Jump to content

Navigacija ne radi Tomtom live


Cipal

Recommended Posts

Kupio sam auto bez kartice za navigaciju (ugradbena tvornička navigacija).

Preko oglasa kupio navigacijsku karticu, ubacio je na mjesto i počelo učitavanje. Učitalo 1-2 puta sto je trebalo, punilo one crte učitavanja, javilo neku poruku stisni ok i kad sam stisnuo yes onda se kao išlo resetirati.

Pokazuje nekakvu fotografiju iz memorije, nakon 40-ak sek pješćani sat koji kao vrti-učitava i onda opet vrati tu sliku. I tako non stop.

Radio svira, ali ne vidim ništa koja je radio stanica i slično jer je ekran zblesiran.

Da bar imam prikaz radia na ekranu ne bi me toliko bilo briga za samu navigaciju, ali ovo me nervira.

 

Ima li tko iskustva sto da napravim?

 

Na internetu sam našao sličan slučaj i vidim po komentarima da mu je nakon više od sata proradilo (ako sam ga dobro shvatio)

Probao i to, nakon sat i po nije odvrtilo ništa novo.

 

 

Možda da resetiram navigaciju, ali ne mogu pristupiti ničemu na ekranu.

 

Edited by Cipal
Link to comment
Share on other sites

Ako već ne možeš ničemu pristupiti odspoji akumulator na par minuta i tako resetiraj navigaciju.

Link to comment
Share on other sites

A kako doći do radio koda? 

Nemam ništa od te dokumentacije, a kao što rekoh ne mogu ništa vidjeti na ekranu. 

Razmišljao sam i ja o skidanju kleme ali mi je bio taj problem da se desi da mi onda ni radio uopće ne svira. 

Link to comment
Share on other sites

Skinuo klemu,  pričekao par min, vratio klemu i ništa novo. Još uvijek vrti ono isto gov..

Pomislio sam da je možda umetanje druge neoriginalne kartice pokvarilo navigaciju?

Nadam se da nje jer onda uopće ne bi ni prvi put učitavalo karticu.

Čuo sam se s čovikom koji mi je prodao karticu, kaže da se ponekad/rijetko desi da je kartica neispravna i da će mi poslati drugu.

Kad dođe druga probati ćemo i to, a ako ne bude proradilo... spreman sam za savjete ?

 

Kod za radio nije tražilo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na Tomtom forumu pronašao riješenje 

https://en.discussions.tomtom.com/built-in-car-navigation-25/carminat-tomtom-live-looping-on-start-up-260921

Izvaditi sd karticu, ubaciti je u kompjuter i pobrisati loopin folder. Nakon što se vrati u auto taj folder se ponovno kreira.

Tako je i bilo te je proradilo. Do prvog gašenja vozila. Sad sam bar siguran da nije crkla komplet navigacija.

Sad mi pokazuje uz ovaj pješčani sat i kartu grada i kako vozim po ulicama (kriva lokacija) pa opet sat itd itd.

Pretražujem forume u potrazi za rješenjem dok čekam drugu karticu da mi dođe poštom pa ćemo vidit kako će biti s drugom karticom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jučer došla druga kartica i opet problemi.

Prvo pokretanje s novom karticom sve ok nakon sinkronizacije od 10ak min. Sve točno i precizno pokazuje. Cca sat vožnje, probao da me odvede na 2 lokacije. Sve 5.

Sljedeće paljenje opet vrti sat, karta grada (kriva lokacija) pa sat itd. Sljedeće 2-3 vožnje tako.

Danas ujutro ne valja, popodne sve super. Lokacija, navigacija i slično. Sljedeća vožnja isto ok.

Vožnja iza toga opet ne valja.

Popizdit ću.

 

Verzija mape 10.05.

Da nije problem u verziji, ali nisam pronašao da pišu o problemima sa tom verzijom?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Probaj resetirati navigaciju. Ima negdje u postavkama.
Nesto slicno je bilo kod mene na L3 kada sam kupio karticu sa eBaya.
Nakon reseta sve se updatalo i radi bez problema

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Resetirao sam 2-3 puta i nikakve pomoći od toga.

Mislim da mi je najbolje zamjeniti cijelu navigaciju. Naći neku polovnu sa oglasnika i montirati.

Link to comment
Share on other sites

Ne valja kartica vjerojatno. Ubuduće uzmeš sam neku sd karticu u najbližem Konzumu, odeš na tomtom i kupiš kartu. Nikakvi oglasnici.

 

Evo uputa koje sam slao jednom kolegi nek stoji tu za ubuduće.

 

Ugl ako je carminat tom tom verzija, kupiš 8gb sdhc class 10 karticu, izvadiš ovu koja je unutra i staviš tu novu, upališ auto, pričekaš da ju formatira. 

 

Izvadiš ju i staviš u komp.

E sad bi ti trebao ponuditi da instaliraš program TOMTOM HOME preko kojeg jednostavno kupiš kartu i napraviš backup ako treba.

 

Tom tom home možeš i sam skinuti na http://uk.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/7448/~/installing-tomtom-home

 

i s njim je sve puno jednostavnije, on ti automatski prepozna karticu, nudi ti updateove itd itd.

 

Ako ne želiš koristiti tom tom home, onda odeš na https://www.tomtom.com/en_gb/sat-nav/maps-services/shop/travel-map/. Tu odabereš in-dash, platiš kartu koju hoćeš i slijediš upute.

Edited by DaffyDuck89
Link to comment
Share on other sites

Ne radi ni bez kartice. 

Samo vrti pješćani sat, pa sliku, pa 5sek normalni navigacijski ekran...

 

I onda sam na oglasniku pronašao navigaciju (ekran), kupio i zamjenio.

I sad radi normalno ?.

 

Naravno nemam karticu jer sam je vratio čovjeku od kojeg sam kupio, ali sad radi normalno. Uredno se pokrene i nema pješćanog sata . Tu imam karticu ali na njoj je karta Britanije i Irske i nemam od nje neke koristi.

 

Kako na nju besplatno ubaciti mape Hrvatske (east Europe ili full Europe)?

Kopirao sam sve filove s ove kartice koju sam tada imao i koja ima full Europe. Da li nekako mogu te filove prebaciti na karticu iz navigacije?

DD89, hvala na savjetu, ali treba mi free verzija ili do 300kn

Edited by Cipal
Link to comment
Share on other sites

Ne možeš samo tako kopirati fileove. Koliko znam live jos nema crack.

Key se generira po id od kartice i tvojoj navigaciji tako da tebi ne paše tuđa niti tvoja paše drugima.

Pričekaj popust na Tomtom-u i može se nabaviti za 300kn ili nađi na Njuškalu.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zaoravo može se napraviti low level copy kartice koja radi na drugu karticu (bit za bit), ali to je teža siva zona. Onda se kopira i CID po kojem navi od auta prepoznaje karticu. Ekipa na Renaultsport uk forumu je uspjela, zapravo je vrlo jednostavno, postoji hrpa programa za low level copy.

 @Cipal ako ti nije bed, pričekaj akcije na TomTomu, ja sam kupio kartu Europe za 50 gbp (a bilo je i još većih akcija).

Link to comment
Share on other sites

Kako misliš kopira se CID?

CID se može mijenjati samo na nekim posebnim karticama koje ja nisam nikad vidio. Tvornički je napravljeno da se CID ne može mijenjati.

Baš zato kopirani file-ovi neće raditi na novoj kartici jer se CID-ovi ne slažu.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tako je, na Samsung evo plus karticama se može mijenjati i CID. Ali suma sumarum previše mu je to zaj***. Pričekat akciju.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Nije da baš imam legalnu kartu (sd karticu), pa mi je malo blesavo updateati na službenim stranicama ?

Edited by Cipal
Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao, ali ništa se nije dogodilo. Izvadio karticu, spojio na komp, logirao se na TT site, javlja da nema ažuriranja, vratio natrag u auto. Tomtom live.
Možda je to za ove nove navigacije. Inače je nedavno bio onaj GPS week rollover ili kako se zove pa je postojala mogućnost da riknu neke starije navigacije.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje.
Dali je moguce dodati sve ove nove kamere koje su postavili u navigaciju a da ne moram kucati svaku posebno?
Naprimjer, neki file sa svim lokacijama ili slicno.
Ja sam kupio karticu na ebayu ali znam da neki na njuskalu nude kartice sa kamerama vec ukucanima za hrvatsku.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moguće ih je sve ubaciti samo treba pazitiu kojem formatu trebaju biti upisane.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moguće ih je sve ubaciti samo treba pazitiu kojem formatu trebaju biti upisane.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk


E pa to me interesira [emoji23]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10. 06. 2019. at 6:42, Straza said:

Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje.
Dali je moguce dodati sve ove nove kamere koje su postavili u navigaciju a da ne moram kucati svaku posebno?
Naprimjer, neki file sa svim lokacijama ili slicno.
Ja sam kupio karticu na ebayu ali znam da neki na njuskalu nude kartice sa kamerama vec ukucanima za hrvatsku.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ovdje su ti označene sve kamere, dečko uredno refreša i stavlja nove kamere, pratim ga na jednom moto forumu, tako da znam da je dosta aktovan.

On 10. 06. 2019. at 6:42, Straza said:

Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje.
Dali je moguce dodati sve ove nove kamere koje su postavili u navigaciju a da ne moram kucati svaku posebno?
Naprimjer, neki file sa svim lokacijama ili slicno.
Ja sam kupio karticu na ebayu ali znam da neki na njuskalu nude kartice sa kamerama vec ukucanima za hrvatsku.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ovdje su ti označene sve kamere, dečko uredno refreša i stavlja nove kamere, pratim ga na jednom moto forumu, tako da znam da je dosta aktivan.
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1wegl_hzrNQU8nNZV3DoVnMrRP8vdBiKe&ll=46.09068166788547%2C16.93968773353572&z=11

Skineš KML file te mape i konvertiraš u .ov2 format (imaš na netu .ov2 konverter)
Kada si konvertirao nazoveš taj .ov2 file npr. kamere-hr.ov2 i staviš u folder gdje ti se nalazi karta (meni je Central_and_Estern_Europe)
Kada si to sve napravio izvadiš karticu, staviš ju u navigaciju i odeš u navigaciji warn near POI (mislim da tako piše, govorim napamet) staviš kvačicu na kamere-hr.ov2 i staviš si da te upozori 300, 500 m ili koliko već prije kamere.

I to je to, ja sam isprobao milion kombinacija i vjeruj mi da je ovo najbolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.