Jump to content

Laguna 2 preklopnik retrovizora (automatsko preklapanje)


Mirotvorac

Recommended Posts

Razlika je što se kod običnog staklo samo isčupa van dok se kod samozatamnjujućeg treba zakrenuti pa isčupati. Ako se na silu isčupa onda će puknuti.

Link to comment
Share on other sites

volio bih imati vanjska samozatamnjujuća. Sve više je seljaka sa led žaruljama od Yuga do Mercedesa

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, usrmaatre said:

Razlika je što se kod običnog staklo samo isčupa van dok se kod samozatamnjujućeg treba zakrenuti pa isčupati. Ako se na silu isčupa onda će puknuti.

nijesam znao ( a ni skužio ) 

TX na objašnjenju.....

MOga si tako i u prvom postu napisati , a ne da se iz tebe mora izvlačiti informacija. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eto novosti. Crkli motorići preklapanja retrovizora.

Izgleda da je nešto pošlo krivo s mojim kemijanjem s regulatorom retrovizora i da su motorići u jednom trenutku ostali stalno uključeni. Posljedično izgorio je i prekidač.
Zanimljivo, nije crk'o osigurač. Morat ću provjerit vrijednosti, moguće je netko prije mene zamijenio jačim. 

Za doći do motorića treba skinut maticu koja nije navojna ego je nabijena na osovinu retrovizora - ispod je opruga. Nisam uspio vratiti do kraja, tako da sad ne leži dobro i ima lufta. Čisto ako netko poželi rastavljat :-)

Uglavnom, banana.

 

20190331_123851_HDR-1.jpg

20190331_124255_HDR-1.jpg

20190331_124257_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam rastavljo jednom retrovizor i motor. Cim izvadis motoric iz plasticnog oklopa vise nikad nece bit ko oem i radit. To je sve upresano i nema sanse to rijesit. Novi retrovizor jbga. Ja sam na kasko to rijesio.

Link to comment
Share on other sites

I onda kad ja curi kazem da ostavlja retrovizore u srednjem polozaju, pa kad ne napravi to, onda sam ja cudak i sl. Isto kao za ostavljanje kotaca ravnim, a da ne pricam o rubovima trotoara i razlici od par mm u odn na asfalt oko trotoara, kad se uparkiravam 3x da kotac ne ostane dijelom na toj uzvisini od par mm...onda sam frik

Sent from my LG-H870 using Slapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne kužim tu foru sa srednjim položajem. Nikad mi ne stoji u sredini (prekidač). Kad je sve bez kemijanja, sve radi kako treba.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ruske said:

I onda kad ja curi kazem da ostavlja retrovizore u srednjem polozaju, pa kad ne napravi to, onda sam ja cudak i sl. Isto kao za ostavljanje kotaca ravnim, a da ne pricam o rubovima trotoara i razlici od par mm u odn na asfalt oko trotoara, kad se uparkiravam 3x da kotac ne ostane dijelom na toj uzvisini od par mm...onda sam frik

Sent from my LG-H870 using Slapatalk
 

tak nekak izgleda moja rasprava sa gospođom... nisi sam! ? 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mirotvorac said:

Ne kužim tu foru sa srednjim položajem. Nikad mi ne stoji u sredini (prekidač). Kad je sve bez kemijanja, sve radi kako treba.

 

kad je prekidač za naštimavanje retrovizora okrenut na lijevi ili desni retrovizor onda kroz njega prolaz struja odnosno pod naponom je. 

Pa se onda grije i ako  nešto crkne u sustavu može doći od požara (nije se jednom dogodilo)

Kad je na srednjem položaju onda nije pod naponom. Sigurnije je!

 

Link to comment
Share on other sites

Meni nukad u 8 godina nije bio u srednjem položaju i nikad problema. Ne kužim o kakvoj struju govoriš, žice nisu pod naponom dok ne aktiviraš podešenje ili grijanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudima se znao "zapaliti" taj prekidač za naštimavanje retrovizora.....

Link to comment
Share on other sites

kad pricate o grijanju...primjetio sam da mi se grije podrucje tastera za podizace, ako se ne varam kod tastera za zadnje sajbe, zna biti onako fino toplo...na osjet 50tak stupnjeva...plus sta mi sama lijeva zadnja sajba mukotrpno ide gore...na dole ide ok, na gore nekad iz 5. nekad iz 50. pokusaja...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, petak said:

Ljudima se znao "zapaliti" taj prekidač za naštimavanje retrovizora.....

Prvi put čujem za to "samozapaljenje". Nešto mi govori da je tom činu prethodio nekakav električarski posao?

Link to comment
Share on other sites

Kolega Petak ne priča bezveze, kod Lagune i Scenica gorile su table i obloge vrata zbog tog prekidača.
@Ruske- i kod mene je toplo zbog žaruljice osvjetljenja

Link to comment
Share on other sites

Lagune izgleda imaju neki problem s tim. Dao čovjeku prekidač jer je njemu puknuo kotačić. Prethodno ga probao na autu iz kojeg sam ga izvadio i na svom Meganeu, sve bilo ok. On ga ugradio sebi na Lagunu 2, isprobao sve, preklopio retrovizore i otišao. Drugi dan dođe, u autu smrdi sve po plastici, prekidač ne radi, izgorili kontakti u njemu. Užas! 

Link to comment
Share on other sites

OK, sad mi je jasnije. Nije problem u instalaciji nego su genijalci u Renaultu od serije do serije mijenjali instalaciju. Drugim riječima, s novim retrovizorima mi se može desiti ista stvar s polovnim prekidačem s drugog auta, odnosno moram po originalni prekidač.

14 hours ago, Ruske said:

kad pricate o grijanju...primjetio sam da mi se grije podrucje tastera za podizace, ako se ne varam kod tastera za zadnje sajbe, zna biti onako fino toplo...na osjet 50tak stupnjeva...plus sta mi sama lijeva zadnja sajba mukotrpno ide gore...na dole ide ok, na gore nekad iz 5. nekad iz 50. pokusaja...

Meni se ne grije. Moguće da se ti prekidač podizača ne vrati u neutralan položaj pa je strujni krug prema motoru i dalje zatvoren. Probaj odspojiti prekidač.
Cijela plastika ide van "na ruke" - drži je 4-5 kopči. Cimaš po malo sa svake strane, ali s obije ruke i vučeš van. isključiš konektor koji ide na prekidače pa vraćaš po jedan i prati situaciju. S time da ako su prednji odspojeni, mislim da neće raditi ni zadnji. nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

sta je nagore nemam osvjetljenja, ili imam samo na prednjim tipkalima...ugl, iza nema sigurno...a oko zadnjih lijepo grije...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.