Jump to content

Krovni nosači, krovne kutije, nosači bicikla i skija


braxinjo

Recommended Posts

Ne mogu s kutijom u garažu, par cm je previsoko to sve skupa, a garažna vrata mi se čine nižima od standardnih. SX4 S-Cross ulazi bez greške pa nisam tome pridavao neku pažnju,a Clio je i spušten 3cm..
Ne sjećam se jesam li ranije spomenuo, garaža je ispod rampe koja vodi sa razine -1 na -2. Zato je dugačka skoro 8m, ali na kraju je visoka samo 110cm. Rekao bih da su prva 3m normalne visine i onda krene padati. Ne pomaže baš ni cijev od sprinklera spuštena 10-15cm.

Nema veze, auto može stajati ispred jer je moja garaža predzadnja, dok su zadnja s moje strane i zadnje 2 prekoputa neprodane. 2 susjeda su tu godinama parkirala, sad sam ih zeznuo :laugh: 

Kutiju sam mislio okačiti na taj zid 110cm, ali zbog visine kutije i dimenzija nosača, mislim da to nema smisla. Budem je bočno naslonio na zid, ispod ubacio neke letvice i dodatno osigurao gurtnama pričvršćenim za kuke na zidu.
 

Link to comment
Share on other sites

U prijasnoj i sadasnjoj garazi imam najobicnije L nosace. Svaki s po dvije 10tke u zidu. L nosaci su oni obicni za 5-6 eura komad, nosivosti 30-40ak kila po komadu. Kutija ima 10-15 ak kila? Na nosace sam navuko onu spuzvastu okruglu izolaciju. Isto sam razbijao glavu kak to najkvalitetnije rijesit i ovo je bilo daleko najbolje i najjeftinije rjesenje.

Za kotace koji teze dost prek 20 kila sam morao potrazit malo ozbiljnije rjesenje jer da to rokne da auto il da odskoci i kresne u far, ne bi mi bilo zabavno.

 

Link to comment
Share on other sites

I meni se javila potreba za krovnom kutijom, odlučio uzeti novu Thule Motion XT kutiju u L veličini, te Thule nosače.. 

Ali nisam mislio da bi nekud i kutiju trebalo pospremiti 🙈 planirao sam na tavan puknuti.. Ma da s Accordom radim godišnje do 5 tkm, možda bolje da ostane gore.. Dobio sam drugo dijete, opet iznova kolica i sve... A i kad smo bili sami uvijek se draga potrudila da nam auto bude natrpan. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ninooooo, cestitam jebate led!! Haha, svaka ti cast na drzanju teme i usputno onak dodajuci, dobil jos jednog klinca... ko da je stigo s aliexpressa 🤣

U svakom slucaju, mnogi moji klijenti ne kupuju kutiju nek ju rentaju jer ju nemaju di drzat. Tak da je to stavka koja spada u pricu s kutijom :dobroje:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala Pere... Nakon curice Mile stigao i Roko, tak da mi je kutija must have.. Ssmo se nadam da bude i to dovoljno ili bude rent-a-combi.. Haha

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si bute vi "krstarice" nabavljali.    :hahahe:

 

Čestitke na pojačanju !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

i kad smo bili sami uvijek se draga potrudila da nam auto bude natrpan. 
usprkos tome uvijek smo mi muški krivi što fali mjesta [emoji1]
Si bute vi "krstarice" nabavljali. 

Skoro kupio Lagunu III Grandtour prošle godine. Skoro jer…. “To je ogromno, dugačko, neću to znati voziti! A vidi kako je gadan od iza!”

Rekoh: “E sad ćeš se stiskati u Cliu!”
giphy.gif
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vi koji imate Thule Proride 598, koliko je to široko? Gledam da li bi mi 598 stao pored kutije na krov auta i ne vidim nigdje u Thule manualu dimenzije tog bike nosača?

Link to comment
Share on other sites




Za kotace koji teze dost prek 20 kila sam morao potrazit malo ozbiljnije rjesenje jer da to rokne da auto il da odskoci i kresne u far, ne bi mi bilo zabavno.
 


Ima koja fotka tog nosača za kotače, taman sam delozirao [emoji41] alu skale i oslobodio prostor za zimski 18" set...?




Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@asterix, ja uzeh dva seta, jedan za manje i jedan za vece kotace. Oba imaju nosivost do 40ak kg, jedan je za sire, a jedan za uze felge:

https://www.amazon.de/gp/product/B008KJNAPA/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

https://www.amazon.de/gp/product/B07NDHDZV5/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

Uopce nisu skupi, cvrsti su, lako se montiraju i vec dvije godine pod konstantnim tlakom drze bez problema. Gumirani su pa imaju gripa i kak stavis felgu gore, tak ostane. 

Kod mene su felge licem prema van, dakle ne prema zidu pa je oopterecenje prakticki na 20tak cm od zida. Nist se ne uvija, ne pomice, ne izvlaci iz zida i sl. Da je lice prema zidu bi sila padala na 5 cm od zida i puno manje opterecivala nosac. Al onda treba nekaj ljepit po zidu da se felga ne ogrebe il stavljat neku krpu il karton... koji na naknadno lakiranu felgu more ostavit otisak... tak da lice prema van i amen. Onda to i izgleda kak spada. Sve se opere kak spada i objesi na zid. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Thx!
Dovoljno jednostavno, dileme su dal hvatat za obruč, kroz centralnu(neda mi se skidat čepove [emoji23]) ili kroz vijak...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Haha, vidim da si se vec pozavavio s temom! :D Meni ta pitanja isplivala tek dok sam vjesal kotace. Vjesam za obruc upravo zato da cepove ne moram skidat i nekud spremat. Nisam siguran da bi kroz rupu za vijak islo, knap!.

Sjecam se dok se kuca jos gradila sam u prljavoj fazi doletil s hiltijom i tehnickim nacrtom kak ce nosaci biti rasporedjeni da sve stane, lijepo izgleda, da u sredini ostane mjesta za dizalice, miniwash, kutiju... i da sa strane bude mjesta za police tak da na podu nemam nist.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Med0 said:

Vi koji imate Thule Proride 598, koliko je to široko? Gledam da li bi mi 598 stao pored kutije na krov auta i ne vidim nigdje u Thule manualu dimenzije tog bike nosača?

Mogu ti kasnije 591 izmjeriti, da znas okvirno, mislim da nije velika razlika s 598.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, AllesGut said:

Mogu ti kasnije 591 izmjeriti, da znas okvirno, mislim da nije velika razlika s 598.

Thx. Iskopao sam u nekoj recenziji da je 145x32x8.5cm kad je sklopljen. Kutija mi je 79cm pa bi to ukupno bilo 111cm.

Šipka mi je 112cm 😐  Neću moći otvoriti kutiju s biciklom gore.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, mata73 said:

Krovna kutija Trule new , bicikli, kamper ....Screenshot_20220713-133225_Gallery.thumb.jpg.524a39b09a1fcbe183e713168dd61d02.jpg
 

Bar mu se vidi signalizacija kako triba.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, mata73 said:

Krovna kutija Trule new , bicikli, kamper ....Screenshot_20220713-133225_Gallery.thumb.jpg.524a39b09a1fcbe183e713168dd61d02.jpg
 

Ovo ljeto i baba ide na more 😂😂😂

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pitanje imam Scenica 3 2016godina! I imam predugradnju za kuku zna li itko koliko bi me došla kuka i nosač za 2 bicikla sto se instalira na kuku?!

Ima li itko iskustva s tim?!

Link to comment
Share on other sites

Ok riješio kuku e sad zanima me sta kazete za ova dva nosača prvi je jeftiniji drugi je skuplji za 400 kn?

Peruzzo nosač za bicikle Peruzzo Arezzo 667/3

Thule nosač za bicikle HangOn 974

Ima li itko ikakva iskustva

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.