Jump to content

R4 F4 - što uradi luda glavo!


petak

Recommended Posts

Svaka čast, manje nisam ni očekivao [emoji106]

Prvu fotku kad sam vidio 2-3s mislio sam da je slavna trokolica, valjda zbog boje.

 

Kako got veselim se nastavku [emoji482]20200901_175705.thumb.jpg.d4a12e506315ddaf1c1c875320e0e951.jpg

 

 

  • Thanks 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne očekujem ništa više nego vrhunski projekt! Sretno!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odlicno! Pratim sa oduševljenjem! 


Nego nisam skuzio.. auto je tvoj za pravo ili od norvezana?

A ni ova frikova nije nešto nepovratno nastradala, da li ona još uvijek postoji i da li je tamo di je slikana?

Sretno sa radovima!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bas mi je drago da je došla u dobre ruke, kod nekoga tko ce ju spasit od propadanja. 

Kolega sretno s projektom👍

Šiber na četvrtici mi je bruuuutala (s twinga? ) ❤️

 

@laci frik ima F4?? Kad idemo po to? 

Edited by margax
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ajd, baš mi je drago da se realiziralo na kraju. Nadam se značajnom napretku do idućeg susreta :zivili: 
Morat ću se ponovno ženiti pa da idemo sa F4 :laugh:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mata73 said:

Prvu fotku kad sam vidio 2-3s mislio sam da je slavna trokolica, valjda zbog boje.

20200901_175705.thumb.jpg.d4a12e506315ddaf1c1c875320e0e951.jpg

 

 

Ne mogu ja od žute boje daleko :bigl: 

 

11 hours ago, laci said:

Nego nisam skuzio.. auto je tvoj za pravo ili od norvezana?

E to je ustvari najveća stavka u cijeloj priči. Dogovor je fifti:fifti. S tim da je auto na mene i njegovo ime se nigdje ne spominje u dokumentima.

Nije idealno riješenje i nekome drugome bi sigurno savjetovao da ne ulazi u to, ali eto, odlučio sam probati pa ćemo viditi kako će ispasti. 

On bez mene taj auto nebi uzeo jer se nebi upustio u projekt sam. Ja bez njega nebi uzeo auto jer financijski nebi mogao podnjeti cijeli projekt. Prodo sam se jeftino :hahahe:

Ovako na cijelu stvar i dogovor gledam kao win-win situaciju. I jako pozitivno. Ne želim misliti o eventualnim lošim situacijama. Ako i krene u lošem smjeru riješavati ćemo kad (ako) do toga dođe.

11 hours ago, laci said:

A ni ova frikova nije nešto nepovratno nastradala, da li ona još uvijek postoji i da li je tamo di je slikana?

Nije otišla za vječna lovišta. Frikova je još uvijek dovoljno dobra da se može srediti i dovesti u red, ali to  je opet projekt. JOš uvijek je na istom mjestu gdje je parkirana prije cca 10 godina. Imam sliku kad ju je tamo ostavio. Stablo je tada bilo mali grm.

Tamo je neka druga problematika, ali nebi o tome! Inače bi već odavno bila kod mene.

Sa Frikom sam redovito na vezi u svezi F4. Ako se šta izrodi onda ćemo o tome.

 

10 hours ago, margax said:

Šiber na četvrtici mi je bruuuutala (s twinga? ) ❤️

Da, krov sa twinga. Lako se ugrađuje, odlično radi i super se uklopi u unutrašnjost. Masu tih krovova je ugrađeno na R4. Meni nekako nije napeto.

2 hours ago, borny said:

Morat ću se ponovno ženiti pa da idemo sa F4 :laugh:

Jedino za jedno 20tak godina kada budete obnavljali zavjete :yeah:

 

 

Za ostatak ekipe koju nisam kvotao  i koji su velikodušno lajkali ( i oni koji nisu ali su otvorili temu).....hvala vam na podršci.

 

Projekt će ići u drugačijem smjeru od plavog.

Za početak će se osposobiti da prođe tehnički limarski i mehanički ( ali bez 200 kuna u pepeljari)

Urediti šasiju da auto bude čvrst i siguran (koliko R4 može biti) 

Karoseriju ostaviti u ovako rustikalnom stilu bez intervencija. Eventualno tamo gdje se nađe hrđa, ali za sad je vidljiva na dva mjesta koja će se sanirati i pofarbati lokalno......ajmo reći da će izvana biti neki "rat stajl" ali mehanički će biti besprijekoran da se ne mislim oče li stati na nekom dužem putovanju.

Nekad kasnije će se ići na varijantu ostakljenog tovarnog prostora i zadnje klupe.

Razmišljam čak i ubaciti TL tablu, ali to je neka daleka budučnost.

Za sad je sva energija ( i lova) usmjerena pametnom riješenju problema trule šasije. Koje će riješenje biti to ni sam još neznam.

 

Eto! Ogolio sam se do kože :hahahe:

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ajde lijepo da se još jedan projekt pojavio na forumu, i ovaj put nešto ne svakidašnje :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CRN11 said:

Će se moći spavat u njemu (camping) ? Ne baš ti, al netko normalan 😂😂

Ja sam sebi skroz normalan. :rotfl:

Kada čitam o "dimenzijama" našeg dragog Maxa onda sam si i više nego normalan......

 

Sad te čekam za komentar :ahaa:

 

Unutarnja mjera od zadnjih vrata do sjedala je cca 1,5m, ako pomakneš prednja sjedala skroz naprijed onda imaš cca 1,8m što je već dovoljno za nekog manjih "dimenzija" za ispružiti se. 

Ja bi mogao dijagonalno tako leći. 

Postoji čak ideja složiti montažnu konstrukciju ležaja koja bi se mogla ubaciti iza za potrebu kampiranja u autu. 

Definitivno u tom slučaju bi bilo dobro staviti šator koji bi se dodao na otvorena zadnja vrata. 

Ali dok dođe do toga biti će to slatke muke. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šta reće? mali ti je 😂😂

 

Ako uđe u fazu campinga, platforma bez šatora, na otvor na krovu komarnik i uživancija ima zraka i na pogodnom je mestu na autu.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast na volji i trudu, naklon do poda. Pošto mi je poznat koncept "projekta za dušu" to nikada neće biti gotovo i uvijek će biti nešto za srediti ali puno sretnih kilometara ti želim. Četvorka mi je neprežaljena ljubav. Evo ti i jedna bubica u uho za kamper. 😉737235541_etvorkamper.jpg.77536e23936f5e017c1557be8d50639d.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tooooo Crni. Tako nešto. 

Imam i katalog preslagivanja F6 (20cm duži od R4 i F4) u kampera 

 

Ivane08 ovo je previše. To više nije robinzonsko kampiranje.  Nešto asketsko će biti. Ležaj. I frižider za gajbu pive i dosta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sam uhvatio malko vremena pa ubacujem katalog prenamjene F6 u kampera

478074758_F6kamper-str1.thumb.jpg.cb7736e8e2bd142ac3bb9e35970499fc.jpg

474860291_F6kamper-str2.thumb.jpg.c6bd47c73940de1fd351e0ee8328180f.jpg

447935523_F6kamper-str3.thumb.jpg.a11de0d9f1a14f57da6118d6fcef485d.jpg

218892249_F6kamper-str4.thumb.jpg.11a23f75972020106ce9c81e0e8a28cb.jpg

1057420934_F6kamper-str5.thumb.jpg.28f170bcf4c3fb1b421777b98d6e3f19.jpg

1813826967_F6kamper-str6.thumb.jpg.f6b1699c1490c2f789208c944ce90503.jpg

1506556113_F6kamper-str7.thumb.jpg.052797a3d7856378c78c83169df7270c.jpg

44630814_F6kamper-str8.thumb.jpg.4c918a55a1c0347141d02976b8f80581.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Odlicno, sa zanimanjem pratim.🙂

R4 mi je jedan od omiljenih auta uopce i drago mi je da je i on dio moje vozacke karijere i mozda i najdrazi auto koji sam vozio.🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je dobrooo kad nisi jedini za kojeg kazu da je lud 😂 

 

Cestitam druze, drzi se 😉

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.