Jump to content

Zatamnjivanje stakala


darmk3

Recommended Posts

11 hours ago, zvonac said:

Ja sam stavio aswf folije, američki proizvođač.. Međutim, tip dok mi je stavio foliju, rekao mi je da je zadnje gepek staklo kao "oštećeno", ima onih sitnih oštećenja, kao da je neko brusio pored stakla i onda špena padala po staklu i to s unutarnje strane stakla, doduše, ovak se ne vidi, al ak se zagleda malo bolje tj ak se baš ciljano traži, onda je vidljivo na oko.

Folije su 80%, da su 100% bile bi mi onda taman, bio sam skeptičan prema tih 80%, jer sam mislio da će bit pretamno po noći, al sve je ok, vidljivost je neznatno slabija, tak da mi je to zanemarivo.

 

Ista priča i kod mene..... Ostalo je 5-6 točkica po zadnjoj šajbi, od baš tih sitnih oštećenja...

Kaže čovjek da na rijetko kojem rabljenom autu, 100% bez točkice, i najmanje. 

Da je par komada(10ak) na jednom mjestu, to onda je njegova krivica. Ako je po cijeloj šajbi par komada, to je do šajbe. Jer kada lijepe foliju iza, ne mogu staklo čistiti žiletom, kao bočna stakla, jer na zadnjima imaju grijači, i postoji šansa oštećenja grijača. 

Uglavnom...

Kod mene ima 5 sitnih točkica, vidljivih samo po oblačnom vremenu, po sunčanom, po mraku, iznutra, i sa neke udaljenosti od pola metra, one se uopće ne vide. 

Ja sam stavio Llumar folije, 80%, ili ti po "američkom načinu" izražavanja, 20% propusnosti. Došlo me 600kn, auto je Megane 3 coupeu. Ja sam zadovoljan, uloženim i dobivenim. 

1563905364102846495810966180690.jpg

15639053853665440999244290185986.jpg

15639054045996585321319324223375.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, kad je auto nov nema problema, ali s godinama zadnja sajba malo strada. Ko i prednja. I inutra u bunkeru nesto vozimo i potrgaju se zicice od grijaca, mislim da meni pola ne radi. Al na meg2 nisam imao nikskve tockice. Sve se da izvuc, samo treba vremena, osim ako sajba ima rupice po povrsini..

 

 

Ovakvu foliju sam imao na meg2.

Koliko je to, mislim 75%

e12345dc3037a3df9d5b0e8a3f9189ca.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ivan.martinko said:

 

Moguće je da je 75... Jer koliko sam vidio velika je razlika između 80 i 85, tako da i ovo je dosta velika razlika između 80 i 75....

A ovo, da se može izvući, siguran sam da može.... 

Ali meni se baš nije dalo prolaziti to, opet odlazak tamo, pa aj skidaj, pa aj čisti, pa aj ljepi, pa aj opet za 2-3 dana sve kontroliraj....

A kažem.... U jako rijetkim situacijama se vide točkice... A i kad mi je tip objasnio sve to, i za oštećenja, i za mogućnost nekog dodatnog oštećenja ako krene to čistiti, strugati žiletom....

Reko rađe ne... Pusti... Auto em I'ma godina, em kilometara, a i nije u 100% posto vrhunskom stanju, da bi mi se sad isplatilo picajzlirati za to... A i od kad sam vidio kod sebe to, i na drugim autima, tako malo starijima, sam primjetio isto... Tako daaa...

Kažem ,ja sam zadovoljan za uložene novce.... 

Da sam to platio 1000-1500 kn, u nekoj firmi, s računom.... I išao bi im prigovarati.... Ovako... jednostavno mi se neda 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jest da me smetaju takve točkice na staklima, al kaj, mogel sam reć tipu, vrati novce skini folije i nikom niš. Auto nije baš star, tek mu je pet godina:D

Da, na zadnjoj šajbi su grijači i s**nje je to, neke su točkice baš blizu grijača, tak da tip nije htio riskirat. Baš dok sam odlazil, bil je neki tip s bijesnim mercedesom perla bijela, zakucan u pod, nabrijan itd. tip je zatamnio šajbe od vozača i suvozača, baš me zanima kak mu to prolazi, s tim da ima Slo tablice.

Nemoj me zafrkavat da nemrem editirat više post?

@Mirda, a zakaj bi im išao prigovarat? Pa te točkice nisu njihova krivnja, oni će dat od sebe da ih uklone, ukoliko mogu, naravno, a mislim da te obavijeste, da se upoznaš sa situacijom, da posle ne bi ispalo, nismo znali itd.

Netko možda ne bi ni stavljao folije ak staklo ima točkica, meni je tip javio tek dok ih je stavio, al da sam inzistirao, skinuo bi ih i vratio novce i kaj bi mi preostalo u tom slučaju, vožnja bez folija, ili nabavka drugog stakla?

 

Edited by zvonac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, zvonac said:

Jest da me smetaju takve točkice na staklima, al kaj, mogel sam reć tipu, vrati novce skini folije i nikom niš. Auto nije baš star, tek mu je pet godina:D

Da, na zadnjoj šajbi su grijači i s**nje je to, neke su točkice baš blizu grijača, tak da tip nije htio riskirat. Baš dok sam odlazil, bil je neki tip s bijesnim mercedesom perla bijela, zakucan u pod, nabrijan itd. tip je zatamnio šajbe od vozača i suvozača, baš me zanima kak mu to prolazi, s tim da ima Slo tablice.

Nemoj me zafrkavat da nemrem editirat više post?

@Mirda, a zakaj bi im išao prigovarat? Pa te točkice nisu njihova krivnja, oni će dat od sebe da ih uklone, ukoliko mogu, naravno, a mislim da te obavijeste, da se upoznaš sa situacijom, da posle ne bi ispalo, nismo znali itd.

Netko možda ne bi ni stavljao folije ak staklo ima točkica, meni je tip javio tek dok ih je stavio, al da sam inzistirao, skinuo bi ih i vratio novce i kaj bi mi preostalo u tom slučaju, vožnja bez folija, ili nabavka drugog stakla?

 

Točno to. I mene smeta, ali šta je tu je. Ipak mi je bitnije da djetetu iza ne ide sunce nego da bude vizualno vrhunski tip top složeno.

Isto, frajer je rekao, "skinem ja i vratim novce, nije bed"...

I da, jasno mi je da je i njemu u interesu da najbolje što može napravi posao...

Ma gle. Dok nisam bio "upoznat" sa tim oštećenjima, i htio bi prigovoriti, jer to je ono, moja malo stvar (čitaj OKP) ?, ali kad mi je čovjek lijepo objasnio (mada je mogao to i prije postavljanja napraviti, pa ga nebi uopće ni zvao radi toga) pomirio sam se s tim točkicama. Sad ih ni ne doživljavam.

Da to ispadne vrhunski, 100% bez ikakvih ne savršenosti, staklo mora biti bez i točkice (znači čim noviji, čim manje korišteni, pomogučnosti čim noviji auto), mora biti unutra kemijski očišćena unutrašnjost, moraju biti skoro sterilni uvijeti, da nebi bilo ama baš nikakve prljavštine ili točkice ispod...

A sve te uvijete poklopiti..... Hmmm... Da...

Zadovoljan sam ja i ovim ?

23 minutes ago, zvonac said:

Baš dok sam odlazil, bil je neki tip s bijesnim mercedesom perla bijela, zakucan u pod, nabrijan itd. tip je zatamnio šajbe od vozača i suvozača, baš me zanima kak mu to prolazi, s tim da ima Slo tablice.

A sve dozgode.... Fasovati će i on, kad tad.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 23. 07. 2019. at 11:52, mario #8 said:

Javi dojmove.

75%, mislio sam da će biti tamnije, ali bolje da nije..

dobro je ispalo, nema nijedne točkice.. veli lik da su mi neki grijači zadnjeg stakla oštećeni  i ne rade (što znam jer je netko skidao elf naljepnicu na suho) nek osiguram šajbe od loma,  to je kao cca 300kn, razbijem zadnju i da dođem kod njih i oni  budu prek osiguranja stavili novu i zatamnili ju. heheh.. neznam dal bum to radio.. inače usluga je super.. cijena normalna..

 

 

IMG_20190727_113856.jpg

IMG_20190727_113915.jpg

IMG_20190727_113937.jpg

IMG_20190727_115040.jpg

IMG_20190727_113946.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A na koju foru ljepe foliju na obja straznja vrata na dio gdje se prozori spustaju i dizu, dali skidaju stakla pa ljepe na cijelo staklo ili samo na ovaj vidljiv dio stakla kad je staklo u gornjem polozaju.

Obracun ide po povrsini stakala na koja se ljepi folija ili...je fiksna, tebe izaslo za Megana 900 kn jel bi i za Lagunu Grandtour bila slicna cjena.

Link to comment
Share on other sites

Nije ti problem po zimi s neispravnim grijačem zadnjeg stakla? Ja bih to riješio. Inače, posao izgleda odrađen korektno i cijena je više nego dobra.

Link to comment
Share on other sites

Ne radi nekoliko donjih crta. Tam di je bila elf i auto roca naljepnica.. Naviko sam se tak vozit...
I na meg dvojki nije radilo par crta iz istog razloga ni mislim na puntu jer sam ja jbg davno na suho skidao selenia naljepnicu. Tak da mi nije strasan problem 1/3 zamagljene zadnje sajbe.. Imam retrovizore, unutarnji asfericni. Vozio sam i kombije i twingo sluzbene sve polijepljene u bijele folije gdje je otraga bila folija s rupicama.. pa mi funkcionalno ne fali.. odmagli dve trecine, dost mi je to.
Dakle neznam zasto uopce lijepe to na grijace sajbe? To ljudi skidaju ziletama i uniste trecinu grijaca..
Da stave sa vanjske ok. Ali unutra?
413ce19703ded18257e55c6e1d0d9fde.jpgbdfcd2ef2355411f1d2c81ce9fd3f19c.jpg4f3b7745ae255c3c4a06bed489574b74.jpg

A na koju foru ljepe foliju na obja straznja vrata na dio gdje se prozori spustaju i dizu, dali skidaju stakla pa ljepe na cijelo staklo ili samo na ovaj vidljiv dio stakla kad je staklo u gornjem polozaju.
Obracun ide po povrsini stakala na koja se ljepi folija ili...je fiksna, tebe izaslo za Megana 900 kn jel bi i za Lagunu Grandtour bila slicna cjena.
Pitaj
autostakla@gmail.com
Link to comment
Share on other sites

Jok, imaš kist. Sa krep trakom odrediš širinu grijaca i onda samo sa tekućim srebrom i kistom pređeš preko oštećenja. I to je to, dela samo tako.

 

Jedan od proizvoda. cc2e8e45e209b771601771dbecbed696.jpgf22bbf0c6e6fa6cdd65ce6821425d523.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@ivan.martinko ma dobro, ja sam mislio da ti uopće ne radi, fućkaš taj mali donji dio, ali ova informacija od @mata73 je super. Nisam ni znao da se to može, čovjek uči dok je živ ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na R4 sa popravljao grijač zadnjeg stakla na  način koji mata spominje.

Tekuće srebro u bolnici sa kistom kao lak za nokte.

Ljepljivom trakom označiš granice i namažeš.

Nakon par sati odljepiš traku i grijač radi.

Veći je problem kad otpadne stopica grijača sa stakla. Nju tekuće srebro nemože zaliječiti već treba posebno elektroprovodljivo ljepilo koje ja nisam uspio naći u slobodnoj prodaji. 

Ali ovi što popravljaju šajbe, krpaju rupe na staklima, mjenjaju šajbe mogu i to odraditi.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kad sam upalio taj grijac na scenicu, klima sve odmagli.
Imartinko daj sliku iznuyra da se istodobno vide oba prozora da vidimo razliku

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da kad si na moru onda ti ne treba... Ali na kontinentu se sajbe smrzavaju!
Bum slikal kasnije razliku al klasika ko na svakom 75%.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.