Jump to content

Potrošnja goriva zimi!?


hood034

Recommended Posts

Pozdrav...imam Scenic 3, 1.5 dci,  2012g i ove zime sam skuzio da mi je potrosnja podosta velika (9.5-10L/100km). Voznja je vecinom po ZG, ali bez brzih startova i sl....Jel to normalno ili malo visoko za tu mašinu? 

Link to comment
Share on other sites

Zanemari ono sto ti comp board kaze o prosjecnoj potrosnji, izracunaj sam. Iako ima svakakvih vozaca nije nemoguce da po zimi u koloni potrosis vise.. kad moja zena vozi, auto trosi 20% vise.. ali nije to neki veliki stroj, 1460 kubika ne vrti se visoko i obicno je vrlo stedljiv.. provjeri da ti negdje ne pusta gorivo na railu, filteru, diznama itd.. ukoliko je sve ok nekaj ne stima u sistemu ubrizgavanja goriva..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, hood034 said:

Pozdrav...imam Scenic 3, 1.5 dci,  2012g i ove zime sam skuzio da mi je potrosnja podosta velika (9.5-10L/100km). Voznja je vecinom po ZG, ali bez brzih startova i sl....Jel to normalno ili malo visoko za tu mašinu? 

Iz koliku prosječnu brzinu? Meni svaki auto, izuzmemo li hibride, troši toliko strogog centra i gradske gužve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma laganini ga vozim...cak ni ne upadam u neke prevelike guzve...Primjetio sam da mi indikator  radne temperature ne dodze do polovice kako bi trebalo i dosta mu treba da se zagrije

Link to comment
Share on other sites

Gledaj nije tu prosjek brzine pa da mislimo da brzo vozis. Nego je ABS obrnuto što ga sporije više troši.

Baš nedavno sam tankirao Focusa i sve resetirao i išao sa suprugom u božićnu kupnju. Brzina 8.6kmh prosječna potrošnja 16.nesto litara.

Link to comment
Share on other sites

Da se malo ubacim...meni je Twingo po kompu trošio 3,5 do 4 u ljeti, sada od 4,5 do 5 litara... Ali prosjek je realno sada u zimi 4,8... točim ga uvijek do čepa, rezervar je +/- ovisno o cijeni 350 kn i s time napravim 900 km...do rezerve...sutra baš idem za Vukovar recimo i izmjeriti ću koliko realno troši autocestom...jer mi je najdulja relacija autocestom bila 70 km u jednom smjeru, a povratak dio stara cesta dio autoput...a sutrašnja tura je preko 300 km autocesta u jednom smjeru...

Ima nešto i do guma, ne puno, ali ima...moje Save imaju rejting E za potrošnju goriva, najgora je G... tako da i tu ode ponešto deci goriva...

Mene ako pitaš, ova tvoja 9,5 do 10 je možda trenutna potrošnja, tako meni zna pokazivati, a prebacim zabunom jer u onom trenu kad gledam oko sebe u gužvi ne pratim 100% kaj je na ekranu...

Link to comment
Share on other sites

Ma laganini ga vozim...cak ni ne upadam u neke prevelike guzve...Primjetio sam da mi indikator  radne temperature ne dodze do polovice kako bi trebalo i dosta mu treba da se zagrije

Ako termostat ne drzi sustav zatvorenim, motor radi pothladjen, itekako hoce trositi vise..
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

imam Scenic 3 iz 2010. 1.5 dci 78kW i istu stvar s potrosnjom. 9.7 trenutno po Splitu (grad je sav uzbrdo/nizbrdo) i ne upadam u guzve u principu nikako. S P308 prije, potrosnja nikad nije isla preko 8 ni ljeti kad turisti nagrnu pa budu guzvetine i uz klimu.

Jako dugo mu treba da se zagrije, to sam isto primjetio. Sto provjeriti na servisu?

 

Link to comment
Share on other sites

Termostat i ako taj motor ima grijače antifriza.
Moj je iz 2012 i ima 3 ili 4 grijača u cijevima kuda prolazi antifriz. Stvarno se brzo zagrije. Na turama van grada potrošnja mi je 6.5, najniža temp ove zime bila -4, obično je negdje oko +2 do +4.
Kad na oko nule kresne te grijače + grijač kabine dijagnostika prikazuje snagu na alternatoru 3.5 kW.
Van grada lagane vožnje auto se hladi vrlo brzo, ako ga se ne stisne tu i tamo, temp. antifriza pada ispod 70 i odmah se grijači pale, kad digne preko 75, gasi ih.

Link to comment
Share on other sites

Meni po zimi troši znatno manje nego ljeti.
Moguće zato što ga ne vozim uopće [emoji23]
.
.
Uglavnom ne vidim razliku u potrošnji jer radim iste ture sa zagrijanim motorom, a vozim nešto opreznije pa možda i zato potrošnja bude ista.

Link to comment
Share on other sites

meni laguna trosi vise, a cupra manje po zimi...

Link to comment
Share on other sites

Ako termostat ne radi kako treba onda potrošnja ljeto-zima može biti jako različita i to 2-3 litre više zimi. Isto tako i zimske gume troše više nego ljetne bez obzira koje klase bile. Tu je još čitav niz senzora i ventila poput EGR-a koji ako je začepljen također može uzrokovati veću potrošnju. Thule na krovu, ako imaš, isto su potrošač.

Mokar i zasnježen kolnik također imaju utjecaj na potrošnju, kao i to da li su radovi nacesti, kao recimo na rotoru u Remetincu i još puno sitnih detalja o kojima obično ne vodimo računa.......

Link to comment
Share on other sites

Kako objasnjavas da meni sa nikakvim termostatom i zimskim gumama (18) trosi manje (0,5-1l) nego ljeti sa istim termostatom i ljetnim gumama (19)?

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kako objasnjavas da meni sa nikakvim termostatom i zimskim gumama (18) trosi manje (0,5-1l) nego ljeti sa istim termostatom i ljetnim gumama (19)?

Sent from my LG-H870 using Slapatalk


Mozda zimi ne vozis k'o međed, ono, zimski san, hibernacija! [emoji23]

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zadnjih 2000km...prosjecna brzina 54,1km/h , prosjecna potrosnja 7,0 .. Scenic 3 81KW

Link to comment
Share on other sites

kod kie se nije promjenila nesto potrosnja kako je zahladilo, ali opet sad se vozim na 16" a ne na 17" pa mozda je zbog toga slicna potrosnja.. uglavnom na uzorku od 5000km vecinom grada, prosjecna brzina je 25-35kmh i prosjecna potrosnja je 6,6l

 

Edited by Scary
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Scary said:

kod kie se nije promjenila nesto potrosnja kako je zahladilo, ali opet sad se vozim na 16" a ne na 17" pa mozda je zbog toga slicna potrosnja.. uglavnom na uzorku od 5000km vecinom grada, prosjecna brzina je 25-35kmh i prosjecna potrosnja je 6,6l

 

Koji je motor u Ceedu?

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, darko said:

Zadnjih 2000km...prosjecna brzina 54,1km/h , prosjecna potrosnja 7,0 .. Scenic 3 81KW

Slična potrošnja kod mene na sjeniku, isti motor, zadnji tank 6.8 po BC, po točenju 6.7, ali prosječna brzina po BC 40 km/h. Vozimo ko penzići :drivar:

Prosjek zadnjih 8t km po spritmonitoru mi je 6.44. Vrlo malo autoceste, 2/3 međugradska, ostalo po gradu. Zanimljivo, odstupanje prosječne potrošnje po BC fula i ljeti i zimi u prosjeku za 0.1 do 0.2l. Rekao bi da dosta precizno mjeri potrošnju.

Link to comment
Share on other sites

A jebga..kod mene je lokalna voznja uglavnom...sad je bilo malo autoputa ...al opet od 130-160 nije da trosi 5l.
Potrosnja ko potrosnja...nekad sam vozio dedru karavana 1.6 , partnera 1.4 koji su 11 gutali...pa se opet vozilo :D

Poslano sa mog HTC Desire 12+ koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

partner L2 1,6 hdi 90 zadnji tank 5,08 na 100...1030km na 52,3l

godi mu zima

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.