Jump to content

Zamjena vjetrobranskog stakla


pere

Recommended Posts

890 platio  ove godine, za meg3 autostaklo centar na savskoj u Zagrebu

cini mi se da nisu najbolje zaljepili tapecirung krova koji tam dodiruje staklo , al nisam 100% ziher. Staklo ko staklo je ok.

staklo bez senzora je

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tapecirung krova se ne lijepi kod zamjene stakla , nije ga potrebno demontirati .  

 

Cijena za staklo je super povoljno  mada mi se čini  da je kinesko  staklo ugrađeno.  

 

btw razlika u staklu kinez eu nije samo u cijeni već i debljini samog stakla i naravno kvaliteti materijala za izradu ,  u dosta slučajeva što znam su  se odljepiljivali nosači  srednjeg retrovozora sa samog kineskog stakla..........  

Link to comment
Share on other sites

Staklo za 996 kn zamjenjeno, Nordglass. Brzo i efikasno, razliku ne cujen nit ne vidim. Dobio sam garanciju od godinu dvije na pustanje, premakanje i sl.

Sve pet... Ali imam novog cvrcka kojeg moram detektirat i rijesit (kod visokotonca, suvozaceva strana), ostalo je ljepila na uzduznim nosacima na krovu (nije problem) i poklopac od retrovizora, onaj kaj na staklo sjeda, ne sjedi kak spada, stavim fotku... Al mozda sam ja lud. Takodjer na gornjem rubu stakla mi rub ne izgleda kak spada dovrsen... Poslikam. 

Generalno, sve ok, odlicna cijena, al manjkavosti su vidljive, doduse samo meni.

Link to comment
Share on other sites

Evo slika... ajd vlasnici megana molim sliku kak sjeda kuciste retrovizora izntura.. pretpostavljam do tapecirunga, a ne ne s 1 cm razmaka da se vidi instalacija... i prosim jos sliku kak senzir izgleda izvana... ovo kod mene izgleda neuredno i puno zraka... uopce necu govorit kak sam cijeli fakin put od 16 sati moral rucno drkat po brisacu jer senzor dela random (potegne po suhom, a po mecavi potegne jednom mjesecno na najosjetljivijem modu).

Dajte da vas ostale cujem pa da mogu to reklamirat odma... al jbg, tag budem se sad do ljeta vjerojatno vozil.

 

Zavrsna obrada stakla (rub je cist, a izgleda ko da je izkrhan):

IMG_20190104_123207-1842x1036.thumb.jpg.6ed4109b2210a428b9be15e079c08268.jpg

 

Retrovizor iznutra, razmak do tapecirunga je ludilo!

IMG_20190104_123238-1842x1036.thumb.jpg.82b0ee10b452dd8b15fa1bcb4390e812.jpg

 

IMG_20190104_123253-1036x1842.thumb.jpg.db5f0d6a2d1d8d9492b8ece674f440fe.jpg

 

Senzor izvana:

IMG_20190104_123220-1842x1036.thumb.jpg.a12b4f29e539981ff1f5b73112f49b87.jpg

 

Generalno moram reci da nisam zadovoljan, samo je cijena ok, sve ostalo tak-tak. Rad senzora kise je ono kaj me najvise smeta jer sam ekstra to napomiljal. Kod preuzimanja auta i par dana dok sam bio doma nije bilo kise i nije mi palo na pamet spricat vodom i testirat.

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

Prilikom montaže  stakla nisu vratili još jedan dio zaštitne plastike koji ide od kučišta retrovizora do obloge krova/neba (druga slika po redu). Senzor za kišu zajedno sa starim gelom  na tvom senzoru su prebacili na novu šajbu te se na slici vidi da gel sa svojom cijelom površinom nije u dodiru sa površinom stakla te senzor nemože pročitati informacije sa stakla te zato ne radi ako treba (kako si ti opisao) .  Prema pravilu proizvođača kod zamjene stakla obavezno se mijenja i gel (postolje) senzora za kišu (senzor kiše se prebacuje)  baš iz tog razloga da ne radi "po svom". 

Gel odnosno postolje košta oko 240kn u ovlaštenom servisu. 

 

Reklamiraj odmah......

  

hqdefault.jpg

unutrašnji retrovizor.jpg

Edited by Goran_KA
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio u Sv.Nedjelji...nemam apsolutno nikakve primjedbe..dosao u 8 ostavio auto u 11 ga preuzeo.
Isti proizvodjac kao i orginal staklo..al i 2200 cijena...nudio mi je i kineza za 995 al je sam rekao da je razlika malo u zavrsnoj obradi..iako ljudi uzimaju i to i nema reklamacija631a670027c2409dc09923a750a2404a.jpg9b2c18d63ea43b77a9bfad603585f33e.jpg25a6a2ae23776dc094adad7ce6369611.jpg475e96e86063157ed466d5e1b5c96e38.jpg

Poslano sa mog HTC Desire 12+ koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kod tebe izgleda super... ne kuzim u cem je problem kod ovih na kajzerici. ovo sa senzorom mi je nedopusti... ma i ovo kaj ovaj komadic fali... slamperaj. Al opet, dogoadja se, ljudi smo. Kaj se tice stakla, moj je Nordglas, nije kinez, al ubuduce cu biti puuno kriticniji kod zamjene stakla (ako bude se to ponavljalo).

Tnx na slikama!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam taj gel kupio u servisu iako su mi isto stavili novi ali nije radilo kako spada. Bilo je minimalno zraka. Ja osao po drugi u servis i rijesio problem. Ovo reklamiraj jer nevalja.

Link to comment
Share on other sites

Pere pošto nećeš u HR do ljeta, rastavi da dođeš do senzora. Probaj gurnuti senzor i tako držati 1-2 min možda uspiješ izgurati zrak. Tako sam napravio na frendovom Mercedesu jer isto nisu gel mijenjali i uspjelo je 100% i sad senzor radi kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Dečki moji skup je to sport, a osiguranje je 350 kn msm univerzalna cijena kod svih :D 

Link to comment
Share on other sites

Samo za info, ja sam za Megane III coupe u Kristalu u Sesvetama zamijenio vjetrobransko za 1350kn (staklo i posao). Stavili su mi Saint-Gobain Sekurit, sve je isto kao original samo nema natpis Renault. Senzor za kišu je nakon toga normalno radio, nisam imao zamjerki a dali su mu puno povoljniju ponudu od Lausa za isto staklo.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene slicna bila ponuda ko i kod tebe al sam ipak uzeo Nordglass posto je gospon reko da nema neke razlike... da se malo na gornjem rubu ne vidi i da su mi senzor slozili kak spada, ne bi rijec reko. Nazalost  ne odgovaraju mi na mail u kojem se zalim. Ak se ne jave idem osobno tam dok budem doma. Vjerujem da bude se rijesilo posto su po svemu ostalom do sad bili ok. Od upita do ugradnje, tu ih zaboravih pohvalit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo da se i ja javim. Kupio onaj megy grandtour s isto nordglass prednjom sajbom i isti nedostaci kao kod pere. Međutim meni senzori za kisu rade dobro, ne zalim se pa ne znam jesu li radili ikad bolje. Evo par fotki od mene. Rub stakla pod prstom se osjeti da nije glatko ravan vec lose rezan.. vide se i tragovi nanlakiranom dijelu krova međutim na proljeće cu auto dobro ispolirati i trebalo bi nestati.. dok se pere nije javio, nisam ni primjetio da nedostaje komadic plastike s unutarnjeg retrovizora. Vec si razmisljam jel uopce moguce to vratit ili su bas tolko lijeni da svaki auto zanemaruju .IMG_20190112_072647.thumb.jpg.ce87176fe1795c869295ce7979d75d9c.jpg

IMG_20190115_122013.thumb.jpg.ce2b8fdfcaec81d2adf12e5b776f23ce.jpg

IMG_20190115_121939.thumb.jpg.1487f174af6eced060b61dc9c0464af4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Interesant! Postoji uopce kod koga taj fantomski komad plastike?? :zubo:

Meni obecali rijesit situaciju sa senzorom dok budem u hr.

Mata, probah, al nije urodilo plodom ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam u 2 god promjenio 3 megana III i nisu imali plastikicu...ja jos nisam naletio na megana koji ima tu plastikicu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.