Jump to content

Miševi u predjelu motora


filip989

Recommended Posts

Ma da sam ga i sam nagurao unutra golom rukom, tak mi je svejedno kak je došo kad mi je samo bitno da ga izvadim :D

Ali nije došao na nečemu, nego iz vana. Ništa se nije vozilo u autu tjednima prije. 

A i pošto ih je bilo i po motoru i unutra, ja bi reko da su izvršili invaziju i ovaj jedan je uspio ući u kabinu i na kraju iz nekog razloga krepao. 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije na kraju bio miš, nego izolacija koju su grizli i nosili negdje u karoseriju dolje između zadnjih sjedala i bunkera. Sve apsolutno sam rastavio s kolegom, do ničega se ne može doći, usisali smo samo na crijevo što smo mogli dohvatiti 

Inače, napravili su gnijezdo tu u karoseriji (ulazili preko klapni za izlaz zraka iapod branika i preko rupe s navojem za kuku za šlepanje). Na klapne sam stavio inox mrežicu, a u rupu navojnu šipku i sad bi zadnji kraj trebao biti zatvoren. 

Napravili su i gnijezdo ispod šoferšajbe, odmah ispred mrežica na usisu zraka kabine. Bogu fala, unutar ventilacije nisu ušli. Tu nismo ništa zatvarali, jer je sve živo otvoreno. 

Auto 3 tjedna već smrdi, danas smo to počistili što se moglo pa ćemo vidjeti 30 min vožnje bez ventilacije i sa zatvorenim prozorima, nije smrdilo.

Brine me jedino što sam našao izmet ispod tapicirunga ispod suvozačevih nogu. I nagriženu spužvu ispod istog tapicirunga. Znači, bili su i u podu i ako bude opet smrdilo, nema mi druge nego idući vikend sva sjedala van, sve lajsne i tapicirung i onda svu izolaciju na kemijsko. 

Ako i nakon toga bude smrdilo... Buktinja bi trebala biti zanimljiva. 

 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uf čitam ovo i me sviđa mi se. Moj Scenic smrdi iz ventilacije zadnjih par mjeseci, bio na čišćenju ozonom dva puta i nekoliko puta s onim sprejevima. Ja se tješim da mi je lišće upalo u odvode...
Sad mi se smrad malo smanjio kako je zahladilo.

Jel ima nekakvo rješenje osim rastavljanje pol auta?

Link to comment
Share on other sites

pa skini brisace i plastiku ispod njih i vidi ako je cisto tamo

Edited by robyakarider
Link to comment
Share on other sites

Pusti zmiju u auto, gdje može miš može i zmija. Brzo će to ona riješiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ivan.martinko said:

A koju zmiju da nije opasna za ljude?

Smuk ilitiga Kravosis. Najveća europska udavka. Ima ih kod mene oko kuće ali miševa nema. Rekorderka je bila cca180 cm. I ne ubijamo ih nego ih samo odnesemo dalje od kuće i pustimo.

 

Kad smo kod zmija, naravno da se zajebavam za ovo puštanje zmije u auto. meni se jednom prilikom zavukla negdje oko motora i u vožnji ostala u dijelovima razbacana pod haubom u sred ljeta. Ne moram pričati kakav je smrad bio u autu jer nismo mogli pokupiti sve dijelove. Super dok voziš ali kad staneš dvije minute....za krepat! Meni je pest reject radio, ovaj iz Top shopa baš.

 

Link to comment
Share on other sites

Bjelouška,kravosas,zmajur,crni gad...ima ih jos par sigurno...

Link to comment
Share on other sites

Treba prvo uhvatiti zmiju a onda ju ubaciti u auto. Mozda zmija proguta par miseva i zaspe pa trebas novu zmiju itd..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Treba prvo uhvatiti zmiju a onda ju ubaciti u auto. Mozda zmija proguta par miseva i zaspe pa trebas novu zmiju itd..

Pa onda mungosa da se riješiš zmije....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, stanky069 said:

Kako se riješavamo mungosa onda? Lovca pod haubu ili??

Nekakav orao bi trebao biti dovoljan za mungosa....

Link to comment
Share on other sites

Orao je nadmocan samo u letu i kad te pokupi s kandjama gotov si. Ubaciri orla u auto, bio bi kaos. Zvjer bi ga sasjekla zubima.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ste vi daleko otišli 😂  

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, ivan.martinko said:

Orao je nadmocan samo u letu i kad te pokupi s kandjama gotov si. Ubaciri orla u auto, bio bi kaos. Zvjer bi ga sasjekla zubima.

Ne ako je zračni napad u pitanju, ovaj mungos ga ne vidi i CAK! Ode glava! Jedino što takav zahvat zahtjeva neke pripreme: Odvezeš "smrdljivi" auto s mungosom na neku visoravan, fleksom ili škarama odrežeš krov i samo ti preostaje čekanje: Ne bi trebalo trajati dugo: VOILAAAA! Problem riješen!

Nema na čemu! Bilo mi je drago pomoći!

Link to comment
Share on other sites

Što rade miš, zmija, orao, mungos i lovac  u zatvorenom autu ?

 

surfaju po renault-klub.hr-u.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Ne ako je zračni napad u pitanju, ovaj mungos ga ne vidi i CAK! Ode glava! Jedino što takav zahvat zahtjeva neke pripreme: Odvezeš "smrdljivi" auto s mungosom na neku visoravan, fleksom ili škarama odrežeš krov i samo ti preostaje čekanje: Ne bi trebalo trajati dugo: VOILAAAA! Problem riješen!
Nema na čemu! Bilo mi je drago pomoći!
Ovo je vec scenarij za film.. [emoji28]
Link to comment
Share on other sites

A ovo su "a je to" metode rješavanja miševa...

 

Kukuruzna zmija - 20€

Mungos - bespla,samo treba skoknuti do Mljeta po njega,tamo ih je najviše

Sokol,jastreb ili orao - cijene kreću od 1500€

 

Znači cijena rješavanja miševa u automobilu iznosi 1520€ plus gorivo do Mljeta.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ivan.martinko said:

Ovo je vec scenarij za film.. emoji28.png

Već guglam: "Quentin Tarantino" Insta.....

Bit će para!!

pareeee.gif.e826bf5ed0a7058a0527298a85a7c499.gif

 

Just now, stanky069 said:

A ovo su "a je to" metode rješavanja miševa...

Kukuruzna zmija - 20€
Mungos - bespla,samo treba skoknuti do Mljeta po njega,tamo ih je najviše
Sokol,jastreb ili orao - cijene kreću od 1500€

Znači cijena riješavanja miševa u automobilu iznosi 1520€ plus gorivo do Mljeta.
 

+ janjetina i pijača negdje u Lici.

Skoro za badava!

Ne možeš sve gledat ni kroz pare!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.