Jump to content

Ubuduce Renault Castrol umesto Renault Elf


Brainmind

Recommended Posts

Grupa Renault i BP odnosno njegov proizvođač maziva, Castrol, odlučili su da od 1. januara 2020. godine prošire svoje strateško partnerstvo, čime nastavljaju uspešnu saradnju započetu 2017. godine partnerstvom u Šampionatu Formule 1.

BP, Castrol i ekipa Renault F1 Team produžili su saradnju u Formuli 1 za još dve godine, do kraja 2024. godine. Grupa Renault odabrala je Castrol kao globalnog postprodajnog partnera za ponudu motornih ulja od 1. januara 2020. godine.

BP i Castrol produžili su saradnju s ekipom Renault F1 Team do 2024. godine . U okviru saradnje snabdevaće ekipu naprednim gorivima, uljima za motore, menjače i hidraulične sisteme, mazivima i kočnim tečnostima, kao i čitavim nizom industrijskih maziva za tehnološke centre ekipe u Enstoneu, gde se razvija šasija, i Viry-Châtillonu, gde se razvijaju motori. BP i Castrol imaju važnu ulogu u podrđci ekipi Renault F1 Team u svetlu novih pravila u Formuli 1 koja na snagu stupaju 2021. godine.

Grupa Renault odabrala je Castrol za glavnog postprodajnog partnera za ponudu motornih ulja od 1. januara 2020. godine. Nova ponuda proizvoda koja će da se nudi pod zajedničkom markom Renault Castrol naći će se u ponudi Renaultovih koncesionara. Na taj način vozači Renaulta profitiraće od uspešne saradnje u Formuli 1. Grupa Renault i Castrol vodeće su marke koje raspolažu naprednim tehnologijama i zajedničkim snagama kupcima automobila Renaulta ponudiće još bolju uslugu.

To snažno tehničko partnerstvo u postprodaji i Formuli 1 omogućiće partnerima da pomere granice tehnologije na stazi i van nje. S Castrolom, jednim od vodećih proizvođača maziva u svetu, Grupa Renault izgradiće snažno partnerstvo koje će Renaultovim kupcima i koncesionarima omogućiti da uživaju u kvalitetnim uslugama i proizvodima, a pritom će snažno da doprinese i ostvarenju planiranih ciljeva u Formuli 1.

BP i Castrol danas nude napredna maziva koja smanjuju štetne emisije i raspolažu tehnologijom koja im omogućuje revolucionarne napretke u oblasti mobilnosti budućnosti. Sve snažnija i sve šira saradnja Grupe Renault i BP-a omogućiće im da zajedničkim resursima i znanjima iskoriste prilike koje se pružaju na tržištu koje se razvija sve većom brzinom.

 

izvor: http://www.netauto.rs/srpski/news/article/grupa-renault-i-bp-produzili-partnerstvo

Link to comment
Share on other sites

Elf je bio,po meni,sinonim za Renault,kao i one naljepnice na zadnjem staklu.

Sad je Shell u originalu po novom za BMW ili?

Mislim da je sve to marketing,provizije i tu se vrti lova. Realno i dalje je po meni bitniji interval izmjene nego proizvodac.

IMHO

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Naravno, lova kao i sa gumama na novim autima, itd. Tko da bolju cijenu, ide dalje.

Šteta što je Renault préconise ELF povijest.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mladen said:

 

Sad je Shell u originalu po novom za BMW ili?

Mislim da je sve to marketing,provizije i tu se vrti lova. Realno i dalje je po meni bitniji interval izmjene nego proizvodac.

IMHO

Jeste, sad je Shell za BMW. Apsolutno marketing, provizija.. Bitni su samo standardi koje ulje treba da ispuni.. Proizvodjac manje bitan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam u petak bio u Autokući Jerković i tamo su mi prenijeli tu novost. Bio sam kao i svi malo iznenađen jer nakon stoljeća sa Elfom.

Jerković mi je rekao da sada samo dvije li tri vrste Castrol ulja zadovoljavaju potrebe svih aktualnih Renault motora. 

Misli da je odabiru Castrola kumovala i suradnja s Mercedesom  koji koristi Renault motore. Navodno su Castrol ulja nešto i jeftinija od Elfa i zadovoljavaju neke najnovije standarde .

Link to comment
Share on other sites

ima u Anđerlka Elfa fultech koji zadovoljava norme. A tvoj logan nije promijenio motor da mu trebaju nove norme

Link to comment
Share on other sites

a da li bi onda trebalo napraviti izmjenu ulja i filtera kada se prelazi na Castrol? Trenutno je elf 5w40 unutra.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, frenchkey said:

ima u Anđerlka Elfa fultech koji zadovoljava norme. A tvoj logan nije promijenio motor da mu trebaju nove norme

Sta je s anđelkom, btw. Nema ga vec 3 mjeseca tu? Morat cu do ducana jedan dan ocito. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Blashyrkh said:

a da li bi onda trebalo napraviti izmjenu ulja i filtera kada se prelazi na Castrol? Trenutno je elf 5w40 unutra.


Nikako izmjena!
Nadolijevaš Castrol pomalo i s vremenom će se auto naviknuti. Nemoj odjednom da se ne šokira i samozapali.

:zubo:

  • Like 3
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Turirati u mesto dok se svo staro ulje ne potroši, jedini pravi način

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Turirati u mesto dok se svo staro ulje ne potroši, jedini pravi način

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


[emoji1787][emoji1787]to je najbolje!
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nukleuz said:

Turirati u mesto dok se svo staro ulje ne potroši, jedini pravi način

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 

Ali to kad ispusti staro ulje. Onda turiranje, pa tek kad se motor ugasi ide novo ulje. To je tkzv. reset motornog ulja. I onda je sve ok.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ali to kad ispusti staro ulje. Onda turiranje, pa tek kad se motor ugasi ide novo ulje. To je tkzv. reset motornog ulja. I onda je sve ok.

I eventualno stavit cep na karter kad se ispusti ulje pa dolit cca 4-5l vode (moze i malo carlija u vodu)i onda turiranje par minuta da se to ispere i onda to ispustit. Tek si onda ziher da moze novo ulje.

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, direstraits said:

Ne može Čarli, nije kompatibilan, mora biti iz uvoza. 

al ak uzmeš deklaraciju od pamtivijeka onda onda nema brige... kompatibilan i sa bronsonovim letom u svemir

to ti je ko INA ulje

išlo nekad u sve i sve radilo ko urica a od nedavno niš ne valja

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, direstraits said:

Ne može Čarli, nije kompatibilan, mora biti iz uvoza. 

Tako je, mora biti francuski i može se kupiti u ovlaštenom, ovaj:

DF29F524-DDFE-4114-BF6F-5C9A47BB9BC9.thumb.jpeg.627071775d00cfd00b0f531368c2bc0d.jpeg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva INA, to su kupili madžari, a oni su pod Rusima, a Srba i Rusa trista milijuna. 

To ni u kosilicu ne bih stavio, makar kosilica ford bila. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, GTT said:

Tako je, mora biti francuski i može se kupiti u ovlaštenom, ovaj:

DF29F524-DDFE-4114-BF6F-5C9A47BB9BC9.thumb.jpeg.627071775d00cfd00b0f531368c2bc0d.jpeg

a jel ima neutral? čuo sam da ovaj citron može zaj... sve

45 minutes ago, direstraits said:

Kakva INA, to su kupili madžari, a oni su pod Rusima, a Srba i Rusa trista milijuna. 

To ni u kosilicu ne bih stavio, makar kosilica ford bila. 

aaa jbg onda samo castrol

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.