Jump to content

Klima ne radi


Gerira

Recommended Posts

Kako je onda klima radila? Auto cijeli dan na suncu, nakon par minuta klime je bilo milina

Link to comment
Share on other sites

Pa di ti je onda nestao taj dio kuplunga, po slici koju si slikao i onog Valeo DCS-17 kompresora kojeg si napisao u prijasnjim postovima fali taj dio kojeg elektromagnet privuce da se kompresor pokrene.

Slika tog djela Valeo kompresora:

 

Kompresor Laguna 3.jpg

 

Ili je kod tebe orginalni neki kompresor koji drugacije radi od ovoga  Veleo i onih iz gornjih videa.

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Fernand said:

Pa di ti je onda nestao taj dio kuplunga, po slici koju si slikao i onog Valeo DCS-17 kompresora kojeg si napisao u prijasnjim postovima fali taj dio kojeg elektromagnet privuce da se kompresor pokrene.

Slika tog djela Valeo kompresora:

 

Kompresor Laguna 3.jpg

 

Ili je kod tebe orginalni neki kompresor koji drugacije radi od ovoga  Veleo i onih iz gornjih videa.

Kad rastavim mozda ga nadjem negdje iza, nisam skidao tu plastiku jer nemam dizalicu

Link to comment
Share on other sites

tak i moj izgleda, na meganeu nebzincu, 2010..

a tko zna šta su sve stavljali, ono što su od dobavljača dobivali.. 

neda mi se sad dolje skidat da vidim koji je brend..

alternator mi je bosch, al na kompresoru je natpis sa donje strane negdje..

nemoj se sam davit s tim.. odi do hrastinskog il nekog drugog poštenog klima servisera on bude pogledao i znao koji je brend kompresor i koji paše gore.. 

kolko košta i gdje ima.. očito nije valeo jel..

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Fernand said:

Ocito si ti kupio Lagunu bez tog dijela kuplunga, pa nemre to samo tako otpasti, a da je i otpalo pa bilo bi negdje dolje na zastitnioj oblozi ispod motora kad je sve zatvoreno.

Tak si i ja mislim... zicer bi cul da ti tolki komad otpadne u voznji... ak je otpal, kak Ivan veli

Edited by zac7654321
Link to comment
Share on other sites

I kad sad usporedis sliku ovog kompresora kojeg si metnuo u svoj post i one slike koju je slikao @Gerira na svojoj Laguni, vidljivo je da mu fali ovaj dio (poklopac) kuplunga kojeg uvlaci elektromagnet i onda  kompresor vrsi svoju funkciju, na njegovoj slici je vidljiva osovina kompresora na koju se sarafi taj nedosajuci dio kuplunga.

To da se samo odsarafilo tesko za povjerovati, ali ako je to u radu izletilo pa moralo je u prostoru motora i ostaviti neki trag :nezna:

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

Rekao bi prije da je to namjerno skinuto ako kupac kod probe auta ide uključiti klimu da ne počne kompresor rondati.
On može reći treba samo napuniti pa će raditi a ljudi najčešće nasjednu na to.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, klima je radila uredno do prije 2 tjedna, di je taj dio nestao neznam, mozda je negdje iza, mozda ta oplata mi ima lufta pa je ispala, neznam ni ja. Nije mi mogla klima rashladiti auto koji cijeli dan stoji na suncu da nije radila, prozore do sad nisam ni otvarao. 

Idem sutra do Hrastinskog vidjet sto se moze jer mi se neda vise istrazivat previse. 

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

Da je to otpalo u radu to bi tak tresnulo i potrgalo dijelove okolo i renen i remenice itd..

Link to comment
Share on other sites

Covjeku se raspala remenica radilice, pala s auta, odletila na drugi auto, ovaj nije skuzio, cak ni da su mu se lampice popalile. 

Jos zanimljivija stvar je da nista drugo nije polomljeno, uz to je opel bio u pitanju :laugh:

@ivan.martinkovjeruj mi ima svaceg ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, kristijan1710 said:

Covjeku se raspala remenica radilice, pala s auta, odletila na drugi auto, ovaj nije skuzio, cak ni da su mu se lampice popalile. 

Jos zanimljivija stvar je da nista drugo nije polomljeno, uz to je opel bio u pitanju :laugh:

@ivan.martinkovjeruj mi ima svaceg ?

Cemu ovo?

Klima je radila, sad ne radi vise i jbg. Nebi 3 auta bila kod majstora na promjeni tog kuplunga da se to ne desava, i nije im pol prostora motora bilo razjebano...

Link to comment
Share on other sites

Nadovezo sam se na post gdje je martinko napiso da bi sve potrgalo da je ispalo u voznji. Procitaj jos jednom sta sam napisao, s razumijevanjem, uopce se neradi o klimi. To se uopce nije ticalo tebe nego opcenito. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kristijan1710 said:

Nadovezo sam se na post gdje je martinko napiso da bi sve potrgalo da je ispalo u voznji. Procitaj jos jednom sta sam napisao, s razumijevanjem, uopce se neradi o klimi. To se uopce nije ticalo tebe nego opcenito. 

Onda moje isprike, citao sam polubudan i nije bilo quotano pa sam zazujo na najjace :)

Link to comment
Share on other sites

Kad ides kod Hrastinskog da cujemo konacnu pravu dijagnozu, da vise ne slogamo. :kava:

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Fernand said:

Kad ides kod Hrastinskog da cujemo konacnu pravu dijagnozu, da vise ne slogamo. :kava:

Rekla mi zenska da navratim sutra ili u petak, pa sad cekam, imaju ogromnu guzvu

Link to comment
Share on other sites

Da skrenem malo s teme dok cekam dijagnozu, skuzio sam kako mi je prozor izgubio memoriju (mislim da sam na drugoj stranici spomenuo).

Ako odem deadlockat ga i na taj nacin se prozor podize, svi prozori osim vozacevog se dignu. Vozacev se zblesira i moram ga onda rucno kalibrirat da bi radio (digne se za 2-3 "koraka"). 

Link to comment
Share on other sites

Znaci ako mu pokusas vratiti memoriju i prilikom dizanja prozora drzis gumb jos par sekundi na zatvorenom prozoru kako bi zapamtio gornji polozaj.

To ne zapamti ili...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Fernand said:

Znaci ako mu pokusas vratiti memoriju i prilikom dizanja prozora drzis gumb jos par sekundi na zatvorenom prozoru kako bi zapamtio gornji polozaj.

To ne zapamti ili...

Igram se sad, susjedi misle da sam napokon ponoril i za ludnicu posto dizem i spustam prozor vec 10ak minuta ?

Ne uspijem uvijek ponovit tu gresku. Npr koraci koje sam napravio da je izgubio memoriju

1) spustio prozor, ugasio auto

2) deadlocko ga nakon par min, prozor stao na 1/3 puta

3) usao, upalio auto i digo ga do vrha, drzao gumbic i onda isto ponovio na donjoj poziciji

4) radi

 

I sad sam probao radi vec 5 puta za redom i u voznji normalno se koristi i zapamti. Jedino kad mi se greska desi da zapne (izgubi memoriju) je kad stoji otvoren prozor na vise minuta, a auto ugasen i idem ga deadlockat. Jel ima kakav vremenski limit za tu funkcionalnost? 

Ako auto upalim sa spustenim prozorom tada normalno sve radi. Jedino kod deadlocka nakon par min se zblesira... 

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

prvi put čujem za to. I ja imam deadlock na scenicu i to se ne događa. Jedino ako ostane prozor negdje na pola ili slično a skinem klemu sa akumulatora. Ako su skroz dignuti ni dizanje kleme ga ne poremeti.

Hint: nemoj koristiti deadlock ako baš ne moraš. A možda i akuu padne napon kad sva 4 prozora krenu istodobno gore

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, frenchkey said:

prvi put čujem za to. I ja imam deadlock na scenicu i to se ne događa. Jedino ako ostane prozor negdje na pola ili slično a skinem klemu sa akumulatora. Ako su skroz dignuti ni dizanje kleme ga ne poremeti.

Hint: nemoj koristiti deadlock ako baš ne moraš. A možda i akuu padne napon kad sva 4 prozora krenu istodobno gore

Testirao sam kasnije samo sa jednim, malo mi je blesavo da samo jedan prozor gubi memoriju. Al fascinantno, ak je prozor samo na pola onda se digne skroz i ne izgubi memoriju. Za poludit, al ajd nije da to koristim cesto, ostala mi navika prije gasenja dignut prozore ionak

Link to comment
Share on other sites

Bio, dijagnoza potvrdjena... Isto kazu zubi nekakvi popucali (nis im nisam govorio), ugl novi kompresor treba.

Link to comment
Share on other sites

A kakvi vrazji zubi, i kaj sad, budu oni nekaj nabavili ili...

Probaj i ti nazvati ove (ako vec nisi), mozda oni imaju:

https://www.njuskalo.hr/ventilacija-klima-dijelovi/kompresori-klime-nissens-akcija-oglas-11505649

Imaju na oglasu za Lagunu 2, pa mozda imaju i za Lagunu 3

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.