Jump to content

Megane 3 Felge 18"


MB104

Recommended Posts

Planiram uzeti 18" felge za svog limenog ljubimca. Najviše mi se sviđaju Grantour 18" felge sa Megane MK4, ali njih nema apsolutno nigdje za kupiti, pa čak ni u ovlaštenom. ( Mislim na ove CLICK )

Našao sam nešto prilično slično CLICK

Nudi mi ih za 1300€ sa Michelin PS4 225/40r18, balansirane

No prije nego skočim pred rudu, htio sam pitati za mišljenje. Koje su prednosti, a koje mane? Najveća prednost je naravno izgled, ali sve osim toga mi se čini kao negativno...

Potrošnja, tvrdoća, stabilnost?

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

Ludilo cijena! Cetvrtina auta! :zubo:

Prednost je izgled i nesto malo drzanje posto je niza guma i imas manje uvijanja... nesto malo gubis na udobnosti, nis posebno. Gust se placa, ak ti je to zelja, kupuj!

Gledaj obavezno na ofset i sirinu felgi pa da to izgleda kak spada. Ak ga ne mislis spustat, bolje ne uzimaj nist vise od 16-17 cola jer ne bus dobil pravi efekat. Takodjer bilo bi zgodno da nisu preteske jer budes auto ucinil nesto malo tromijim (sica). Vidi isto dal to mores upisat bez problema.

Sretno, zivio!

 

Baci joko

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ponudio mi je sad OVE sa 92y pirelli pzero nero gt po istoj cijeni. 

Koje su bolje, 92y pirelli pzero nero gt ili Michelin PS4, obje su 225/40r18

I ne znam, možda sam u krivu, ali meni se to čini preširoko za Megane 3?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MB104 said:

Ponudio mi je sad OVE sa 92y pirelli pzero nero gt po istoj cijeni. 

Koje su bolje, 92y pirelli pzero nero gt ili Michelin PS4, obje su 225/40r18

 I ne znam, možda sam u krivu, ali meni se to čini preširoko za Megane 3?

PS4 je navodno vrh i ja se ne bih previse razmisljao.

I da, meni se to cini preveliko za obicnog Meg3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, darmk3 said:

Ove su izasle sve skupa oko 8000 kn

Lijepe su, ali nekako nisu moj đir.

Pašu na Coupe-a? Moj je Hatch

12 minutes ago, Lucky_ZG said:

I da, meni se to cini preveliko za obicnog Meg3.

Da, ali vidim da su ljudi stavljali na njega

Image result for 225/40r18 megane 3

Link to comment
Share on other sites

Stavljaju, stavljaju i još ako je u pitanju 1.5 dci pun pogodak!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svakodnevno sam na autoputu 140km sa svojim meg 2 kuća posao. 1.5 78kw dci... na 15 195 zimskim sam bio ,i sad sam se vratio na ljetni set 205 17 osjeti se... navečer sinoć sam išao sa autom od cure megan 3 1.5 taj 90ks... autoput ista relacija koju radim svaki dan..To je koma. Da se tih par kw tako jako osjeti... auto je full trom. Oba su na 130tkm.... on na 15 je dosta trom...A tek 17,18 :/... em mu fali 6 jer se vrti na 3.5 plus za normalnu vožnju, em troši litru i nesto naspram moga u istim uvjetima svakodnevno....

Link to comment
Share on other sites

Realno meni je na 1.9dci 130 + mapa osjeti se razlika sa 205 na 225/45/17...tako da ono...

Link to comment
Share on other sites

Ovisi i do proizvodaca,zna se desit da 205/50/17 vise gazi tj sirja je od 225/45/17

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, brzi16v said:

Realno meni je na 1.9dci 130 + mapa osjeti se razlika sa 205 na 225/45/17...tako da ono...

Koja mapa i kolko ks? Oko 160?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma da, neću ga pravit tromijim. Neka stoji kak je na 15". Trebao sam razmišljat kad sam kupovao auto 

Link to comment
Share on other sites

Mapa sm, tu bi trebao bit oko 150-160...

znaci 1.9 dci  sam imao verziju na obicnom meganu 3 i sad na gt lineu...nema tu na gtlineu nikakvog osjecaja na kočenje/ubrzanje...auto je konstantno ko magnet...

 

Isto kao sto sam pisao za gume vec ovisi od proizvodaca nekad se zna desiti da set 225/45/17 kad se slozi uz set 205/50/17 (jedna na drugu, set kraj seta) da set 225 bude nizi i za 1/2 sirine jedne 205/50/17..

@MB104 gle mozes ti stavit i 225/40/18 i 205/50/17...auto ti nece krepat...svakome je nesto dobro, moj auto je top stanje cijeli i iskreno meni je i 1.9 dci postao trom mislim da bi 2.0 dci tu bio po meni izbor bolji, a 1.5 dci ne hvala nije za mene, a opet nekome 1.5 dci super povlači i u laguni da je čisto zadovoljan...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 Imam Megane 3 1.6-16v 81kw s 6 brzina, auto sam kupio na ovima 5 krakova 17kama dim.guma 205/50-17, odmah nakon par dana sam ga prebacia na 16ke i 205/55-16 razlika ogromna, ne govorim u smislu snage vozila i voznji, nego udobnosti, komforu i mekoci auta..

Cak ako nadjem i 15ke koje mi se svidjaju cu ga prebaciti na 195/65-15 jer na Meganu 2 imam tu dimenziju i kada sam usa u ovoga sa 17kama mislia sam da vozim drvena kola a ne francuza..

O 18kama nebi nikada razmislja...

Bes izgled kad gubis sve sta ti to auto pruza..

Pozz.. :)

20190327_222317.jpg

20190327_222334.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se.. al vjerojatno jer imam 40+ god. Da imam 20, bilo bi sto sire vece nize tvrdje itd..

Link to comment
Share on other sites

On ‎20‎.‎2‎.‎2019‎. at 12:28, pere said:

Ja ne osjetim razliku izmedju 17 i 18... Oba seta guma su 225. 

Jako puno ovisi o snazi i momentu, jer razlika između 17" i 18" je cca 4-5kg u masi po kotaču.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan.martinko said:

Slazem se.. al vjerojatno jer imam 40+ god. Da imam 20, bilo bi sto sire vece nize tvrdje itd..

Gazim i ja 40+.. :)

8 minutes ago, Ivan1902 said:

Jako puno ovisi o snazi i momentu, jer razlika između 17" i 18" je cca 4-5kg u masi po kotaču.

Da, to je jako bitno.. Kao npr.izmjerwna snaga motora na radilici ili izgubljena tijekom prijenosa, mjenjaca, kardana, diffa i na kraju (mase) kotaca.. 

Subjektivno mozda netko ne primjeti razliku ali mjerenjem bi itekako to pokazalo..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.