Jump to content

Megane 3 - LED kratka svijetla


kresodale

Recommended Posts

14 hours ago, frenchkey said:

pa jel ima leću ili nema, valjda to vidiš?

Ima leću, al je osvjetljenje uzas s kratkim svjetlima...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dizna said:

Ima leću, al je osvjetljenje uzas s kratkim svjetlima...

Treba to otvorit. Vjerovatno je sjenilo izgorilo. Da nisi nekad možda stavljao jače žarulje? Pališ li uvijek kratka svijetla po danu ili imaš DRL? Koliko kilometara ima auto? Dali je unutra xenon ili obične H7? U svakom slučaju, najprije izmjeriti napon na žaruljama i usporediti sa naponom na akumulatoru. Dodatno provjeriti napon direktno na alternatoru dok auto radi i usporediti sa akumulatorom i naponom žarulja. Ako nema značajnog odstupanja, onda ide skidanje farova, provjera sjenila i ako su izgorena, zamjena je jedino rješenje. Postoji još i mogućnost da su žarulje loše stavljene, odnosno da ne sjedaju dobro u ležištu, leće su posebno osjetljive na to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

99% izgorio reflektor, poznata mana na renaultima s lećom. Otvoriti i staviti nove, bolje, reparirane,  ili drugačije (bixenon morimoto npr)

Link to comment
Share on other sites

On 07. 02. 2020. at 19:01, frenchkey said:

99% izgorio reflektor, poznata mana na renaultima s lećom. Otvoriti i staviti nove, bolje, reparirane,  ili drugačije (bixenon morimoto npr)

I ja mislim da je, ali nije na odmet provjeriti napone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

malo osvježenja teme. Evo jedan zanimljiv ruski video da vidite o čemu se radi kada oslabe svjetla na meganu 2 phase 2 i kako popraviti ako imate volje i spretnosti

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam uzeo u Cro Xenonu Led zarulje za kratka svijetla i maglenke. H7 350 kn, a H11 250 kn. Jako dobro svijetle i nisu iritantna drugim vozacima. I po danu dolaze do izrazaja. 

IMG_20200315_112154.jpg

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, direstraits said:

Nisu iritantna drugim vozačima iz tvoje ili njihove perspektive? 🤣

Iz njihove,testirali smo ih nekoliko puta 😂

Link to comment
Share on other sites

Kako da ne. Iz aviona se vidi tazlika izmedu original led fara i aftermarket

Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, frenchkey said:

Kako da ne. Iz aviona se vidi tazlika izmedu original led fara i aftermarket

Tapatalk
 

Pa naravno da se vidi. I sve ovisi koju si jacinu stavio. Vidim da dosta ljudi stavlja nenormalno jake zarulje kad se kupuje bez savjeta i informiranja.

Link to comment
Share on other sites

U reflektorski far, sve osim original halogene žarulje je čisto bacanje novaca. Danas sa naknadno ugrađenim xenon i led žaruljama nije moguće proći tehnički, a postoji mogućnost da policija zaustavi i uvidi nekakvu nadogradnju na svijetlima i pošalje na izvanredni tehnički koji se ne može proći, pa slijedi oduzimanje tablica, plaćanje tehničkog pregleda, kazna... Preveliki rizik i preskup sport. Za ne vjerovati, ali meni su se H7 +100% iz lidla pokazale odličnima. Par košta 44 kune, a ništa lošije ne svijetli od NB unlimited. Crta je bolje odrezana od osrama, a na cliu su trajale skoro dvije godine. Na Meganu ih imam skoro dva mjeseca i odlične su. Puno jače i lijepše svijetlo. OK, nije potpuno bijelo, ali ako su OEM 3000K, onda su ove oko 3600-3800K. Za usporedbu, OEM xenon na svim autima je 4300K, a to je već skoro pa potpuno bijelo. Ove LED su 6000-6500K i već bacaju na plavo, a to se po kiši i mokroj cesti jako loše vidi, tako da, bez obzira što ne smetaju vozačima iz suprotnog smijera, u što mi je teško vjerovati, promašaj su zbog puno lošije vidljivosti po mokrom. Jedino dobro kod tih žarulja je što stvarno lijepo izgledaju ako ne smetaju, ali ja, između izgleda i vidljivosti ipak radije biram ovo drugo.
Moj savjet svima sa reflektorskim farovima, vrebajte kada lidl bude imao u ponudi H7. Ja sam nedavno uzeo pet pari. Imam dva auta i motor. Sve sa H7 žaruljama, tako da nema brige, potrošit će se.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, brzi16v said:

@mirda13 ti smijes imat zbog rege 4000 K u samom startu :)

@brzi16v vidiš, to nisam znao.....

Ali svejedno, đabe mi, kad su ove led 6200k.... 

Budem ih vadio prije tehničkog i ovako i onako.... i gotovo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mirda13 ne vidim dobro na mob. - imaš li leće u farovima? 

Link to comment
Share on other sites

A ovo povise prozora sto svjetli to je za astronautima put po mjesecu osvjetljavat? :bigl:

Tapatalk

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

To svijetli za "internet majstore" da imaju posla šta raditi.... 

Ponekad požalim što išta napišem ovdje.....

Edited by mirda13
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Super. Ali u ova 3 tjedna koliko ih imam, nitko se nije "žalio", pa tako ni policijska patrola kojih danas, nažalost, ima na svakom koraku. 

Tako da ću to shvatiti kao "adekvatno podešena svjetla koja nikome ne smetaju".... 

A ako kome smetaju, slobodno mi može nekako signalizirati, ili stati kraj mene na semaforu i reći mi da su mi svjetla prejaka, previsoka ili nešto. Pa ću adekvatno sugestiji, i reagirati i nešto poduzeti glede toga.

Dok mi nitko to ne govori, žarulje ostaju gore. 

Edited by mirda13
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.