Jump to content

Scenic III par "problemčića"


Goranvk

Recommended Posts

Ti današnji dizeli se zimi jaaako sporo zagrijavaju i postižu radnu temp. Srećom imaju svi noviji dizel auti ptc grijače, inače ne bi se ni mi ugrijali tako lako.. Napravljeno je to da vozi...

Link to comment
Share on other sites

Renault je mozda i realan u prikazu temp. Neki proizvodaci ni ne dosegnu blizu radne temp pa je kazaljka zakucana na pola.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dizna said:

Pa mora bit na polovici, ali na pola kad gledaš do one crtice desno preko koke kad kreće ide u crveno... 

Kod mene je ravno na polovici al mu stvarno treba da digne temperaturu dosta, pogotovo u jutro kad je hladno... ako ti grije u kabini nediraj 

Grije ko lud kabinu vec nakon cca 1km voznje...nekako mi se sporo cinilo dizanje temperature sad u zimskom periodu u odnosu na zenin i moj sluzbeni auto...razlika je ne samo u brzini dizanja temperature vec i u brzini kojoj griju kabinu...scenic nakon cca 1km vec grije, dok astra i pug partner brze dodje do radne temp ali mlako nekako puse, treba mu duze da pusti bas vruci zrak u kabinu

Edited by Goranvk
Link to comment
Share on other sites

blago se tebi ako nakon 1km grije :D meni prode 3-4 BAREM...

Link to comment
Share on other sites

Dobro nije bas 1km, ali nije ni daleko...jutros eto isao na drugi kraj grada do Pevex-a, od kuce do tamo imam nesto preko 2km voznje...dosao sam blizu, u kabini je vec fino grijalo

S obzirom na druge aute koje sam vozio i koje imam u Scenica, ovo je jako brzo...sjeo u sluzbenog partnera, 2018.godina je, dosta duze mu treba da krene grijati...otisao van grada u susjedno mjesto, 8km udaljenost, tek mi je pred ulaz u mjesto zagrijao kabinu

Link to comment
Share on other sites

Obajašnjenjo je šta je ptc grijač, il ga imaš il nemaš, ništa drugo nego fen, upališ auto odma čuješ kako relej klikne, gasi se ako se ne varam malo poslje 50 stupnjeva i opet čuješ kako relej klikne, uključuje se kad je vani negdje oko 10-12 stupnjeva i niže, baš sam pratio... da grije nešto posebno ne, al svakako ide topal zrak koji onda preuzme zagrijana voda u sistemu... eto cijela znanost :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

PTC grijač se iluključuje kada je vanjska temp 12 stupnjeva ili niže, za pol minute- minutu već grije, ako je u auto modu prvo u šajbu, a za par minuta okrene na noge. Dobro su to riješili na M3.  A sa motori samo lagano po zimi barem 15 km do posla imam 26 km..

Link to comment
Share on other sites

On 24. 11. 2020. at 10:41, Goranvk said:

Bas sam vrtio slike na mobu od ljetos kad sam ga uzeo, crtica je blizu polovice, znaci ipak je digao do pola...mozda jednostavno sad u zimskim danima kako sam slucajno poceo to pratit nisam odvozio dovoljno dugu relaciju da dodje do pola kad sam non stop po gradu

20200726_114753.jpg

20201125_185902.thumb.jpg.f541ee15d62e6f217c76068dc1760f4d.jpg

Kod tebe na desnoj a kod mene na lijevoj strsni pokazivač temperature. Ja kad upalim tempomat uopće ne vidim temperaturu...

Evo ovo ti je kod mene radna, točno na pola od početka do crte prije crvenog

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, dizna said:

20201125_185902.thumb.jpg.f541ee15d62e6f217c76068dc1760f4d.jpg

Kod tebe na desnoj a kod mene na lijevoj strsni pokazivač temperature. Ja kad upalim tempomat uopće ne vidim temperaturu...

Evo ovo ti je kod mene radna, točno na pola od početka do crte prije crvenog

Ti imas samo TomTom navi pa su ti neke od funkcija, tipa radio, na ovom glavnom ekranu gdje je meni temperatura...kod mene je Rlink preko pa mi je radio na ekranu od Rlinka, a ovaj prostor oslobodjen za temperaturu na glavom ekranu

Sto se tice temperature, identicno je kao i kod tebe sad koliko sam pratio jucer i danas...znaci sve je ok

Link to comment
Share on other sites

Imam mali problemcic

Naine moj senic ima zimske gume s ne orginalnim alu felgama i ventilima s senzorima za pritisak tlaka na gumama!

Nakon par dana javlja se greska da su sve 4 gume prazne a nisu.Kad stavim orginal felge s ljetnim gumama resetiram senzor na kontrolama greska se makne i sve je uredu sve do sezonske zamjene guma!

Pitanje ima li tko slicna iskustva??

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na ljetnim gumama imao neke zamjenske senzore. Nekada jenocitavalo 0 ali čim sam napravio 100m počelo ok očitovati. Kao da se senzor ugasi dok ne pomaknes gumu.

Link to comment
Share on other sites

Pokusavam vec par dana uloviti jedan zvuk koji mi se javlja negdje oko prednjeg tocka na suvozacevoj strani u leru...nesto kao zveketanje koje traje par minuta, u voznji se ne cuje uopce, a kad se auto malo zagrije, zvuk nestaje i u leru...vozio u ovlasteni servis, naravno da je zvuk nestao svaki put kad sam dosao do njih...i veceras se nesto igram oko klimatronika i skuzim kad ga upotpunosti ugasim da zvuk nestane, upalim grijanje zvuk se pojavi i tako u krug...ima li tko kakvu ideju sto mi mogao biti uzrok ovome?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mata73 said:

Ventilator iznad suvozačevih nogu?

A zvuk se ne cuje u kabini, cujem ga kad stojim van auta kod tocka...kao neko zveckanje lanca🤔

Link to comment
Share on other sites

Budem se sutra javio u ovlasteni za termin da mi pogledaju ovaj problem..mislio sam da je betko vec imao ovakav problem cisto da znam sto mi je ocekivati...klima uredno radi, grijanje takodjer, samo sto se javi na par min taj glupavi zvuk

Link to comment
Share on other sites

Spojka kompresora klima uređaja ili natezač remena ili remenica radilice ili remenica alternatora. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zemo said:

ma ako se tu i tamo pojavi a sve je ok!sta te briga ne bacaj pare bezveze!

Ma da to ne zvecka toliko vjerojatno ne bi dirao...cuje se bas kao neki lanac...narucen sam u ovlasteni servis u cetvrtak ujutro pa cemo vidjeti

Link to comment
Share on other sites

Problem rijesen...natezac zupcastog remena...na velikom servisu prosli vlasnik auta promjenio sve osim natezaca...nije mi jasno zasto i njega nije zamjenio kad je sve radio...al dobro, stavio sam sad conti set zupcastog i teram dalje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.