Jump to content

kupnja 2-3godine starog Talismana


Athila

Recommended Posts

Ne bi rekao da je rijec o nametanju necega nego o dobronamjernim savjetima.. 

Kaj se tice motora, ja bi isao na 160ks i EDC cisto radi uzitka, ali ima onih koji imaju bolje info i blize su izvoru problema... 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Onako iz perspektive nekog ko je htio kupiti, probao sam i nije to to. I najjači dizel je kilav i ne ide kako treba. Za tu lovu kupim nešto drugo, sa više ks i istom realnom potrošnjom.

Link to comment
Share on other sites

 

Ne bi rekao da je rijec o nametanju necega nego o dobronamjernim savjetima.. 

Kaj se tice motora, ja bi isao na 160ks i EDC cisto radi uzitka, ali ima onih koji imaju bolje info i blize su izvoru problema... 

Cek malo, u raspravi je i jedan vlasnik talismana koji isti preporucuje uz opasku da ima musica kao i svaki drugi auto koji se nedavno pojavio na trzistu. I sad je bolje slusat ostale koji pljuju po autu, a vidjeli su ga u gradu na cesti/na autoshowu/kod bake na selu itd, nego iskustvo iz prve ruke? 

Nadam se da je jasno sta zelim reci, bez uvrede ikome.

Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

Od Talismana sam osobno očekivao više, ali da je toliko loš nije. 

Link to comment
Share on other sites

. Da ne pricam o "ambijentalnoj" rasveti u pet boja koja zaista deluje kicasto, ja ne znam kome ono moze da se svidi u ljubicastoj boji.. 

Meni je ljubičasta omiljena i oku najugodnija [emoji23][emoji16]

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Cek malo, u raspravi je i jedan vlasnik talismana koji isti preporucuje uz opasku da ima musica kao i svaki drugi auto koji se nedavno pojavio na trzistu. I sad je bolje slusat ostale koji pljuju po autu, a vidjeli su ga u gradu na cesti/na autoshowu/kod bake na selu itd, nego iskustvo iz prve ruke? 

Nadam se da je jasno sta zelim reci, bez uvrede ikome.

Jesi ti to napisao MUŠICA?
Pa čovjek je u servisu (i to dvaput, čini mi se) završio. I onaj drugi tip iz Sarajeva, isto servis. Evo tema ovdje.

Sori, ali meni je mušica kad na 16god staroj Laguni imam cvrčka u armaturi. Na novom autu u tom segmentu mi je to više kondor. Ne kažem da je samo Talisman loš, vjv ih ima loš, ali to sve treba zaobići.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ili otisli amortizeri na 15000 km i godinu dana. Pa to je sramota.

Link to comment
Share on other sites

Kako neki kakaju ajme. Evo ja cu ti reci. Ovih dana vozim 1.6 130hp sa 6 brzina. Svako ko me pita rekao bih da ima bar 150 kako ide. Edc ne bih uzimao, ali ako ima 160 s rucnim da. Auto nikako nije trom sa tom dizelkom. Osim mekanog laka nisam primjetio nekakvih vecih mana. Ima mjesta, opreme i rado bih ga zamjenio za svog sporta. Neki pisu i kakaju a sve sto su probali jest sjesta na salonu u njega. Pa normalno da ce ti popucat bocnica kad ti par svinja sjedne na nju direktno, i u takvom autu konstantno neko sjeda. Pa razhebalo bi i titan sjedalo. Ja ti tvrdim da je auto dobra kunja. Al izbjegavaj crnu.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da, kakanje je malo too much ... svaki auto ima mušica ( da amortizeri su mušice). Meni na mazdi mijenjali stražnje kočione čeljusti - pričamo o kočnicama, nije mala zajebancija, lak je za kuki, CX-5 imale katastrofalne pizdarije sa mašinama u početku (vakum pumpe, turbine, bregaste). Mazda je kao toliko bolja od Talismana ?

Škoda superb je super auto - odite na briskodu i pogledajte pizdarije koje ljudi imaju sa novim autima - pušta voda na zadnjim vratima, nemojte me hebati ... to radi clio star 10 godina. Superb mi je i dalje super auto.

Premium - uopće se ne može uspoređivati - ali ... tko je od vas kupio novi premium? Da su rabljene rage od 150 tkm toliko bolje od talismana sa 50 tkm? Tko tu koga zavarava? Novi 318d za cca. 230 tkn je gol do yaja - zapravo je katastrofa...

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Zrmi, ako ti njega nastaviš voziti kroz godinu dana ili recimo 15tkm i ne završiš vanredno u Fornixu, to će biti čudo božje. Vizualno je atraktivan, dobro se vozi, nije nikakva tajna, ali je očajno napravljen. Renol u svom klasičnom izdanju.

I opet, ne kažem da drugi nemaju mušice, ali to treba javno napisati i, dakako izbjegavati. Ovdje je čovjek tražio savjete, dakle, treba ga upoznati sa potencijalnim kvarovima. Kako, pa na temelju iskustava onih koji već imaju taj autu, a fala bogu, ti ljudi i njihovi postovi su ovdje na forumu. Vrlo jednostavno.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ok - slažem se da treba sve "mušice" javno napisati.

Do sada imamo: slaba mašina 1,6 sa 160 ks (sada imam 150 ks i skroz mi je ok), središnji dio loše kvalitete (slažem se, ono oko displeja nije reprezentativno), edc koji ne šalta kao dsg, problemi sa amortizerima, škripava unutrašnjost (vozio 2 auta sa cca. 30 tkm i to stvarno nisam primjetio), mali tank - posebno kod 4 control ... da li ima još nešto na što bi trebali obratiti pažnju?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ali zato kad Talismana usporediš s Toyotom Prius iz recimo 2007, di je to razlika. :) Šala mala, Filip će shvatiti.

Vidim da je počelo blaćenje Renaulta od strane Filipa, a to može značiti samo jedno: laguna papa.

Šalu na stranu Talisman ima nekih problema, ali da je zato loš auto nije. Možda su neki (kao ja na primjer) imali velika očekivanja.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Nema to veze s time. Laguna ide pa-pa jer nam sada treba drugačiji auto a ne zato jer me sada nešto previše nervira. Štoviše, vrlo je mirna u zadnje vrijeme.

Blaćenje ide na Renault jer u 16 godina nisu uspjeli srediti klasične boljke koje su osnova i vrlo su uočljive na prvu, ali zato reklamiraju na sve strane neke stvari i sustave koji nisu od presudnog značaja za samu vožnju i osjećaj u vožnji. I još jedna stvar - kuma mi je radila u Renolovom salonu taman kad je izašla Lag2. Ono što je ona čula od tada novopečenih vlasnika i ovo što sada slušam od novopečenih vlasnika Talismana... hm, sve mi nekako slično zvuči... :D

A za Prius iz 2007-e i Talisman u istoj rečenici... pa, Talisman je ljepši, definitivno :D

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nevidim jel ovo hrđa il kaj ali je fušerski napavljeno..

Link to comment
Share on other sites

Mene recimo više smeta to što u novom mercedesu E klase koji košta skoro 500 tkn ne mogu normalno ispraviti noge na zadnjem sjedištu.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Renaulte 15 godina. Sad vozim Ford C-max, samo nikako da ga predstavim, koji je bar pola klase bolji. Jedino je motor od Renaulta bolji 1.6dCi vs 1.6TDCI

Link to comment
Share on other sites

Da i ja napisem par iskustva kolega smigman. Bio sam u istij nedoumici ko i vi prije dvije godine kada se auto kupovao. Bio sam totalno zagrizen za talismana karavan 1.6 130ks ali manualac sa svom opremom osim koze i 4 contola. Ima testni primjerak auto 4 dana sa 160 ks i EDC i 1500km. U tih 4 dana napravio 1000 km i nazalost auto me odusevuo osim vizualno, bunkerom i udobnoscu siceva jer su stvarno ko fotelje. Sredisnja konzola uzas prvo izgleda jeftino i plasticno ali a to ce te se sami uvjerit ambi light totalno neupotrebljiv i skriputanje plastika. Zadnja vrata su imala senzor i otvarala su se kada se njemu dalo mozes ti mahat snogom ispod branika koliko oces. I auto ko da neide za te ks. Za to krivin R26. Nazalost odustao od od njega jer san ocekivao da ce bit malo bolje, prije toga vozio 3 Renault-a.Nakraju uzeo mazdu 6 karavana 2.2 top revolution oprema i u 2 godin i 60000 km nikakvih problema.

Valda ce van pomoc kako moje iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Eno od Brke se Talis opet oglasio. Izgleda da se auto sam povezuje na forum i negoduje kada ga vrijeđamo. Kao Decepticoni u Transformersima.

Bitno da ekipa u RNH ima 15 kila kuna prosječnu plaću, a mi nek se j****o po servisima sa njihovim poluproizvodima.

p.s. kolega Athila, preporučam ti BILO ŠTO ali da je provelo 5god na tržištu, kako je netko već napisao, u prve 2-3 god svi još rješevaju dječje bolesti.

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

i bolje izvana nego nov kupljen u HR

Link to comment
Share on other sites

 

Premium - uopće se ne može uspoređivati - ali ... tko je od vas kupio novi premium? Da su rabljene rage od 150 tkm toliko bolje od talismana sa 50 tkm? Tko tu koga zavarava? Novi 318d za cca. 230 tkn je gol do yaja - zapravo je katastrofa...

 

Samo ti sebe tjesi...ja bi da sutra kupujem opet bi izabrao nesto iz premium segmenta (ili japanski) sa 150 000 Km nego neki puno mladji auto sa malo km i puno potencijalnih problema...ja vec 2 godine imam auto koji sam kupio sa pravih 200 tkm (od poznatog vlasnika) i u 60 000 Km sam od izvanrednih stvari promjenio samo jedno crijevo povratnog voda antifriza i to me kostalo oko 500 Kn...potrosne stvari nisam racunao jer je normalno i ocekivano da odu (1 set stabilizatora na ovjesu-300 Kn, prednje diskove i set plocica-oko 1800 Kn i ostalo se svelo na redovno odrzavanje vezano za motor...)...poanta je da dobar auto sa 150 000 km je jos daleko od neke potrosenosti.

Problem je sto je nase trziste puno uvoznih auta kojima pise na satu 150 000 Km, a zapravo imaju 250 ili preko 300 tkm...

 

Edited by Dule
Link to comment
Share on other sites

Svako za svoje novce kupuje ono sto misli da mu najbolje odgovara - lezi.

Kako god neko gledao na stvari, auto je u razvijenom svetu druga investicija po velicini - odmah nakon stana/kuce..

Meni je stoga bitno koliko cu izgubiti na automobilu jer ne kupujem Ferrari ili Lambo, koji i mogu da probude neku emociju u meni, nego vozilo koje ce da me sluzi i koje cu da prodam lako, brzo i dobro. Po navici i pozitivnom iskustvu sam vozio Renaulte, jer su mi odgovarali po svemu, uz neke mane na koje sam nailazio i koje sam mogao racionalizacijom da prihvatim.

Zahvaljujuci svom "sporednom" poslu, pre bih rekao, hobiju, u poslednjih desetak godina sam izvezao sigurno preko 300 automobila. Sa tri Talismana sam presao oko 1000 km, i svoje utiske o njemu temeljim na osnovu licnih utisaka. Probao sam sve kombinacije motora i menjaca, jedino nisam vozio 1.5 dCi i 1.8 TCe, koji je tek predstavljen. 

Svi znamo cenu Talismana (i novog i polovnog) i misljenja sam da za te pare postoji bolji izbor. Automobili se kvare, avioni padaju - nastavite sami niz. Bezgresan auto ne postoji, treba samo naci najmanje los kompromis, a opet kazem, mislim da je Talisman daleko od toga. Nazalost, deluje kao jedna propustena prilika...

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mene smeta kada vidim da jedan ozbiljan i Renomirani proizvođač ima npr ovakve standarde kvalitete. 

https://m.youtube.com/watch?v=IFRKQYq5unY

 

Sigurno da to većina ljudi neće skužiti, ali ovi klimavi prozori su izgleda jedan takav Reno standard jer su tako napravljeni i na Talismanu, a bome i na Meg 3. Pitam se zašto toga nema na npr vw polo? Ma koliko Renaulti pouzdani bili, nekvalitetni su, ovaj video je čisti dokaz... ima ih još...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.