Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

6 hours ago, frenchkey said:

Konacno da ovi na tehnickom pocnu raditi svoj posao

I ja kažem.

Iako kad je već rušio, mogao je napisati i da su desni stabilizator i lijeva kugla u totalnom raspadu, al dok je vidio šajbe, dalje nije ni gledao. Tako da, odradio je posao, polovično

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marko_Os said:

Nema veze sa km. Novi auti imaju prvi tehnički tek nakon 3 god.

 

 

e pa to zanimao me vremenski period

Link to comment
Share on other sites

I kod nas tek na 3 registraciju treba doc vozilo. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, direstraits said:

U dk nakon 4 godine. Prvi tehnički na ženinom bavarcu na 200 tkm slijedeće godine. 🤓

Jel se i kod vas plaća samo tehnički pregled ili imate još neka davanja za regu?

Link to comment
Share on other sites

Cestarine polugodišnje ovisno o deklariranoj potrošnji goriva i tehnički oko 500 kr svakih 2 godine, prvi put nakon 4 godine 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Aha, a godišnji porez? Znam da su novi auti nenormalno skuplji u Dk nego u ostatku Skandinavije, pa sam to povezivao nekako da možda onda nema naknadnog godišnjeg oporezivanja. Ili? 

Npr. Megane ko moj, kad sam ga uzeo u Swe, je bio točno duplo skuplji u Dk. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Marko_Os said:

godišnji porez

Nema. Samo to oporezivanje/cestarina koja se plaća polugodišnje

Zato platiš trošarine u startu ogromne novce 

Npr vozilo koje vrijedi 4.641.075 kr platiš 2.773.866 kr trošarine. 

donald trump price GIF by Election 2016

4140 polugodišnje cestarina 

 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Fino. Švedska je još super po tom pitanju. Meni su sad istekle one 3 "kaznene" godine poreza, pa mi je sad godišnji porez 2100kr i tehnički 450kr/godišnje i pali vozi. Nikakve, cestarine, trošarine, jebarine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, direstraits said:

U dk nakon 4 godine. Prvi tehnički na ženinom bavarcu na 200 tkm slijedeće godine. 🤓

taman za ga spustit na 60tkm :D

  • Haha 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ima netko svijecice ispravne, nove ili polovne za megana 4 rs 280 ili 300 da ih proda/posalje ali jos jucer neka odmah javi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jednostavno mrzim ove felge kad dođe do pranja 😅😅

 

 

IMG_20230421_200514.jpg

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Na dizalicu, razmontiraš, staviš na stol i lijepo opereš, ispoliraš, kouting baciš, nebo je granica. 😁

Ili odvezeš nekom detaljisti. 

Link to comment
Share on other sites

@direstraits Imaju na sebi Gyeon Rim od jeseni, ali opet na crnim dijelovima se vide ostaci vode, a i ja vidim svaki rac, pa na kraju bude elbow grease i udri.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, direstraits said:

Koji tip elbow grease koristiš, hard compound ili beginners luck?

Happy end lefty 🤣

35 minutes ago, BorisL said:

Prekrasan!!

A kaj se desilo s lajsnom na vozacevim vratima?

Takva je bila original, pa smo odradili chrome delete, ali TeckWrap je očito smećasta folija koja ne drži zimu, pa je popucala i dijelom se odlijepila. Na zadnjim vratima je isto loša, samo ju nisam još skinu. To je sad na redu da se radi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ako ih mrzis, lijepo ih posaljes meni za lagunu i to je to 😛 

Link to comment
Share on other sites

Kako je meni od žene prijateljica spustila kad sam rekao da sam kupio nove felge za kiju... kaže dao si 6 iljada kuna za nešto po cemu psi pišaju 🤣

Žene... al za nokte... 🤣

Edited by macan
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Spremamo se za zimsko spavanje. Odjavljen, opran, još samo da ga osušim.

  Idući mjesec idemo kod doktora, jer radimo na 3 cilindra iz nekog razloga, a usput će promijeniti i senzor temperature ispuha, jer i on povremeno radi 3.14zdarije. Sve u svemu, u zadnjih godinu dana je napravio 1200km. Poražavajuća udaljenost direktno uzrokovana mojim nedostatkom vremena. Na godinu će biti bolje. 

 

 

IMG_20231022_111630.jpg

  • Like 5
  • Confused 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

kak ide to kad auto duže stoji, jel ga treba povremeno upalit, pomaknut po ulici/dvoristu?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga provozao svaki vikend tu okolo po gradu (osim kad smo bili u HR na godišnjem). Sad kad je u garaži, stavim akumulator na trickle charge i zaboravim na njega do kraja četvrtog mjeseca. Odvest ću ga na taj servis sada i u 12-om imam tehnički, al to mi je tu na 200m od kuće, tako da ga ni ne prijavljujem opet, nego samo odradim tehnički, pa opet garaža

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odjavljuješ ga iz razloga? 

Tablice ti ostaju? 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.