Jump to content

SCENIC 3 TPMS ventili, zamjena


Srks

Recommended Posts




...
Na Renault - u možeš promjeniti bateriju uz malo truda i epoxi ljepilo.


Sjecam se da je jedan kolega iz Srbije (branimir mozda?), ovdje na forumu stavljao slike mijenjanja baterije i da je na kraju napisao, da se zestoko porezao pri tome. Post je star sigurno par godina, ali mi se to urezalo u sjecanje.

Ja sam htio reci, da proizvodjac nije predvidio zamjenu baterija i samim time onda nije trivijalno.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Našo sam na e bayu isti serijski broj i vjv su originalni a tako i izgledaju za nekih 36 dolara i to novi. Nije neka greda ako i izvisim. Ne volim gledat errore po instrument tabli niti volim dvaput mjesečno kontrolirat tlak u gumama. Evo vec 3 puta mi komp javlja jednu gumu i 3 puta dopuhujem,pala je na 1.9 btw svaki put i to kad zahladi naglo. I sad kad sam selio na ljetne nađem šaraf u zimskoj.... Stvar zna bit korisna i htio bih je imati kad je već imam. Eto. :)

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



Našo sam na e bayu isti serijski broj i vjv su originalni a tako i izgledaju za nekih 36 dolara i to novi. Nije neka greda ako i izvisim...


To je stvarno OK cijena i isplati se probati.

Ne znam sta smatras pod "isti serijski broj", ali racunaj da svaki senzor ima svoj unikatni code, koji netko dijagnostikom mora unijeti, tako da auto zna koji senzor je na kojem kotacu. Pitaj unaprijed koliko to kosta. Moglo bi biti lako - skuplja pita, od tepsije.

Jedna ocigledna mana kod toga je da vise ne mozes rotirati gume naprijed-nazad.

To je presudilo kod mene, da ih iskljucim kad je prvi crkao. Imao sam 8 guma i 7 ispravnih senzora.
Link to comment
Share on other sites

Ja pak mislim da se moze rotirati,ja dosad kad sam mijenjao gume,nikad nisam vodio računa odakle sam koju skinuo i koju gdje vratio. Samo napušem prema uputama na tlakove koji su propisani i to je to. Clip imam dostupan. Mukte. :)

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kod sebe rotirao bez problema. Potrebna vožnja od 15-20min da ih nađe i očita...i to je to.

Tako je bilo i sa ovim neorginalnim, predprogramiranim,stavili ih,provozali se i očitao ih.

Jedino što je očito jedan vrisnuo ili šta li već,ali to je drugi par opanaka.

Link to comment
Share on other sites

ja sam rotirao gume ali onda mi je krivo pokazivao prednje/stražnje, to je bilo prošlu sezonu

ove sezone sam ih opet rotirao i sad pokazuju ispravno

nije problem ako znaš kako su ti prednje/stražnje zamjenjene   😉

Link to comment
Share on other sites

Pa tocno to, mozes ih rotirati ali ti onda pokazuje krivo naprijed/nazad.

Da se razumijemo, govorimo o senzorima koji pokazuju tocan tlak u pojedinoj gumi na display-u.

Link to comment
Share on other sites

Kadjar sam skuži lokaciju pojedinog senzora (kotača) nakon reseta u r-linku i par kilometara vožnje.

Sent from my SM-G981B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Točno tako...kad ih resetiraš on očita i pokazuje točno,nije pojedini senzor vezan za određenu poziciju,već ih očita i prikaže onako kako su raspoređeni.

Link to comment
Share on other sites

Megane 4, Kadjar i talisman prepoznaju sami senzor i lokaciju bez kodiranja. Megane 3 treba kodirati kao i laguna 2 i 3. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Na felgama sa zimskim gumama mijenjao sve 4 gume(stavio nove) i senzori proradili

Pokazuje mi tlak u gumama :))))

Čudo

Edited by Zemo
Link to comment
Share on other sites

Točno, ako neki od senzora odustane, moguće ga je vratiti u život naglim spuštanjem tlaka, i ponovnim pumpanjem gume.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok ispravak nakon 3 dana isti problem😫 javlja gresku sve 4 gume prazne?!?

I sta sad kupiti 4 senzora??

Link to comment
Share on other sites

I ja se mislim to ugasit. Jeftinije nego dobavit 4 ventila za drugi set felgi.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zvat ću ovlašteni servis i pitat. Polovnih ima svuda od 250kn pa dalje što polovnih što novih,pitanje je bi li radili tj. jesu li plug and play i treba li kakvih zahvata s dijagnostikama i sl. Ne bih baš bacio pare.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je preko 400 kn originalan novi senzor...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Na putu za more orginal senzor pritiska tlaka u gumama (prednja desna guma) je odlucio odustati od daljnjeg rada vjerovatno je baterija moze li se ona zamjeniti?!

Link to comment
Share on other sites

Probaj ispustiti gumu na 0.7-0.8 bara.

Pokreni motor, ugasi.

Napumpaj  na vrijednost koja  treba biti pa možda se dobije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zemo said:

Na putu za more orginal senzor pritiska tlaka u gumama (prednja desna guma) je odlucio odustati od daljnjeg rada vjerovatno je baterija moze li se ona zamjeniti?!

Ne može 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni su na tesli na ne original TPMS polako pocrkavale sve baterije u tjedan dana. jel ti senzori stalno odasilju neki signal ili na kom principu rade ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.