Jump to content

1.5 dci buka iz motora


Hoky

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam pitanje za 1.5 dci motor, 65 ks, 2005.g. Motor je u Nissan Micri ali pretpostavljam da je to isti motor kao u cliu. 

Uglavnom to mi je auto od žene i vozi ga već nekih 5-6 godina. U zadnje vrijeme sam primjetio da je motor dosta bučniji nego što je bio kad smo ga kupili. Dosta vibrira unutrašnjost, na minimumu i na nekim određenim okretajima. Provjerio sam sve nosače motora i auspuha ali to je sve u redu. Trenutno ima oko 160tkm i otkad je kod nas redovno je servisiran. Da li moža netko ima ideju o čemu bi se moglo raditi? ?

Link to comment
Share on other sites

Koliki su bili intevali servisa? 15k ili 30k
Moguce da su otisli leteci lezajevi...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pitaj boga kako je održavana prije nas, mi smo je kupili sa 110000 i svakih 10 tisuća radili servis. 

Link to comment
Share on other sites

Da bi tako brzo leteći rekli svoje? Uglavnom bi do 200 000 km okvirno mogli izdržati, a preporučeno je bilo preventivno mjenjati na 170 do 180 tisuća. Ja sam svoje promjenio na 142 tkm jer sam čipirao svoj pa nisam htio riskirati. A nakon izmjene letećih i kako je zahladilo je postao primjetno bučniji, no ne trese armatura i ne cuka, malo je teže čak i palio ali sam ustanovio da je akumulator lagano za zamjenu.

Link to comment
Share on other sites

Dizne? One mogu da prouzrokuju sve sto si naveo.. Opet, zavisi i kakva je buka u pitanju. Ovako na daljinu, tesko je reci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj uvijek isto pali, isto ide i isto troši, samo je puno bucniji. Da li se kako može ispitati ako su u pitanju dizne?

Link to comment
Share on other sites

Ako je bucniji, posebno pri ubrzanju, mogu biti dizne. Njih je relativno lako ispitati, izmeriti preliv. Ako je on veci nego sto treba, onda su one u problemu. Doduse, to je samo jedan deo problema kada su one u pitanju, ali ga je relativno lako dijagnostikovati. 

Link to comment
Share on other sites

Tresnja armature , frend se zalio kako mu se cuje armatura i trese se. Gledamo motor, nosace, sve ok. Pitam ga ja jesi imao sudar? Kaze on nisam, ali jedanput sam se na parkingu zeznuo i umjesto u rikverc ubacio u prvu i poljubio zid.
Vjerojatno su mu i pri tako malom šusu popucali neki od drzaca armature.
To se moze dogoditi i kada se prede preko jacih rupa... pogotovo kada je hladno

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma buka se čuje prvenstveno iz motora,  radi bučnije i više vibrira, pa automatski se cijeli auto više trese, radi toga sam spomenuo buku u unutrašnjosti. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zeko said:

Nosace motora pogledaj. 

 

u prvom postu sam napisao, svi nosači motora i auspuha su provjereni i ispravni.

Link to comment
Share on other sites

treba dobro provjeriti nosač za suvozačevu stranu, nesmije dodirivati šasiju. Ako je hidraulični zna iscuriti i nasloni se na karoseriju a izgleda kao nov

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja provjeravao nego mehaničar. Odvezao sam mu auto da sve pregleda i rekao je da su svi nosači kao novi. 

Link to comment
Share on other sites

Ok.U prvom postu piše "Provjerio sam sve nosače motora i auspuha ali to je sve u redu" pa sam mislio da si ti osobno provjerio.

Što je mehaničar rekao zašto vibrira unutrašnjost a svi nosači uredni  ?

Link to comment
Share on other sites

Ma krivo sam se izrazio, uglavnom nosači su ok,  mehaničara sam pitao samo da njih pregleda prilikom servisa. Nije gledao nista dalje. Sad imam u planu odvesti auto ponovno na servis i tražim par mišljenja da vidim ca me čeka. 

Link to comment
Share on other sites

Znači pregledao ih je usput, nevezano za vibracije unutrašnjosti ?

Vjerojatno je pregledao vizualno i dok motor ne radi pa možda nije uvidio u kakvom su stanju.

Link to comment
Share on other sites

Pa moguće je i to da, makar ne radi se tu smo o vibracijama, sam motor je glasniji, kako da kažem a da se ne uvrijede ljubitelji golfa :) ali zvukom više podsjeća na 1.6d nego na dci. heheeh

Link to comment
Share on other sites

On 23. 01. 2019. at 15:56, Hoky said:

Pozdrav svima, imam pitanje za 1.5 dci motor, 65 ks, 2005.g. Motor je u Nissan Micri ali pretpostavljam da je to isti motor kao u cliu. 

Uglavnom to mi je auto od žene i vozi ga već nekih 5-6 godina. U zadnje vrijeme sam primjetio da je motor dosta bučniji nego što je bio kad smo ga kupili. Dosta vibrira unutrašnjost, na minimumu i na nekim određenim okretajima. Provjerio sam sve nosače motora i auspuha ali to je sve u redu. Trenutno ima oko 160tkm i otkad je kod nas redovno je servisiran. Da li moža netko ima ideju o čemu bi se moglo raditi? ?

Ja nemam dizel, ali sam prepoznao svoj problem u gore podebljanom opisu pa reko da podijelim svoje iskustvo s tobom, možda pomogne.

Moj problem je bio dok je auto bio u leru i zbog vibracija koje su se javljale sam mislio da vibrira unutrašnjost (pošto je središnja konzola npr napravljena od najjeftinije plastike). Trebalo mi je malo više vremena dok nisam skužio da se zapravo ispod haube trese ovo plastično govno - usis zraka koji je jako labavo pričvršćen i pri većim okretajima je sve ok, ali kad bi se okretaji motora spustili u ler, to bi roktalo da sam ja stvarno samo čekao da se motor raspadne. U međuvremenu sam to učvrstio i sad je unutrašnjost sasvim ok (samim time i motor "tiše" radi u leru).

usis.jpg.03e44c37f6d344f8a09f8f9401fdb89c.jpg

Ovo sam ti napisao pošto si sam rekao da si provjerio hrpu toga i sve je ok, pa da ne bude i kod tebe glupost poput ove za koju ja nikad nebi pomislio da može biti uzrok :zivili:

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

I moj je poprilično bučan i sve vibrira i trese osobito kad je hladan.Vjerojatno je nešto.otišlo.kvragu ali neda mi se mehanicaru.Tko zna što bi sve našao.Auto je megan 2,1.9 .

Auto normalno ide i ne prijavljuje nikakvu gresku pa mi je zato glupo.ici kod mehe.

Edited by Lino
Link to comment
Share on other sites

Moze biti sasvim bezazleno, bas ovo sto pise kolega gore, da nekakva plastika ili metal u motornom prostoru udara jedna o drugu.
Imao relativno slicno iskustvo nakon odradjenog servisa, auto čekića kao traktor :-(
Pitam majstora, koji ku... je sad to, on kaze tako ti je bilo i kad si dosao. Na kraju sam trazio sam po motornom prostoru, dok netko dodaje gas - i našao. Mulac je pokidao kuciste filtera zraka, kad je mijenjao filter. Rijesio tako da sam sa jos jednim sarafom kroz plastiku ucvrstio kuciste i nakon toga - tisnjak.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vip3141 said:

Moze biti sasvim bezazleno, bas ovo sto pise kolega gore, da nekakva plastika ili metal u motornom prostoru udara jedna o drugu.

Osim buke ima i vibracije u kabini što ne može biti samo od klaparanja plastike u motornom prostoru.

Link to comment
Share on other sites

Mehaničar je provjerio sve nosače motora i auspuha i rekao da su OK.

Neka promijeni mehaničara...?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mata73 said:

Onda nosac motora jer on prouzrokuje vibracije kabine i instrument table.

Smo mu rekli, al tesko je bit internet doktor??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.