Jump to content

Greška parkirne kočnice


renaultnew

Recommended Posts

Jutros mi ponovno javio grešku parkirne kočnice, ugasio auto, upalio i proradila, ali kad je zateže kao da se slabije čuje zatezanje. Jel to može biti taj senzor prekidača parkirne kočnice ili nešto drugo? Ako je, koliko bi došla zamjena?

Link to comment
Share on other sites

Prvo vidi otraga što ti se događa s kočnicama. Ponekad je samo problem u konektoru.
Može biti i da mehanički zapinje pa motorić ne uspijeva stisnuti dovoljno.
Na dijagnostiku s njim i pogledaj koja greška je zabilježena.

Link to comment
Share on other sites

Otišao na dijagnostiku, ništa strašno, majstor je očitao grešku, došlo je do pada napona iz nekog razloga, majstor ne zna zašto. Rekalibrirao je kliješta, obrisao grešku i sad sve radi. 

Link to comment
Share on other sites

Jel ima tko ideju zašto može doći do pada napona i kako naći gdje je došlo do pada napona? 

Link to comment
Share on other sites

Onda ne znam. Meni se ista poruka "check parking brake" upalila jednom zimi. Dijagnostika kasnija pokazala zbog pada napona - majstor rekao da je moguće zbog akumulatora, koji je ili oslabio ili nije ni nikad ni bio dovoljno jak za svo cudo elektronike u autu. Nisam nista mijenjao, greska se nije vise pojavljivala.

Rekao bih ako ti se to upali svakih par mjeseci, ne diraj nista, mozes zivjeti i s tim.

Link to comment
Share on other sites

Akumulator je iz 10/2016, to i nije baš staro

nije ni novo

garancija prosla

Link to comment
Share on other sites

I to je istina ? E još nešto, sat mi se zblesirao, samo stoje crte, a u postavkama mi ne daje da uđem u opciju za naređivanje vremena, jel ima tko ideju kako da to sredim?

Link to comment
Share on other sites

isto vidio danas kod frenda na laguni 3, sat samo crtice

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Riješio sat u ovlaštenom, ažurirali mi software i sada sve radi. No ponovno mi se jutros pojavila greška parkirne kočnice, kao da ponovno ne hvata, izgleda da ide novi aku na njega. Imate li prijedlog koji je najbolje staviti?

Link to comment
Share on other sites

Pa kakav je napon na akumulatoru? Kakav kad se puni? Može ga se i pod opterećenjem testirat pa viditi koliki mu je pad napona ako baš ne valja? Nemoj kupovat ak nisi stoprocentno siguran :) , a pad napona isto može bit ako nešto klješta blokira pa vuče više struje pa zato izbaci grešku... uglavnom javljaj napredak popravka da imamo praksu za ubuduće :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

A što kaže dijagnostika, koju grešku javlja? Kad si već bio u ovlaštenom, nešto je vjerojatno ostalo zapamćeno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bio na servisu (ne u ovlaštenom), odradio redovni servis, ulje, filteri, klima. Majstor napravio dijagnostiku, dijagnostika pokazala grešku u padu napona, provjerio je i kliješta, sve testirao i kaže da nema greške u mehaničkom dijelu. Akumulator je dobar, kaže da je na 70%, puni kako treba. Greška se nije ponavljalo već cca dva tjedna. Nisam više pametan što činiti. Ako netko ima prijedlog neka napiše

Bio na servisu (ne u ovlaštenom), odradio redovni servis, ulje, filteri, klima. Majstor napravio dijagnostiku, dijagnostika pokazala 2 greške, C10C6 upravljački uređaj ručne kočnice - interna elektronička greška i U0155 komunikacija s poljem za upravljanje - nedostaje signal, prije toga je pokazivao grešku na ručnoj -pad napona. Provjerio je i kliješta, sve testirao i kaže da nema greške u mehaničkom dijelu. Akumulator je dobar, kaže da je na 70%, puni kako treba. Greška se nije ponavljala već cca dva tjedna. Nisam više pametan što činiti. Ako netko ima prijedlog neka napiše

Link to comment
Share on other sites

ponavljanje je majka učenja :bigl:

 

nego, mislim da je meni bila slična greška na scenicu 2. Tamo se dao popraviti prekidač ručne u kabini, gubio je kontakt na nekim mikroprekidačima. Kod tebe je onaj mali prekidač, bojim se da tu ide samo zamjena

Link to comment
Share on other sites

Jel zna tko koliko bi došla zamjena prekidala ručne? 

Link to comment
Share on other sites

01/2017 kod Baotica platio 1400 kn
( za Lagunu)

Link to comment
Share on other sites

Nema tog dok rukom ne potegnes ?, ovo treba znat popravit.

Link to comment
Share on other sites

Kod tih električnih ručnih kočnica uzrok dojavljvanja raznoraznih nebuloznih grešaka zna biti u čisto mehaničkom problemu a to je previše stanjeni diskovi i pločice,i zna sve biti ok,ali  kad ručno aktiviraš kočnicu(ne automatski pri gašenju)zna izbaciti kojekakve greške,a majstori reku sa je sve ok i onda i stranke žive u uvjerenju da je to tako.Provjeri koliko su tanki diskovi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bio danas u ovlaštenom, očitali greške koje sam naveo, kažu sad radi sve super, te greške su općenito, može biti kompjuter, može biti neka žica negdje, uglavnom može biti svašta i oni ne znaju zašto se javlja greška, dok sam bio tamo sve radilo savršeno. Čim sam došao doma, odmah mi javi grešku na ručnoj. Nije toliko do novca, samo da znam što je u pitanju i da se može riješiti. Ako ne riješim, ne znam kako ću proći tehnički u desetom mjesecu. Nisam više pametan što napraviti, ako netko ima nekoga u okolici osijeka da je dobar i da bi takve stvari znao popraviti neka mi javi. 

Link to comment
Share on other sites

posudi prekidač ručne kod nekog pa probaj voziti malo s tim drugim

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odvezao auto u ovlašteni servis na detaljan pregled jer se greška češće počela javljati, otišlo računalo ručne kočnice, cijena zamjene prava sitnica, 3.700 kn. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbtm moral bum spustit cijenu scenicu na njuskalu ... strah me i kocit ?????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zamijenili mi komp u ovlaštenom, dobio sam neki popust tako da me izašlo 3.350 kn, barem nešto! Stari komp mi ostavili na sjedalu, tako da ako se nekome da s time zajebavati neka se javi da se dogovorimo ???

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.