Jump to content

Prednji farovi, fokus svjetla


Vladek

Recommended Posts

Da, mislim na a cijeli projektor. Stavlja se novi H7, provjerio sam 😉

Garancija na projektore i rad je 2 godine.

Edited by Vladek
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kad smo već na farovima, treba mi razbijeni, neupotrebljivi far od scenica 2 phase 1, ima li tko da mu smeta?

Link to comment
Share on other sites

Pokupio sam danas farove. Ugrađeni novi Hella H7 projektori. Farovi su komplet polirani. Garancija na posao 3 godine. Odmah sam otišao kupiti Osram Laser H1 za duga svjetla i Osram Chrome žarulje za žmigavce. Kad je bal neka je maskenbal. Čekam da stignu LED H7 žarulje sa Alija 

IMG-20211020-WA0009.thumb.jpg.e9ce4926b0ab5719d2c1b33955543436.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Raditi ces mali atest ili budes ovako isao na tehnicki posto imas lece pa ne bi trebali zajebavati?


Link to comment
Share on other sites

Ovako izgledaju odlično. 

Kao novi. 

Koliko se razlikuje sama leća (i kućište leće) koja je ugrađena od originalne?

Tko je radio? 

 

Vjerujem da će biti preporod po pitanju osvjetljenja ceste. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Danchibald said:

Raditi ces mali atest ili budes ovako isao na tehnicki posto imas lece pa ne bi trebali zajebavati?

CVH mi je blizu pa ću ići se raspitati što i kako. Do tehničkog imam pola godine pa ćemo vidjeti do tada što bude. U svakom slučaju ubaciti ću halogene žarulje ako bude potrebe.

 

4 minutes ago, petak said:

Koliko se razlikuje sama leća (i kućište leće) koja je ugrađena od originalne?

Tko je radio?

Leća i kučište u potpunosti je istovjetna orginalu. 

Jens iz Vrapča. Ima neki naziv tvrtke ali nisam zapamtio. 

Link to comment
Share on other sites

Tx.

Ako je leća ista onda nema potrebe raditi atest. Pod uvjetom da su farovi sa lećom već bili na scenicu

Znam za Jensa. On je jedini za kojeg znam da profesionalno radi takve stvari pa me zanimalo postoji li netko drugi još

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, petak said:

Tx.

Ako je leća ista onda nema potrebe raditi atest. Pod uvjetom da su farovi sa lećom već bili na scenicu

Scenic Il ph2 ima farove sa lećom, ali ja ću staviti LED H7 žarulju što bi trebalo atestirati. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, petak said:

Zar se led žarulja može atestirati? 

Može u nekim slučajevima. Osram LED žarulje se mogu atestirati za određene marke i tipove vozila sukladno godinama proizvodnje. Na stranicama Osram se može pronaći popis. 

Dobio sam informaciju da se Erfolg žarulje mogu atestirati ukoliko vozilo uspješno zadovolji ispitivanje.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Vladek said:

Dobio sam informaciju da se Erfolg žarulje mogu atestirati ukoliko vozilo uspješno zadovolji ispitivanje.

A od čega se sastoji iapitivanje?

Pretpostavljam jačina svjetla i lom snopa! 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Kad saznam više informacija, svakako javim.

Link to comment
Share on other sites

Može u nekim slučajevima. Osram LED žarulje se mogu atestirati za određene marke i tipove vozila sukladno godinama proizvodnje. Na stranicama Osram se može pronaći popis. 
Dobio sam informaciju da se Erfolg žarulje mogu atestirati ukoliko vozilo uspješno zadovolji ispitivanje.
Gledao sam taj popis i nema Renaulta uopce na njemu... niti jednog modela
A od čega se sastoji iapitivanje?
Pretpostavljam jačina svjetla i lom snopa! 
https://www.cvh.hr/sluzbene-obavijesti/2020/iii09-broj-3610-012020/

"Ugradnja ovakvog seta moguća je, za sada, samo za određena vozila kao što su Audi A3, Audi A4, BMW serije 2, Ford Mondeo, Opel Astra, Peugeot 308, Škoda Octavia, Volkswagen Golf, Volkswagen Passat.

Važno!!! Vozila s ugrađenim LED H7 žaruljama ostalih proizvođača koji nemaju homologiranu žarulju neće moći zadovoljiti na ispitivanju te se moraju vratiti u prvobitno, tvorničko stanje."
Link to comment
Share on other sites

Točno...kod Osrama na popisu nema uopće Renault.

Link to comment
Share on other sites

Znam da nema Renaulta. Za sve postoji prvi put 😉 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Farovi složeni, ubačene LED žarulje koje je @frenchkeypreporučio. Sad je to druga priča. Nije jačina xenona, ali je jače od halogenih. Snop je čist, bez tamnih dijelova. Sve u svemu zadovoljan, a i supruga. 😁

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

H7 za kratko: https://www.aliexpress.com/item/1005002001347771.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dKTXjB5

- krepale nakon 11. mjeseci, tj. jedna žarulja je prestala raditi.
Crna točkica na jednoj od LED dioda. 

Svjetlile su odlično. Baš sam razočaran.  Stavio sam obične žarulje. Razlika nebo i zemlja...

Edited by Vladek
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BorisL said:

a jbg kontaktiraj ih i nek ti pošalju nove

Sad sam pogledao i vidim da piše 

Warranty: 36 Months Warranty

 

Link to comment
Share on other sites

Poslao upit, čekam odgovor. 

Link to comment
Share on other sites

Bas mi je žao, nisam ih koristio toliko dugo da bi mogao sta reci vise.
Dali si imao produzene poklopce farova radi bolje ventilacije ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.