Jump to content

Zamjena vjetrobranskog stakla


pere

Recommended Posts

Ekipa, moram mjenjat prednju sajbu. Orginalna je 4-5 tis kn, isto ko i kod nas, tak da ipak idem sa zamjenskim staklom.

Na cliu sam stavil zamjensko pa nije dihtalo u kutu... Pa onda reklamirat u sl... To mi je malo slamperajski poso bil, a nije bila no name firma. Poslije je bilo ok, tak da protiv zamjenskog stakla nemam nist. Imate koga za preporucit? Zg, ck, vz?

Imam dobru ponudu u svetoj nedelji, za hiljadarku mjenjaju sajbu. Malo se brinem zbog senzora kise, da sve ok naprave jer cujem da ak se lose zalijepi da senzor vise ne reagira kak spada. Firma je Laus international.

Zahvaljujem!

Link to comment
Share on other sites

Laus u Sv.Nedjelji...mjenjao sam pred mjesec i nesto..najjeftinija opcija je bila kinez ...995kn s montazom

Ipak sam uzeo euro proizvodjaca...sa ugradnjom 2200...na amex na 6 rata

Radi sve ko i prije...isto imam senzor

Edited by darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To si na scenicu mijenjao?
Senzori rade poslije ok?
Koja marka staklo i kako si zadovoljan, kakve razlike od originala?

Link to comment
Share on other sites

Da ... Na scenicu ...Sankt Gobain...isti proizvodjac kao i orginalnog stakla..zeleno tonirano ko i orginal...ne vidim nikakavu razliku izgledoma..osim sta na njemu ne pise Renault na staklu

Link to comment
Share on other sites

uh, ja bi najradije ono atermičko originalno. Naravno dobro bi bilo da je auto osiguran protiv loma stakla

Link to comment
Share on other sites

Ne znam baš da scenic 3 ima atermičko.
Svejedno je odlična cijena za sve skupa s poslom. Ljetos sam dobio kamenčić u šajbu na AC i nastala zvijezda veličine komarca i još jedna točkica, nisam ni skužio odmah. Popravljeno poslije, ali vidi se malo. Sjećam se da sam pitao tada koliko dođe original šajba i da su mi rekli cca 5t kn i da si bolje drugi put osiguram staklo [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

koliko mi se sviđa to atermičko dođe mi da osiguram šajbu i ''čekam'' da sama pukne :bigl:

Naravno, pošto nemam u originalu istu tebalo bi nešto nadoplatiti

Link to comment
Share on other sites

Imao sam nekad davno na laguni 1 to atermičko, osim boje koja se presijavala na ljubičasto nisam baš nešto osobito drugačije primijetio nakon što je stavljena obična šajba.

Link to comment
Share on other sites

Meni na zadnjoj šajbi ne rade grijači. Postoji li nešto što bi se moglo učiniti odnosno staviti na šajbu da  bi bila funkcionalna ( ebay ima svakakvih bedastoća )? Oštećenja grijača nisu mala, radi mi samo dva reda grijača.

Link to comment
Share on other sites

ima nešto kao lak za nokte, elektroprovodljiva boja, za sitne prekide. ali ako je jako sastrugano samo nova šajba.

Btw na autu s klimom grijač zadnjeg stakla uopće ne koristim. Eventualno mu vidim namjenu kod zaleđenog stakla da ne stružeđ pozadi, mada mu za to treba vremena

Link to comment
Share on other sites

Ok, natrag na topic ?

Dakle, koja je u biti razlika izmedju kineza i ovog europljana? Samo uv zastita? Imao oboje, s i bez, i iskreno nisam neku razliku primjetil osim problema s encom.

Ima jos koja preporuka za neku firmu?

Nike proble 1000 il 2000 kn, al rado znam za kak dajem duplo vise love.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tigo95 said:

Meni na zadnjoj šajbi ne rade grijači. Postoji li nešto što bi se moglo učiniti odnosno staviti na šajbu da  bi bila funkcionalna ( ebay ima svakakvih bedastoća )? Oštećenja grijača nisu mala, radi mi samo dva reda grijača.

Naovodno to Laus rjesava za ne prevelike novce i bez mijenjanja sajbe pa ne bi bilo naodmet nazvat i pitat. Ja to planiram vec neko vrijeme, ali samo dve crte ne rade pa mi se ne zuri. ?

19 minutes ago, pere said:

Ok, natrag na topic ?

Dakle, koja je u biti razlika izmedju kineza i ovog europljana? Samo uv zastita? Imao oboje, s i bez, i iskreno nisam neku razliku primjetil osim problema s encom.

Ima jos koja preporuka za neku firmu?

Nike proble 1000 il 2000 kn, al rado znam za kak dajem duplo vise love.

Cesto citam za ta zamjenska da su i tanja pa lakse pucaju i losije izoliraju buku, ali evo na putnickom Boxeru je zamjensko Kristal (koje spada u jeftinije) pa drzi vec ohoho godina i vise desetaka tisuca kilometara (koliko tocno stvarno ne znam) bez problema i to voznje vise manje samo otvorena cesta i autoput gdje je izlozeno kamencicima. A sto se buke tice ne bih komentirao, kombi je sam po sebi glasan za popizdit i mislim da samo staklo ne igra neku ulogu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tigo95 said:

Tnx! Kontaktirao ih. Zamjensko staklo s montažom cca 750 kuna

U Lausu?

Bome nije malo, mislim da ce kod mene jos malo pricekat ako uopce i dode na red. ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pere said:

750 kn ti je puno za staklo s izmjenom?

Ma ne, za izmjenu stakla je cak i vrlo povoljno, pogotovo s grijacim elementima, ali covjek koji je pricao o iskustvu sredivanja prekinutih crta grijanja je naveo cifru od 200-300kn pa samo u odnosu na to je dosta. Naravno, kod njega sajba nije mijenjana.

Link to comment
Share on other sites

On 25. 11. 2018. at 18:22, tigo95 said:

Meni na zadnjoj šajbi ne rade grijači. Postoji li nešto što bi se moglo učiniti odnosno staviti na šajbu da  bi bila funkcionalna ( ebay ima svakakvih bedastoća )? Oštećenja grijača nisu mala, radi mi samo dva reda grijača.

Ja sam ti na forumu ostavio post sa videom kako da si to popraviš.

Link to comment
Share on other sites

Tnx! Promaklo mi je. Znam za to. I na njihovim stranicama piše da je to za manja oštećenja. Meni fali toga ohoho. Više bi mi odgovarao Clear view ( isto na njihovim stranicama ). Njegova cijena i dostava bi me više koštala od nove šajbe za koju dobijem i garanciju. Mislim da je cijena nove šajbe sasvim korektna. Poslao sam upit u još nekoliko servisa ali se nitko nije javio. To je za corsu c. Jako loša izrada, samo su visile niti sa stakla. Nije bilo nikakvih grebanja po njoj.

Link to comment
Share on other sites

Cuo se bas s g. Vedranom iz Lausa. Kinez po imenu Xiny ide za 850tak kn, ovaj za 996 kn je eurpskog porijekla (Nordglass). On sam neku razliku veli ne bi uopce naglasavao, sve je to unutar zahtjevanog standarda. Moj nema taj zeleno ljubicasti premaz pa fakat ne znam koji vrag bi me tjerao stavljat orginal za 4000+. Bas cu ga pitat za cijenu Sankt Gobain-a. Al pretpostavljam da cu ici na Nordglas.

Edited by pere
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

- Saint Gobain: cijena stakla s ugradjom iznosi 1.672 kune

- Pilkington: cijena stakla s ugradnjom iznosi 1.098 kuna.

 Eto kak izgleda situacija za Megane.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.