Jump to content

Izrađena nova kartica, ne paše metalni ključ?!?!


dizna

Recommended Posts

Dao sam izraditi novu karticu i nakon uparivanja zovu me iz servisa da je ključ koji sam ja imao originalan i da elektronika pase s autom, ali metalni dio kljuca nije jer novi ključ (metalni dio) koji sam dobio i koji je narucen po broju šasije ne pase. Znaci stari metalni ključ otključava vrata a novi ne, u servisu su to obrazložili da je netko u proslosti mijenjao bravu vrata. Zanima me dal su me mozda zavaljali i da je ta druga kartica narucena za neki drugi auto pa su je uparili s mojim, odnosno da li je moguće kod uparivanja kartice od dva razlicita auta upariti na jedan? Ne iskljućujem mogućnost i da je netko prije mijenjao bravu na vratima jer to ne mogu nikako potvrditi niti demantirati. Isto tako da li je moguce izraditi taj metalni dio kljuca kod nekog bravara? 

Znaci trenutno s obje kartice palim auto bez problema ali metalni dijelovi kljuca za otkljucavanje vrata nisu isti, kakti moj stari metalni kljuc s kojim mogu otkljuati i zakljucati vrata nije originalan za moj auto po broju šasije, a novi koji sam dobio je narucen po broju sasije i potpuno je drugciji.

Link to comment
Share on other sites

Nisi napisao o kojem se autu radi..

Ali nove kartice dolaze prazne i onda se programiraju prema autu. Kartica se ne moze sa jednog na drugi auto preprogramirati. A taj mač se može narezati po potrebi, mora isto biti novi jer narezanog ne možeš prilagoditi

Link to comment
Share on other sites

Just now, laci said:

Nisi napisao o kojem se autu radi..

Ali nove kartice dolaze prazne i onda se programiraju prema autu. Kartica se ne moze sa jednog na drugi auto preprogramirati. A taj mač se može narezati po potrebi, mora isto biti novi jer narezanog ne možeš prilagoditi

Ili stari metalni ključ/mač, sa stare kartice, prebaciti na novu ?

Link to comment
Share on other sites

Najjednostavnije prebaci obican noz od stare, da.. jer ionak bus ga rijetko koristil..

Link to comment
Share on other sites

Scenic 1.5 dci 2012 je u pitanju. Ma znam da ga mogu prebacit na novu al me samo zanimalo dali je neka kemija u pitanju od ovlastenog servisa! Covjek u servisu mi je rekao da je moguce narezati stari nož, iako vec na sebi ima narezane utore,  kod bravara na nacin da se isti odvoji od plasticnog dijela i okrene naopacke, odnosno da se vec narezani dio umetne u plasticni, a ovaj drugi dio nareze po ispravnom kljucu jer narezi idu na manje od polovice metalnog dijela...

 

@laci hvala na odgovoru, ali nisam jos shvatio bas sve, ako kartica dolazi prazna i netko ju naruci za auto i ne dode po nju, znaci da ju ovi u servisu mogu koristiti i programirati na bilo koji drugi auto, naravno na onaj za koji taj ključ paše, jel tako? I u tom slucaju mač ne odgovara jer je ključ naručen i dostavljen po broju šasije. Ili griješim?!?!

Link to comment
Share on other sites

Imaju ti bravari bolji gole takve nove nozeve i napravi ti za 70-80 kn..
Sad treba nac ko ima za scenica 3, mislim da je ista kartica ko na megane 3.
Ja sam dofurao sa ebaya noz od vag i narezao mi je novi. Doduse drzi ga bolcna za kuciste pa sam to raskopao..
9e020b89f7f12753b9bda6f980f68247.jpg

Link to comment
Share on other sites

@dizna moguće je da ne griješiš. Ali to bi bilo jako šupski od autokuće koja ti je to prodala, iako nebi bilo ništa novo.

Ali da ih ne blatimo na taj način, možda je netko krivo upisao tvoj broj šasije prilikom naručivanja..

Ja nebi preuzeo tu karticu koja ne može otključati tvoj auto.

Sta se uopće desilo sa tvojom karticom? 
Nemas dvije original?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nemam dvije, kupio sam auto s jednom karticom, prosli vlasnik je u pocetku tvrdio da ima dvije ali na kraju ne moze pronaci drugu jer se nedavno selio pa ju kao naknadno nije mogao naci, kao zagubila se negdje, bio je ok pa je spustio soma kuna cijenu, poslije ovoga sam ga zvao i rekao mi je da je auto kod njega 5 godina i da se on koristio iskljucivo jednom karticom koju je predao meni kod kupnje, te da nije nikada na zgance otkljucavao vrata, a auto je 2014 uvezen iz Italije...

Nisam se htio previse svadat s ovima u servisu jer nisam bio siguran da li je mjenjana brava na vratima a oni su tvrdili da je kljuc narucen iskljucivo po broju sasije, ali puno toga mi je bilo sumnjivo...

Prvo kad sam narucivao i ostavio kaparu za kljuc receno mi je da se to odradi kroz pola sata i da se kartica ceka od 3 do 7 radnih dana, bili su blagdani i zvali su me treci radni dan da je dosla, kad sam dosao prvo pitanje je bilo jesam li prvi vlasnik sto mi u pocetku nije bilo nista sumnjivo, a nakon toga su rekli da moram ostavit auto jer su trenutno u guzvi al za sat vremena ce rijesit.. odem popit kavu i nakon dva i pol sata nitko ne zove, ja ih nazovem i kao auto je gotov i mogu doci, kad sam dosao rekli su mi to za kljuc i kao da su radili nesto na softveru, nekakvo azuriranje u svezi emisije co2 sto je besplatno i to zahtjeva proizvodac, na racunu je vidljiva stavka  od 1 sata rada za to azuriranje softvera koja je besplatna...

Jos sam si razmisljao da narucim dvije nove jer je druga u pola cijene ali sam se na kraju odlucio samo za jednu... 

Nisam pametan i ne mogu u nikoga uprijeti prstom, al po njihovom pinasanju mi se nekako cini da je nekakvo kemijanje u pitanju.

Sad sam baš išao provjeravati i broj šasije odgovara na predracunu koji sam dobio u servisu, tako nije krivo upisan broj šasije prilikom narudzbe...

Link to comment
Share on other sites

A mozda je i mijenjana brava tko zna.. mozda je netko provaljivao u auto i razvalio bravu u Italiji, nikad ne znas..
Sta je tu je, napravi si noz ili stavi od stare. Ak bu sve u redu napravi jos jednu ali ne u original servisu. Napravis ju kod kljucara..
Jer ak ovu slucajno zgubis onda banana

Link to comment
Share on other sites

A da, ne mogu nikako potvrdit ili dematirat navedeno, ma da se vodim činjenicom ako i je izvršena provala jednostavnije je razbit staklo na vratima nego se zajebavat s bravom, a stakla su sva originalna... 

Link to comment
Share on other sites

Ima lopova koji kroz bravu udju zacas. A lomit sajbu to su amateri il narkomancine..
Jedan moj bivsi kolega je mogo uc u koji auto hoces tad. Radio neko vrijeme kod kljucara bravara i ko u serijama nemres vjerovat. Bio delikvent i razbijac pa bio u zatvoru 2 put po 3 mjeseca pa tam usavrsio zanat. Veli on okreni se tam nemoj gledat i lik mi za 2 minute otvorio fiat punto bez centralnog doduse. To je bilo 2005. Novije aute sad je malo teze vjerojatno. Ali ciglu u sajbu to klosari tak razvajuju..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad smo otisli na nesto sasvim drugo od teme, al bio klosar il ne jednostavnije je razbit sajbu i pobrat sa sjedala i nema te za doslovno par sekundi,  nego čučat kraj auta par minuta otvarat vrata i neznam sto sve ne radit... 

 

Link to comment
Share on other sites

Vrlo vjerojatno da je mijenjana brava na vratima. Moguće je polomljena Ruskim ključem ili slično, no ne znam čemu toliko drame oko komadića željeza koji na Aliexpresu dođe skupa s kućištem kartice par dolara. Ja imam tih slijepih ključeva tri doma jer sam mijenjao kućište kartice i dobio to gratis. Samo prebacio stari ključ u karticu i to je to. A da sam ga i narezivao više od 30 kn ne bih platio.

 

https://www.aliexpress.com/item/32837677266.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dgxj185

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@frenchkey ma nije nikakva drama, zanimalo me samo dal su me zavaljali u ovlaštenom, što je moguće... nemam karticu kakvu si stavio u link s Ali Expresa nego onu s 4 gumba, al sam gledao i ima i takvih narucit za 20-tak kuna, što ću i napravit i otići kod bravara da nareže ključ... hvala svakako na kometarima svima...

Link to comment
Share on other sites

to je bilo samo informativno, onaj link, a možda i ključari imaju samo slijepi nož za narezati, da ne čekaš dok dođe, nazovi ih i pitaj

Postoji mogućnost da su te zavaljali i da je netko odustao od kartice te da su je imali praznu neisprogramiranu pa čekali nekog da naleti. Međutim malo je to vjerojatno. Ako baš želiš mak na konac probaj u drugom servisu naručiti samo metalni ključ, ono kao ispao ti, izgubio si ga, pa ako dođe pravi e onda imaš zašto otići u prvi servis i sve im po spisku. A ako opet ne bude onda su oni ipak bili u pravu, a ti si izgubio nešto novčića. Naravno, ako se može naručiti samo ključić i ako je do 100 kn.

No sve je to previše zajebancije za malo koristi

 

Edit: ako ćeš ipak naručivati karticu s Alija, gledaj da je po sistemu snap on, dakle ne ona na ljepljenje, već da kućište se spoji na klik, kao npr poklopac baterije na mobitelu. Može ti zatrebati

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, frenchkey said:

to je bilo samo informativno, onaj link, a možda i ključari imaju samo slijepi nož za narezati, da ne čekaš dok dođe, nazovi ih i pitaj

Postoji mogućnost da su te zavaljali i da je netko odustao od kartice te da su je imali praznu neisprogramiranu pa čekali nekog da naleti. Međutim malo je to vjerojatno. Ako baš želiš mak na konac probaj u drugom servisu naručiti samo metalni ključ, ono kao ispao ti, izgubio si ga, pa ako dođe pravi e onda imaš zašto otići u prvi servis i sve im po spisku. A ako opet ne bude onda su oni ipak bili u pravu, a ti si izgubio nešto novčića. Naravno, ako se može naručiti samo ključić i ako je do 100 kn.

No sve je to previše zajebancije za malo koristi

 

Edit: ako ćeš ipak naručivati karticu s Alija, gledaj da je po sistemu snap on, dakle ne ona na ljepljenje, već da kućište se spoji na klik, kao npr poklopac baterije na mobitelu. Može ti zatrebati

Naručio preko Aliexpress-a kućište za 17 kn...

Link to comment
Share on other sites

@dizna, koliko je koštala izrada zamjenske kartice u ovlaštenom?

Meni su obje koje koristim 15 godina od kad sam kupio Meganea već pri kraju, slabi kontakti, izlizano sve.. Trebam bar jednu novu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 31. 12. 2019. at 10:14, Luka said:

@dizna, koliko je koštala izrada zamjenske kartice u ovlaštenom?

Meni su obje koje koristim 15 godina od kad sam kupio Meganea već pri kraju, slabi kontakti, izlizano sve.. Trebam bar jednu novu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Oko 1150 kn, s tim da sam morao ostavit 1000 kn kapare i nakon par dana je dosla, ali moja ima 4 gumba, mislim da je za kartice s 3 gumba dosta jeftinije, negdje oko 700 kn ak se ne varam, a koliko sam uspio procitat po netu te starije ti mogu kodirati i bravari s boljim radnjama ako imaju softver

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

Kad je meni jedna od dvije kartice za megane krepala naručio sam dvije blank kartice sa aliexpressa i majstor iz Križevaca mi je isprogramirao te dvije kartice koje se normalno koriste, a originalnu držim u rezervi za slučaj da će opet zatrebati kopirati. Tako da sa sada imam zapravo 3 kartice. Čak sam bio našao i neku firmu u Zg-u koja bi mi to odradila možda i povoljnije, ali sam odabrao opciju koja mi je bila bliže.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Petar_Kc said:

Kad je meni jedna od dvije kartice za megane krepala naručio sam dvije blank kartice sa aliexpressa i majstor iz Križevaca mi je isprogramirao te dvije kartice koje se normalno koriste, a originalnu držim u rezervi za slučaj da će opet zatrebati kopirati. Tako da sa sada imam zapravo 3 kartice. Čak sam bio našao i neku firmu u Zg-u koja bi mi to odradila možda i povoljnije, ali sam odabrao opciju koja mi je bila bliže.

Možeš za starije modele kartica tak riješit, al za novije ne...

Link to comment
Share on other sites

Zar max. broj kartica nije 2?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smuchac said:

Zar max. broj kartica nije 2?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 

Mislim da je 4 max broj koji možeš imat...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 16.01.2020. at 13:56, dizna said:

Možeš za starije modele kartica tak riješit, al za novije ne...

Moze i za megane 3/scenic 3. Van ovlascenog, napravi ti na licu mesta, treba mu samo jedna kartica i tvoj auto. 80 ili 90 evra, zavisi od godista.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Čisto informativno, ako kome padne na um raditi ključić iz renault kartice u Splitu, tj. u obrtu Ključ expert u Zvonimirovoj.

Ako kojim slucajem vec imate slijepi ključ iz neke, npr. kineske kartice, samo narezivanje kostat ce vas ravno 100kn.

Možda vam narežu s kontra strane kao na slici, ali nema veze, moguce da ce i tako raditi.

 

 

Tapatalk

 

 

 

d6f716af83bd511273c834793433837f.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.