Jump to content

Miševi u predjelu motora


filip989

Recommended Posts

Pozdrav! 

Znači, scenic 3, 2015. Zavukli su mi se miševi u motor. Auto je pod nadstrešnicom inače, ali je otvorena. Vozio je danas prvi put od ponedjeljka na večer, 15 km do grada i 15 nazad. Kod ulaska u auto se osjetio smrad i u vožnji se čulo cijukanje ispod armature, jače kad sam palio ventilaciju. Dođem u grad, dignem haubu, ništa. Dođem doma, po putu ista priča, doma dignem haubu, smrad užasan i na hladnjaku ispod plastike od prednje maske 1 i pol miš. Malo sam pojačao grijanje do doma, dal su bježali van pa ih je nešto polomatalo i bacilo gore ili šta, ne znam. Ne vjerujem da je ventilator mogao zahvatiti ovog što ga je bilo pola. 

Sutra luftamo, u autu na svu sreću nema smrada po krepanom mišu, nego onaj njihov specifični smrad. Ako ih nema više, nadam se da će sutra izaći to što ima. Ali ako je koji ostao negdje u motoru, ventilacija bude to povukla pa će opet smrditi. 

E sad, zanima me tko je kopao po motoru, jel ima netko prijedlog koju "rutu" da gledam gdje su mogli bježati van iz ventilacije? 

Na akumulatoru i desno ima malo blata tako da su se tuda motali sigurno, ali jedan (čitavi) je sad bio na hladnjaku točno u onoj rupi od kopče od haube. 

U 4. mjesecu sam imao isti problem na i10, samo manji jer su si navukli kukuruze na ispušnu granu i to se onda pržilo i smrdilo u kabinu. Kad sam to ispuhao bilo je sve ok. 

Inače do ove godine nismo imali nikakvih problema s njima, ne znam što se ove godine dogodilo. Imam liqui moly sprej i on mi je bio ok za hyundai i sad sam sce nasprejao s njim, ali htio bi još nekako dodatno zaštititi aute (garaža nije opcija, jer ćemo se u dogledno vrijeme seliti) pa ako ima netko još koju preporuku, i to bi bilo super. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj filter kabine da ga nisu progrizli i tako došli u kabinu.
Aku su u armaturi teško ćeš to istjerati van.
Pogledaj zaštitu od buke na haubi i onu ispod motora.
To su im omiljene destinacije.
Ne bi bilo loše nabaviti aparatić koji zvukom tjera glodavce, spoji se na akumulator.

Link to comment
Share on other sites

ja negdje pročitao da ima smisla po motoru i tamo ostaviti mačjih dlaka...to ih valda užasava pa se ne motaju više tuda. il posipat onih zrnaca šta ih deratizatori nose po kućama.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mata73 said:

Pogledaj filter kabine da ga nisu progrizli i tako došli u kabinu.
Aku su u armaturi teško ćeš to istjerati van.
Pogledaj zaštitu od buke na haubi i onu ispod motora.
To su im omiljene destinacije.
Ne bi bilo loše nabaviti aparatić koji zvukom tjera glodavce, spoji se na akumulator.

Evo sad sam gledao, ispod haube vise ne smrdi po crkotini tako d je taj dio rjesen valjda. Unutar auta smrdi, ali to cemo vidjeti sutra kad se prolufta i malo ispupe ventilacija jel vuče još negdje nešto. 

6 minutes ago, ex conn said:

ja negdje pročitao da ima smisla po motoru i tamo ostaviti mačjih dlaka...to ih valda užasava pa se ne motaju više tuda. il posipat onih zrnaca šta ih deratizatori nose po kućama.

Ja sam čuo za pseće, ali ovako. Nadstrešnica nam je zbog uskog prostora za dva auta po dužini. Uz nadstrešnicu do prvog auta je boks od psa. I oba puta su se zavukli u auto koji je bio na pola metra do psa. Nevjerojatno. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Deki. said:

Obožavaju boxove od pasa. Psi ih upće ne diraju a besplatne hrane u izobilju

Ne znam kakvi su to psi, ovo je mješanac njemačkog i hrvatskog ovčara, miševe lovi i osjeti na 10 metara. Kad drva imamo nespremljena poslije piljenja pa se zavuku ispod miševi, ne miče se od hrpe, izvlači van drvo po drvo i pol usta podere dok ne dođe do njih i nema šanse da odustane. E sad, jedino ako im je taj prvi auto prvo skrovište od njega, to mi jedino ima smisla. 

Link to comment
Share on other sites

Pazi..tastu se duster zapalio i izgorio vjerovatno zbog stakora..pregrizao instalacije i napravio slus

Link to comment
Share on other sites

Ja sam napravio rupu na boxu da mogu mačke unutra. Pacovi počeli radit kaos gotovo pojeli kantu gdje držim krokete. Sad kad su i mace unutra sve ok

20190927_153914.jpg

20190923_193357.jpg

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, štakora i drugih većih beštija nemamo, makar i ovi mogu napravit kuršlus. Ne znam kaj, morat ću neke zamke postavit oko oba auta, neke pest repelant gluposti i taj liqui molly, valjda bude ok. Kolko sam danas vidio, ništa nisu uništili, makar nisam sve uspio pregledati. Vidjet ću po danu sutra bolje. 

Link to comment
Share on other sites

Ono kaj je Mata rekao, oni aparati tipa sa onim nekim frekvencijama kaj im smetaju su stvarno dobri i učinkoviti. Ne znam koje bi opće druge stvari smatrao dugoročnim rješenjem za tjeranje i odbijanje.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mario #8 said:

Ono kaj je Mata rekao, oni aparati tipa sa onim nekim frekvencijama kaj im smetaju su stvarno dobri i učinkoviti. Ne znam koje bi opće druge stvari smatrao dugoročnim rješenjem za tjeranje i odbijanje.

Preporuka za neki? Jedino ne znam oće to i pesa živcirat. 

2 minutes ago, Deki. said:

Glavni uzrok je što u blizini postoji hrana. Kad se to makne otiće i miševi

Samo ne znam što. Pas je uz aute već godinama i prvi puta sada se ovo događa ove godine. Osim toga nema nikakve hrane blizu, kukuruzište je do našeg dvorišta, ali i to je već godinama, ako ne i desetljećima i nikad nije bilo problema. Da je nešto očito, lako za to, ali stvarno ništa ne mogu uočit da je drugačije. 

Link to comment
Share on other sites




Preporuka za neki? Jedino ne znam oće to i pesa živcirat. 


E sad. Ne znam. Mami sam se smijao kada je rekla da je kupila taj neki pest reject. Kao u smislu jel moguće da te neki TV shop ženi? Međutim, izgleda da je po nekoj preporuci isto to uzela i koliko znam, bila je prezadovoljna. Negdje je to u obiteljskoj djedovini uštekano i navodno da stvarno nema problema više. E sad, to je klasika za kućnu mrežu, da ima nešto za 12V, nisam niti znao, ako sam dobro uhvatio Matu da misli na tako nešto.
Koliko mi je poznato, to su neke frekvencije koje nebi trebale smetati čovjeku i u ovom slučaju psu, al nisam siguran, trebalo bi progooglat.
Link to comment
Share on other sites

Ja ti imam problem sa miševima  u potkrovlju ti zvučni repeleri ništa ne vrede, imaš par videa na youtubu di su testirali ih, miševi doslovno stoje pored toga na 1cm i jedu... :)

 

 

 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

A vidim da ima u molydonu, relativno jeftino do 200 kn, budem vidio, možda pomogne. 

Inače, to spojit na ovaj start stop akumulator bi trebalo biti isto kao na obični? Ili da pripazim na nešto posebno? 

Link to comment
Share on other sites

Moji starci su isto imali problema s tim. Te elektricne sprave nista ne pomazu. Zali boze 200-300 kn bacenih u vjetar, a bio je nekakav "made in germany". Ocito je bio napravljen samo za njemacke miseve, ovi nasi ga nisu razumjeli :-)

 

E da, problem je rijesen kada su se rijesili hrane u dvoristu.

Link to comment
Share on other sites

Evo update, žena izluftala auto danas, izvadil dječju sjedlicu, ispod nje hrpa mišjih govana. Navuklo se ispod malo mrvica od peciva i očito su našli to. Ali znači, bili su u autu unutra. Bilo je par dokaza i po bunkeru što ja jučer u sumrk nisam vidio. Isto tak su nagrizli naljepnicu s jedne kartonske kutije i to nanesli po bunkeru, ali ništa organizirano. Bilo je 1-2 komadića i po podu ispred suvozača i instrument tabli. 

Auto više nema intenzivan miris, malo još zapuhne smrad, ali ništa strašno. Sad sam se provozao cca pola sata sa svim spuštenim prozorima i ventilacijom na max. Iz ventilacije ne povlači nikakav smrad. U srijedu ide na kemijsko i on i sjedalica. Za sad sam sve nasprejao tim liqui moly sprejom, dvorište u radijusu 2 metra oko auta po tome smrdi. Stavio sam pod haubu i 2 tablete za wc školjku, navodno im to smeta, samo moram naći gdje ih mogu trajno objesiti da ih ne moram micati prije vožnje. U bunker, ispred zadnje klupe i suvozačkog sica smo stavili ljepilo na pločice stare. 

Jedino što me još brine je njihova ruta. S obzirom na dva krepana, pretpostavljam da su kroz motor ušli u ventilaciju i kroz otvore ispod prednjih sjedala ušli u kabinu i odmah na zadnju klupu. U kabini nigdje nema nikakve štete na svu sreću, sad jedino vidjet s vremenom da nisu ostavili kakvo s**nje u samoj ventilaciji. Htio sam doći do filtera kabine, al kolko sam skužio, treba pol plastike oko pretinca poskidat, al nisam siguran kako i što sve. Ako netko ima slučajno manual, bio bi zahvalan ako bi mogao dobiti makar taj dio s filterom kabine. 

A sad čekat i sretno mi bilo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kupi il otrov il zamke i dok i sve ne potamaniš... a imaš i ovo:

 

Link to comment
Share on other sites

Filter kabine čist ko suza, mijenjan je prije manje od 2 mjeseca, još ni potamnio nije. Ne znam kuda su ušli, ali izgleda da ih više nema. 

Link to comment
Share on other sites

Update situacije. Napravljeno kemijsko komplet interijera, auto još malo smrdi na sekundu kad se otvori nakon stajanja dužem. Jučer je otišao na zamjenu kvačila i aad sam bio kod mehaničara, gurali smo endoskop u sve žive otvore. Inače, na motoru su požderali jedno 3 cm žice od senzora razine kočione tekućine. 

Uglavnom, našli smo još jednog krepanog miša. Ispod lima na kojem sjedi drugi red sjedala. Vidi se kroz rupu u koju sjedne osovinoca oko koje je opruga od sjedala. E sad, jel netko to ikad skidao, dal se uopće može skinuti? Nismo sad gledali detaljno. 

Znači ova ploča prva ispod sjedala, prije poda bunkera. 

 

62784_source.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neznam jel znate da miša možeš donest recimo i u vreći krumpira koju kupiš... ne mora biti da je došao od strane motora...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.