Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

Getrag. Očito mu je previše 470nM momenta pa je počeo proklizavati. Prvo sam osjetio da je slabije vuče, a onda je i počelo dizanje okretaja prije ubrzanja. 
S obzirom na iskustva drugih sa tim mjenjačem, moj je super izdržao

@petak nije baš STOP, ali NEDAMISEVIŠE je 🤣

Edited by Marko_Os
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Marko_Os said:

Getrag. Očito mu je previše 470nM momenta pa je počeo proklizavati. Prvo sam osjetio da je slabije vuče, a onda je i počelo dizanje okretaja prije ubrzanja. 
S obzirom na iskustva drugih sa tim mjenjačem, moj je super izdržao

@petak nije baš STOP, ali NEDAMISEVIŠE je 🤣

To je prvi korak do STOP:bigl:

Link to comment
Share on other sites

Ja uvijek kažem, slobodno tjuniraj auto, ali očekuj više kvarova ili kraći vijek....očito jako dobra ruka ruku mije kad oni na tjuning priznaju garanciju...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ninoo said:

Ja uvijek kažem, slobodno tjuniraj auto, ali očekuj više kvarova ili kraći vijek....očito jako dobra ruka ruku mije kad oni na tjuning priznaju garanciju...

To znam od prvog km. Zato i nisam ništa dirao dok Megane nije postao treći auto u kući. A ovo o rukama, ha čuj, ja sam ti ko Liam Neeson, posjedujem određeni set vještina kojima lako mogu trgovati

2 hours ago, macan said:

Kad prođe garancija onda lagano vozimo :)

Zašto?

Link to comment
Share on other sites

On 10. 10. 2022. at 14:32, macan said:

Kad prođe garancija onda lagano vozimo :)

 

Ovdje to nije slucaj.😎

Prije cca 2 mj. kolega Marko me provozao u RS-u, strasno kako auto ide... zapravo nisam uopce ocekivao da tako ide i mislio sam da ide nesto bolje od Meg RS2 🤣 kojeg sam svojevremeno provozao prije XX godina...bio sam u teskoj zabludi, ovo je druga galaksija...strasan auto.🙂

Ne samo sto ide vec je i pojava na cesti.

20220803_161419-01.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Krule said:

moram se i ja pribilježit za vožnju :D

Moramo više organizirat nešto po tom pitanju 

Link to comment
Share on other sites

Pred kraj ljeta slijedeće godine Nordschleife? :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marko_Os said:

Moramo više organizirat nešto po tom pitanju 

morat ćemo :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Update situacije. Nema updatea. 

Očito je Ukrajina uz struju, vodu, gorivo, tampone, parkirališta u Lazarevcu itd, isto tako vodeći proizvođač Getrag 6DCT450 mjenjača, tako da moj još uvijek nije došao, a kad će, ne zna vjerojatno ni onaj zeleni tamo. 

Anyhoo, auto je odjavljen i čekat će proljeće u toploj garaži. U svibnju Renault Sport ponovo organizira trackday tu kod mene u blizini, pa će vjerojatno tada pasti i prvi hard test novog mjenjača. Ako uopće dođe do tada 🤣. Faking Rraša

Link to comment
Share on other sites

Da, općenito je koliko čujem problem naručiti i dobiti auto s automatikom! Do proljeća će ti doći, ovog, nadam se! 🤣

Link to comment
Share on other sites

Od puno rada na leru ispred kuće dok je čekao da se zgrije.

 Da ga može u sigurnosti stisnuti kako treba

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fabi said:

To mjenjač otišao zbog tuninga ili je to normalno?

Ajd ga znaj. Vjerojatno je pripomoglo, a sad u kolikoj mjeri? Dosta ih ima problem sa mjenjačem. Dva slučaja bliska meni su mjenjali ručne mjenjače prije 30tkm, a jedan od ta dva i zamajac. 

2 hours ago, laci said:

Od puno rada na leru ispred kuće dok je čekao da se zgrije.

 Da ga može u sigurnosti stisnuti kako treba

Zato ću sad ugradit Webasto. Našao baš polovni sa VW Transportera, pa ću pripasat

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Marko_Os said:

Ajd ga znaj. Vjerojatno je pripomoglo, a sad u kolikoj mjeri? Dosta ih ima problem sa mjenjačem. Dva slučaja bliska meni su mjenjali ručne mjenjače prije 30tkm, a jedan od ta dva i zamajac. 

Zato ću sad ugradit Webasto. Našao baš polovni sa VW Transportera, pa ću pripasat

Za meg 4 RS uopće postoji sa ručnim mjenjačem??

Link to comment
Share on other sites

Postojao je

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marko_Os said:

Ajd ga znaj. Vjerojatno je pripomoglo, a sad u kolikoj mjeri? Dosta ih ima problem sa mjenjačem. Dva slučaja bliska meni su mjenjali ručne mjenjače prije 30tkm, a jedan od ta dva i zamajac. 

Zato ću sad ugradit Webasto. Našao baš polovni sa VW Transportera, pa ću pripasat

Megs nema neki nordic paket opreme? 

Link to comment
Share on other sites

Ima. Strugalicu za led i grijače dlanova kad treba gurat

Šalu na stranu, jedino što imam i bilo je u standardnoj opremi, a vidim da recimo u UK dosta njih nema su grijana sjedala. 

Link to comment
Share on other sites

Rođo u Kanadi ima taj elektročni grijač kartera ali i grijač rashladne tekućine kao električni webasto. Došlo je u paketu s autom koji ima utičnicu na sebi pa ga grije u garaži i ujutro sjedne u topli auto i zagrijan motor.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.