Jump to content

Coupe 1.4 TCe - iskustva


Black.Tip

Recommended Posts

2 hours ago, homer said:

Ma u takvim uvjetima ne bi smio trošiti puno. Inače treba i malo vremena da se nauči voziti tb. Recimo na 63kmh po cajgeru ti predlaže prebacivanje u 6. već. Ima dosta kratke omjere i indikator za šaltanje u višu se pali na 2t rpm. Najveći okretni moment mu je na 2250 ako se dobro sjećam, tak da ga kod normalne vožnje nema potrebe vrtiti previše, iako i to voli i vuče jednoliko do nekih 5500, pa onda malo pada, al svejedno ide i dalje do blokade.  

Usporedbe radi, na rsu ne šaltam u 6. prije 90 jer se muči bzvz. Tako da su i tu razlozi šarolike potrošnje.. 

Imaš negdje moju temu u naša vozila, pa prelistaj, ak te zanima više. 

Ma di kakva 6. brzina... To za autocestu jedino... Više mi troši i muči se u petoj na 80 nego u četvrtoj

2 minutes ago, ivan.martinko said:

Ima ih vani dosta. Kod nas nijedan naravno..
Samo diesel.

Kod nas se ni ne uvozi zbog visokog poreza. Clio 1.2 TCe 2012 porez okvirno 2500 kn, a na Megane 1.4 TCe 17000 kn zbog CO2

Edited by Black.Tip
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ivan.martinko said:

Ma nema ni 1.2 tce nijednog..

Ima ponešto, evo recimo Renault Zak ima jedan u ponudi 2010. za 4500 eura 130 kusur tisuća u Expressio opremi. A u Passau-u kupiš 2012. u full opremi sa 56000 km i dopeljaš i regaš sa svim troškovima za 7000 eura. 

Edited by Black.Tip
Link to comment
Share on other sites

Ja sam vlasnik Meganea Grandtoura 1.4 tce,2009 g. nešto više od godinu dana.Kupljen je sa 110000 t,sad je na 137000.Problema do sada nisam imao i nadam se da će tako i ostati.

Potrošnja je  cca 8,5 l benzina  70% grad,30%otvorena cesta iako lako može više ali manje jako teško,barem po Rijeci.

Ubrzo nakon kupnje auta sam dao instalirati plin u njega,tako da mi potrošnja ne igra veliku ulogu i na plinu troši cca 10 l bez obzira na način vožnje.

Indikator za mijenjanje brzina treba uzeti sa rezervom, prerano predlaže prebacivanje,jer niski okretaji i visoki stupnjevi prijenosa utječu na trajnost dvomasenog zamašnjaka.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savjetima, no nažalost dotični primjerak s linka je prodan, zvao sam danas.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.