Jump to content

Renault Clio Sport 197


majki2901

Recommended Posts

Da malo updateam topic - tamo prije sam napisao kako neću slagati više ništa na autu, ali posao me pomazio, pa me uzelo :D 

Prvo je složen umetak powerflex u gornji nosač mjenjača, nakon toga odmah isti dan ubačen OCC - separator uljnih para. Ubačen je tako što izgleda kao original stvar, ništa ne odskače previše, a pozicija je ok.

image.thumb.png.6d484357ae6e767849da87a743784ab5.png

Nakon toga odrađeno prošli četvrtak tapeciranje volana kod jednog penzića u Sesvetama, sve prava koža, jako dobar posao, za 3 sata je bio gotov... uz jednu malo greškicu, ali meni ne smeta...možda mrvu:tup:

image.png.6328eabe54c16b53266f8a724147a186.png

Kako se sutra ide na more, onda sam morao loše kape i ležajeve amoritzera riješiti, nešto je lupkalo, a to je bio uzrok.

Jučer sam s frendom na auto stavljao nove kape amortizera Maxgear, i ležajeve SWAG...Sami smo to odradili i iskreno, ide bez beda s obzirom na to da nikada nismo skidali išta s clia.

Uz to, ubačene nove 4 NGK iridirum svjećice i 4 BERU bobine....Osjetno mirnije radi na leru  ✌️

image.png.58c4afd135d478704207819e0a98fdb6.png

Već sve to manje škripi :D 

A uz to, poslije mora spremam se na malo veći zahvat interijera, napraviti dobar iskorak.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Lijepo ti to obnavljas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve to stoji, ali po svemu sto je novo stavljeno cini se kao da auto i nije bio u najboljem stanju. Nhf

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, margax said:

Sve to stoji, ali po svemu sto je novo stavljeno cini se kao da auto i nije bio u najboljem stanju. Nhf

Glupost. U taj auto svaje godine mozes ulupat par 1000kn bez j**e. Jer meni svake godine ide bar jedna kugla/spona/krajnik spone. Tu su filteri klime/ulja i samo ulje. Donji nosac plus gornji takodjer odlaze. Dok nisam stavio gornji umetak svake godine sam taj gornji mjenjao. Plocice se trose a o gumama necu ni pricat. Ovo ne smatram kao auto koji je groblje, nego su to djelovi koji odlaze ako ti auto nije vikend auto kao meni. Da su nam ceste dobre bilo bi bolje. To mos svako malo nesto sarafat po njemu. Jbga takav auto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, margax said:

Sve to stoji, ali po svemu sto je novo stavljeno cini se kao da auto i nije bio u najboljem stanju. Nhf

Pa iskreno, ja isto to nekako tako mislim, kupio sam relativno loš primjerak, i sad je to već složeno solidno. Ali mene te sitnice neke po par sto kn toliko vesele, bas strašno, a pogotovo kad ih sam ugrađujem, slažem itd.

@Zrmi RS meni je ovo vikend auto, imam službeni, ali da, gotovo sam siguran kako na većini clia ima bar 2 3 gluposti koje klopoću.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na cliu klepecu uporista amortizera, kugle ili nosaci motora. Ja sam sad pred neko vrijeme mijenjao uporista amortizera i sve nosace motora, nakon zamjene kao da sam sjeo u drugi auto. Sad vidim da mi je jedna kugla opet za zamjenu ali kad se skida stavit cemo sve nove komplet pa sam na miru barem 50tk ja se nadam.  Majki super je ispao volan, tako sta se vidi na slici. Sta je u planu za interijer jos? 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da te veseli kad nesto novo krknes na njega pogotovo kad nakon toga vidis napredak.

Svaka cast i samo tako dalje?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@svi ako vas zanima presvlačenje volana, javite se na pm pošaljem vam broj pa se dogovorite. Košta 500kn kod dede, bilo koža sve ili kombinacija perfo i ravna (sve je prava koža). Naravno, kvaliteta usluge nije sada kao kod Matus designa, ali to tamo košta x2.  Kod dede možete i poštom sve riješiti. 

@fastrs odradio sam plastike A segmenta u alcantaru kako je napravio @kristijan1710. Dodatno, uskoro idu zadnje plastike kod gepeka, a planiram i tapecirung krova. Njega je ful teško jer je alkantara kruta tj. nema elastičnosti  u niti jedan smjer, ništa. 

Ta alkantara je ok, ali nije nešto posebna jer je relativno rijetka i nema impregnacije dobre, ali za 62kn dužni metar se ne bunim, meni je super. Ali svakako, kakav je clio iz dućana, ovo će biti premija.

Napravim tutorial možda i za to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@majki2901 znaci ipak neko i prati moju temu :laugh: ja cu isto krov odraditi sada kad uhvatim vremena za clia.

Odradio sam i bocne tapicirunge, mislio sam da je nemoguca misija bas iz razlog sto je alcantara kruta, nakraju ispalo bez problema. 

Bas me zanima koliko ce ti swag izdrzati na autu. Poceli su ga ljudi dosta uzimat za zadnje vrijeme, al nisam ga osobno ugradivao. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, majki2901 said:

@svi ako vas zanima presvlačenje volana, javite se na pm pošaljem vam broj pa se dogovorite. Košta 500kn kod dede, bilo koža sve ili kombinacija perfo i ravna (sve je prava koža). Naravno, kvaliteta usluge nije sada kao kod Matus designa, ali to tamo košta x2.  Kod dede možete i poštom sve riješiti. 

@fastrs odradio sam plastike A segmenta u alcantaru kako je napravio @kristijan1710. Dodatno, uskoro idu zadnje plastike kod gepeka, a planiram i tapecirung krova. Njega je ful teško jer je alkantara kruta tj. nema elastičnosti  u niti jedan smjer, ništa. 

Ta alkantara je ok, ali nije nešto posebna jer je relativno rijetka i nema impregnacije dobre, ali za 62kn dužni metar se ne bunim, meni je super. Ali svakako, kakav je clio iz dućana, ovo će biti premija.

Napravim tutorial možda i za to.

Ajd molim te par slika tih plastika i sto si stavio u alcantaru jos??

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kristijan1710 said:

@majki2901 znaci ipak neko i prati moju temu :laugh: ja cu isto krov odraditi sada kad uhvatim vremena za clia.

Odradio sam i bocne tapicirunge, mislio sam da je nemoguca misija bas iz razlog sto je alcantara kruta, nakraju ispalo bez problema. 

Bas me zanima koliko ce ti swag izdrzati na autu. Poceli su ga ljudi dosta uzimat za zadnje vrijeme, al nisam ga osobno ugradivao. 

 

Ove sa A segmenta su išle bez problema. Znam da će zavoji/rupe biti problem, a clio 3 ih ima kod gepeka. Mislim da ih 2 cak i nema, koliko se sjećam iz svog starog auta.

Swag ako izdrži 2 godine, milina. 90kn/komad, a sad znam kako ih solo zamijeniti, neće biti problem uskoro opet :)

@Zrmi RS sad sam na moru, pa posaljem kroz koji dan...na slikama se stvarno ne može to tako dobro slikati kako je uživo fensi, baš pimp haha...

Ali budem slikao sve detaljno kada ću raditi

Link to comment
Share on other sites

poceli ljudi uzimati swag jer je najjeftiniji, posto 90% ljudi fusari po svojim autima, jbg, stislo je...totalno shvatljivo obzirom gdje zivimo...

za njemacku su markice kao lefmerder, kyb i sl. dok nama vecini je vrh roba kao swag, topran i japko

Link to comment
Share on other sites

Swag sam stavio krajnike spona i selene na vilicama. Nemogu nista reci koliko ce trajati, ali cuveni trw mi ode svake godine. Za Swag sam cuo dobre preporuke.

Link to comment
Share on other sites

@Ruske nemoj se ljutiti frende, ali i ti kupuješ low budget/kineze/noname gume pa su ti ok, a ja fušarim po svojem autu, NHF jel? Ja da imam za bolje imam, ali nedam za vikend auto jer iskreno meni nema smisla ici na bolje na cliu pogotovo.

TRW sam kupio krajnike, spone i balans štangice kratke i duge i nakon 2tkm su sve odjebale, sve sam dao reparirati i eto 4tkm sve kao novo.

Pola dijelova na tržištu na kraju ispadne kina+potpis, a ista tvornica.

Mehaničari deru za ruke, i zašto bih dao nekome da radi ako mogu ja solo?

Edited by majki2901
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja nigdje spomenuo cijene nisam, mene samo zanima povratna informacija o izdrzljivosti iz prve ruke. 

A sto se tice trw-a dosta se njih zali da jako brzo ode. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni odlazi trw na godisnjoj bazi bar 1-2 stvari. Krajnik i spona. Krajnik se doalovno raspadne. Sad sam uzeo Swag.

Link to comment
Share on other sites

Krajnike za 3rs jedino radi trw, isti se nalazi u renaultovoj kutiji. Nez kak je na cliu, ali na meganu traju jedno 3-4god, ovisno o voznji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeoRS said:

Krajnike za 3rs jedino radi trw, isti se nalazi u renaultovoj kutiji. Nez kak je na cliu, ali na meganu traju jedno 3-4god, ovisno o voznji.

Nznm na kakve krajnike mislis, na Meganu 3? Jer za Megana 225 i clia 197/200 imas i drugih marki. Za sponu ide samo oem trw.

Link to comment
Share on other sites

Ma mislim da sve ovisi koliko se vozis godisnje i po kakvim cestama, da li je auto serijsko ili nije i kako se to auto vozi uopce. Normalno da sve to igra ulogu. Nije isto da neki prodju u godinu 50tkm pa da se usporeduju sa onima koji prodju 10tkm na godisnjoj bazi. Netko hvali trm, neki swag, neki treci mayle ili lemorder. Pricamo u dijelovima ovjesa, kocionog sistema ili gumama uvijek dodjemo na isto. Netko kupuje po preporuci prodavaca, netko po preporuci foruma, a dosta njih po finacijama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

za vikend auto stavljas fus stvari, bravo...imas a ne zelis ulagati u skuplje dijelove za vikend auto...bas bi suprotno trebalo bit

ja u cupru ne stavljam fus dijelove, pa vidi vraga nije prdnulo nikad nista, a imam ju skoro 3g i ne stedim ju

za lagunu je druga prica, a te gume koje imam su ionako predimenzionirane (ne mislim na dimenzije, nego na smjesu, drzanje i sl.) za takav tip auta

vikend auti opcenito jesu auti koji imaju 200+ ks i na njih stavljati japko, swag, topran, cang slang mi nezamislivo, al dobro, ima puno razlicitih misljenja...onda ce se prodavati auto tipa golf 6 gti cuvan mazen i pazen i odrzavan propisno, a na njemu gore navedeni fus dijelovi...cisto da navedem 1 primjer, frend stavio INA cam follower koji mu se raspao nakon ako se dobro sjecam 2-3000km i sjebao mu pumpu, bregastu itd. INA kosta 120kn cca, a original kosta duplo vise (ali pricamo o razlici od 100tinjak kn, ne 1000) al eto, tko voli, nega ugraduje fus u svoje vikend aute sa 200-400ks (ne kazem da je INA fus, dapace nije toliko losa marka, kao sta su swag i sl., al primjer je bio radi usporedbe solidne marke i original dijela)

Link to comment
Share on other sites

Dobro, a daj ti meni reci što može biti od ležaja "loše" kvalitete? Što može bit tako loše tj. lošije kada sam već imao kape te ležajeve koji su bili za u savu baciti i to tko zna otkada jer nisam primijetio?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.