Jump to content

Megane 3 trese prilikom pokretanja


Zip007

Recommended Posts

Megane 3 2011 81kw, kupljen sa 135000km sada ima 172000km, znači od kada sam ga kupio prilikom pokretanja sa mjesta pri malom gasu trese, a kada dodam gasa npr na 1500 do 2000okr/min  onda ok normalno kreče. Kuplung je ko da vozim benzinca, jako osjetljiv pri startu, nije kako bude na dizelima da krečeš bez gasa. Bez gasa gotovo nemoguće krenuti. Nosači motora izgledaju ok, neznam kako ih točno provjerit. Vibracije se nisu značajno promjenile u ovih cca 40000km koliko ga vozim tak da se nadam da nije zamašnjak... Jel imao tko slično iskustvo?

Link to comment
Share on other sites

Meni je na prijašnjem autu tresao prilikom kretanja, meni je tada bio problem gornji nosac motora kod posude sa antifrizom, bar je tamo na 1.9 dci, u M3

Link to comment
Share on other sites

Nosač ispod motora misliš na onu osmicu? Nju sam skidao već i ne znam čini mi se OK. Nije puknut. Mislim da nije do hidraulike jer ne gubim ulje u posudi za kocnice

Link to comment
Share on other sites

Tako identično opisano sa ponaša moj grandtour 1.5 dci 110 od prvog dana i sa svim zamijenjenim kvačilima u garanciji. Sad sam na skoro 90 tkm i sve isto kako si opisao. Sa malo gasa trese, sa više gasa (2.000 rpm i više ne trese). Moj sto je ph3 iz 2016. Probali smo i servisu i druge iste aute i sve isto. Najgore je narikverc uzbrdo

Link to comment
Share on other sites

Dobro poznata boljka na Renaultima. Već se nekoliko puta o tome pisalo na forumu. Isto je na benzincima i dizelima. 

Link to comment
Share on other sites

Na benzincima? Moj nije tresao ni meg 2 ni meg 3. Jedino kad je otisao gornji nosac, nije treslo neg je cijeli motor isao naprijed nstad 2-3 cm..
A nije tresla ni 2.0 tdi zvijer.
Zbog cega tresu?
Buraz ima kangoo 2014, 1.5 dci i ne trese..

Link to comment
Share on other sites

Los materijal korpe. Zamajac nije.

Kod mene kad krecem bez gasa ne trese ni malo. Bez problema krene sa ler gasom, kompjuter dodaje sam gorivo da se motor ne ugasi. Sa 2000 rpm nikad nisam probao da krenem.. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ivan.martinko said:

Na benzincima? Moj nije tresao ni meg 2 ni meg 3. Jedino kad je otisao gornji nosac, nije treslo neg je cijeli motor isao naprijed nstad 2-3 cm..
A nije tresla ni 2.0 tdi zvijer.
Zbog cega tresu?
Buraz ima kangoo 2014, 1.5 dci i ne trese..

To imam i ja osječaj da motor skače napred nazad. Jel mogu ako rastavim taj gornji nosač vizualno vidjet jel on OK? Jel mora baš biti puknut ili ne? Ja sam probao kretati pod ručnom dok je kolega gledao motor. On se giba i ide napred nazad. On se i mora micat malo a ja neznam šta je malo tj normalno a šta previše. Ipak košta nosač preko 1000kn da ne kupujem bezveze ak nije on

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da ne bi trebalo biti normalno, ali je.. Pomaže malo više gasa i bolje se ponaša kad prvo zavrtiš motor (digneš okretaje) pa počmeš otpuštati kvačilo. Ako odrađuješ sve istovremeno hoće trest..

10 hours ago, Brainmind said:

Los materijal korpe. Zamajac nije.

Kod mene kad krecem bez gasa ne trese ni malo. Bez problema krene sa ler gasom, kompjuter dodaje sam gorivo da se motor ne ugasi. Sa 2000 rpm nikad nisam probao da krenem.. 

Može krenuti sa let gasom, da, ali ja sam uvijek na uzbrdicama pa tu prirodno treba malo gasa. Problem je što na 1500 rpm trese, a na 1800-2000 ne

Link to comment
Share on other sites

meni se na modusu 1.4 16v isto to desavalo dok nisam lrimijenil kuplung set

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prethodni mjesec sam vozio Senik III i Klio III, oba 1.5 dci, sa oko 180000 km (pravih). Nigdje "treskanja". 

Link to comment
Share on other sites

Potisni se ispiški po spojničkoj, ako je neispravan ili tvornički loš, pa dobije hrđu i treska, a kod ispravnog sustava pomaže podmazivanje spojničke odgovarajućom mašću. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, fabi said:

 

Može krenuti sa let gasom, da, ali ja sam uvijek na uzbrdicama pa tu prirodno treba malo gasa. Problem je što na 1500 rpm trese, a na 1800-2000 ne

Mozes na bilo kakvoj uzbrdici krenuti bez gasa, samo treba biti strpljiv sa levim stopalom..

Link to comment
Share on other sites

Ne svaki motor. Ima ih koji imaju premalo ks i Nm pri standgasu. Primjer je 1.5 dCi na jakim uzbrdicama. Ne može svladati puno % uspona pri niskim obrtajima. 

Link to comment
Share on other sites

1.5 dCi ne moze uz Podkoren sa austrijske strane, ali moze svaku normalnu uzbrdicu. samo mu treba dati vremena da ECU motora krene da dodaje sam gorivo.. ako sam po ravnom krenuo iz cetvrte sa ler gasom (1.5 dci 86 ks u Loganu MCV - najsladje zaradjenih 100 evra), moze i prvom uz 90 posto uzbrdiva :D

Link to comment
Share on other sites

Neznam ja sam svog kolegu ispreplašio sa tim treskanjem kod kretanja kad je kupio clia prije 5 godina 100 iljada km... auto je prešao nakon toga još  100 iljada i niki k.... tako da sigurno postoji razlog al ne treba kose čupat oko toga...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, direstraits said:

Potisni se ispiški po spojničkoj, ako je neispravan ili tvornički loš, pa dobije hrđu i treska, a kod ispravnog sustava pomaže podmazivanje spojničke odgovarajućom mašću. 

Daj reci u kojem servisu radiš da dođem dok mi još garancija traje da to riješiš ili kako se ono kaže zašuti zauvjek? (nhf). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, fabi said:

Daj reci u kojem servisu radiš da dođem dok mi još garancija traje da to riješiš ili kako se ono kaže zašuti zauvjek? (nhf). 

Potpisujem! I ja bih to htio riješiti na svojoj staroj Thaliji gdje se više za ništa ne garantira. ?

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

2012. 1.5dci 81kw. Krece bez problema ler gas, a ne trese ni sa gasom iz bilo kojih okretaja. Presao 123tkm

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.