Jump to content

SCENIC 3 TPMS ventili, zamjena


Srks

Recommended Posts

Pozdrav,

pokusao sam traziti moj slucaj, ali nitko bas ne spominje, pa se ispricavam ako se ponavlja..

Imam set celicnih felgi sa originalnim TPMS ventilima i set aluminijskih felgi sa original TPMS ventilima.

Sve funkcionira kako treba, samo me zanima da li ima nacina kad mijenjam felge da se ventili sinkroniziraju van ovlastenog servisera? Znaci sada moram svaki put kada mijenjam felge moram poc u renault da mi on na kompjuteru sinkronizira nove ventile i tako 2 puta godisnje.

Sinkronizacija u samom autu za ovaj slucaj ne funkcionira. Pocne in traziti i onda izbaci gresku i servis..

Link to comment
Share on other sites

To još nisam čuo da se na Renaultu moraju sinhronizirati senzori.
Ja kod mijenjanja zimsko-ljetnog seta samo promjenim kotače i auto sam prepozna nove senzore nakon 1-2km.

Link to comment
Share on other sites

Neki dan sam stavio ljetne sa senzorima na scenic 3 ali sam zamjenio pozicije kotača. Sustav je prepoznao senzore i nije se ništa bunio.

Mislim da je dovoljno jednom upisati senzore na ljetnim kotačima i senzore na zimskim kotačima i da ih sustav pamti i prepoznaje kad ih zamjeniš.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ih imam na 18-cama a netrebaju mi

Nije mi tolko auto opremljen :D

Kad cu mjenjat gume skidam ih

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, darko said:

Ja ih imam na 18-cama a netrebaju mi

Nije mi tolko auto opremljen :D

Kad cu mjenjat gume skidam ih

Misliš prodavat?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Problem i ide mi na zivce!

Znaci imam orginal felge i ljetne gume na njima sa senzorima i sve sljaka kak spada!

Kad stavim zimske s drugim  alu felgama pokazuje mi pritisak 2 dana i onda javlja gresku za sve 4 gume( da su prazne) i koliko god ja puta resetirao i dalje mi javlja da su sve 4 gume prazne a nisu!

Cim stavim ljetne kad je sezona makne se greska i sve radi savrseno!

Ima li nekog rijesenja?!

Link to comment
Share on other sites

Ovlašteni sigurno može. A vjerujem i svaki bolji vulkanizer može.

Link to comment
Share on other sites

Morao bi moći obaviti bilo koji servis sa dijagnostičkim uređajem

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Zemo said:

Okvirno o kojem se iznosu radi?!

Kako sam u Njemackoj i tu to radim evo ti cijene. U Toyoti kada sam bio nisu nista uzeli. Besplatno odradili za originalne toyotine felge + ventile. Kod vulkanizera kada sam kupovao felge , doplata na montiranje mojih guma bilo je 5€ po tocku, dakle 20€ sam platio programiranje TPMS ventila u auto. I da umjesto da programiraju u mjesto 2, prepisali su na mjestu 1 tako da sam otisao to toyote i tamo su slozili kako spada (valjda, budem znao na ljeto).

BTW nazovi najblizeg vulkanizera ili ovlasteni i pitaj koliko kosta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Evo i mene.... :zubo:

Uzeo sam original Renault aluminijske felge 16" za Scenica da se ne hebem više ljeto-zima ovo/ono.

Htio bih uzest i senzore štajaznam s njuškala i upasirat ih. Vidim,spominje se dijagnostika bla bla. Uzmem li npr. polovne, moraju li biti skinuti sa Grand Scenica ili mogu s bilo kojeg Renaulta a da povedem računa da su isti model, oblik itd kao šta su sad na autu?

Moji izgledaju ovako:

 

tpms.thumb.jpg.da97c7a9f1e6740df0c22cc610a4942d.jpg

 

Našao sam ih dosta al ne bih da se za*ebem...

Link to comment
Share on other sites

[emoji38]
Neću ti puno pomoći, ali uzeo sam za malo love na Aliju 4 preprogramirana koja idu na Kadjara, pa naravno ne rade [emoji2]
Možda bi ih trebalo aktivirati onim TPMS uređajem...
Uz to mi je jedan senzor otpao s ventila kad sam bio na autoputu pa je počelo tresti. Mislim da je kasnije otpao još najmanje jedan, ali nisam gledao.

Sad je na redu montaža običnih ventila i disejblanje TPMS-a dijagnostikom.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja takve predprogramirane uzeo na eBay.de za drugi set guma,pa radili ok mjesec dana nakon ugradnje...sad nestao jedan...pa stalno javlja grešku.


Ali sreća ispalo da mi ima tko riješiti besplatno nove senzore i programiranje,tako da se ne brinem....trebam ih samo pokupiti kad budem išao kući iz DE.


Link to comment
Share on other sites

Kontam ako uzmem baš ovakve sa slike tj. iste kao što imam sada na ljetnome setu da uz malo igre sa dijagnostikom neće biti problema. Šta bi trebalo imat veze jesu li s Moskvića,Tristaća ili s Meganea nekog bla bla. Podese se prema autu i ćao zdravo...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Smuchac said:

Kontam ako uzmem baš ovakve sa slike tj. iste kao što imam sada na ljetnome setu da uz malo igre sa dijagnostikom neće biti problema. Šta bi trebalo imat veze jesu li s Moskvića,Tristaća ili s Meganea nekog bla bla. Podese se prema autu i ćao zdravo...

Samo po broju šasije😜

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macak said:

Samo po broju šasije😜

Jel me to prcaš? :zubo:

Link to comment
Share on other sites


Uzeo sam original Renault aluminijske felge 16" za Scenica da se ne hebem više ljeto-zima ovo/ono.
Htio bih uzest i senzore štajaznam s njuškala i upasirat ih. Vidim,spominje se dijagnostika bla bla. Uzmem li npr. polovne, moraju li biti skinuti sa Grand Scenica ili mogu s bilo kojeg Renaulta a da povedem računa da su isti model, oblik itd kao šta su sad na autu?
 
Našao sam ih dosta al ne bih da se za*ebem...
Ako ih kupis polovne, velika je sansa da su baterije pri kraju, pa ili ce jedan vec biti crknut ili ce brzo kod tebe crknuti. Imaj na umu da te baterije budu na gumama, koje su vani na autu i na -10 i + 40, a znas i sam da baterije to ne vole.

Baterije su zalivene u plastiku i ne daju se mijenjati.

Kad ih kupis trebat ces kodove s njih unijeti dijegnostikom u auto. Eno na svakom cosku majstora sa CanCLIP -om koji ce ti to odraditi :-)

....
Suma sumarum:
Imao sam Lagunu 2, imao sam svoj CanCLIP i na kraju sam si iskljucio senzore :-)

Link to comment
Share on other sites

Na Laguni sam imao na ljetnom i zimskom setu originalne i auto ih sam prepozna nakon par km.
Isto imam na BMW-u original i također prepozna nove bez problema.
Na Renault - u možeš promjeniti bateriju uz malo truda i epoxi ljepilo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.