao bi kuckati taj neispravni dok je u rikvercu?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ebay

ja nisam tak ali kad mi je vec elektricar nasao 3 koja nisu radila kod mene, nasao sam na ebayu iste takve ko svoje , oko 150kn mislim da je cijena jednog bila sad se ne sjecam vise

s tim d sam prosle godine zastitio sve zice oko njih jer nakon jedne lude voznje po kisi na autoputu su se smocili i prestalo raditi sistem

kad se osusilo drugi dan sve ok

sad mi se tesko naviknut da nemam senozore kad sjednem u neki drugi auto, nekad je to opasno cak, onak cekam da pocne pistat a nista, sjedim u zeninom cliu ?

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

istina, ja sam ih imao na prethodna 2 auta a sad ovaj ih nema, moram ih ugraditi..

Link to comment
Share on other sites

Preporuka nekih dobrih senzora straga koji su u ravnini s branikom, ne da su onako izbiceni?

Link to comment
Share on other sites

To tak jeftino? Mislim sjecam se da su po 1000kn bili. Ma taj zvucnik najbolje iza u prtljaznik. U cliu ima one kao resetkice za neke male zvucnike. Ja bih ga tamo ugradio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.