Jump to content

Promjena ulja edc-a


Tom

Recommended Posts

Neka preporuka kamo na izmjenu ulja u Zg i okolici?

Sad sam na 90.000km što je interval za ulje u mjenjaču..

 

Link to comment
Share on other sites

Hidromehanika veli: "Nažalost renault nema ZF mjenjač te servis na toj vrsti vozila ne radimo"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da rade samo ZF mjenjace.


Auto Maslić d.o.o.

Savski gaj put XII 4, 10020, Zagreb
01 6555 500 https://g.co/kgs/HURUFR


Servis AT getriba

Zagrebačka ul. 56A, 10437, Rakitje
098 168 8519 https://g.co/kgs/GQAWpQ


AUTOMATSKI MJENJAČI NOVOSEL d.o.o.

Stubička cesta 145, 49243, Oroslavje
049 264 073 https://g.co/kgs/2QNpcY


MEHATRONIK S-TRONIC d.o.o.

Ul. Svete Ane 38, 10430, Samobor
098 565 591 https://g.co/kgs/t9SaKD

Link to comment
Share on other sites

2700 Autohrvatska Split. Litra ulja je više od 200 kn kod nas plus filter

Link to comment
Share on other sites

Znači Štarkelj bi uvaljao 7.6l za bzvz. Lijepo. Znamo gdje nejdemo uz onih dodatnih 3900 razloga 🙃

Link to comment
Share on other sites

Ne bi uvaljao ništa bezveze, oni imaju normativ, te rade po normativu.

Na primjer, ako je procjenjeno vrijeme od Renaulta da je za zamjenu ležaja kotača 1h, Štarkelj naplaćuje tih 1h, bez obzira što će možda imati problema sa nekim vijkom, i neće ga 2h moći skinuti.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ivan1902 said:

Ne bi uvaljao ništa bezveze, oni imaju normativ, te rade po normativu.

Na primjer, ako je procjenjeno vrijeme od Renaulta da je za zamjenu ležaja kotača 1h, Štarkelj naplaćuje tih 1h, bez obzira što će možda imati problema sa nekim vijkom, i neće ga 2h moći skinuti.

mislim da sve preko norme se npalaćuje. zašto bi oni radili neki posao 2 sata a naplatili 1 sat. tako ne radi niko...čak i kradu sate.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mata73 said:

Zar se ne ispire mjenjač kod promjene ulja?
Tu je ta 1.5 L viška.

Nema ispiranja, provjeri se napunjenost prednje i stražnje komore tako što se pusti preko preliva stražnje komore višak ulja. Bukvalno 4 vijka/čepa. 

Rijetko se potroši preko 6.5L ulja. 

4 hours ago, frenchkey said:

Litra ulja je više od 200 kn kod nas

Naruči se preko neta, oko 100 kn litar je ok cijena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači Štarkelj bi uvaljao 7.6l za bzvz. Lijepo. Znamo gdje nejdemo uz onih dodatnih 3900 razloga [emoji854]
Ma nije tu nista cudno. U Roci naplacuju 6l ulja za 1.5 dci jer je specificirano da ide 5.3l u suh motor. To sto ja nisam ni sa skinutim karterom preko noci i drugi dan uspio uliti vise od 4.6l to je druga prica. I tako dnevno naprave 20-30 izmjena ulja na izmisljenoj litri i nesto sitno.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, frenchkey said:

Takav im je program, sto cjepidlacis
 

🤣🤣🤣 Jbga profesionalna deformacija. Al cijena je top i realna. 

Ovi ovlašteni se čude zašto im svi bježe. Baš me zanima da li se tu može dogovorit kakav popust ili nas sve tretiraju isto. 3900kn ok za auto na firmu u leasingu ali znaš da će ti se prosječna fizička osoba raspitat na 100 strana i neće pristat na deranje.

Ja iskreno zadnje vrijeme sve redovne servise pikam preko Neostara. Samo jbga nemaju servisni paket promjene ulja u mjenjaču.. 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tom said:

prosječna fizička osoba

...neće mijenjati ulje. Ako mu ponude možda hoće. Ako je ženski spol i ima lovu zamijeniti će vjerojatno ako joj se ponudi, muški spol će tražiti popust, drugdje bolje ponude itd. 

Link to comment
Share on other sites

On 30. 08. 2021. at 17:25, mata73 said:

Nisam znao da rade samo ZF mjenjace.
 

Malo ot, na stranici Hidromehanike piše da za naše područje zastupaju ZF, kao proizvođača mjenjača.

Moram spomenut da nisu nikakav problem imali odraditi reparaciju letve volana "Koyo" - unaprijed su znali da nije ZF. (moj prošli auto, rađeno prije 3-4 godine).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

[emoji1787][emoji1787][emoji1787] Jbga profesionalna deformacija. Al cijena je top i realna. 
Ovi ovlašteni se čude zašto im svi bježe. Baš me zanima da li se tu može dogovorit kakav popust ili nas sve tretiraju isto. 3900kn ok za auto na firmu u leasingu ali znaš da će ti se prosječna fizička osoba raspitat na 100 strana i neće pristat na deranje.
Ja iskreno zadnje vrijeme sve redovne servise pikam preko Neostara. Samo jbga nemaju servisni paket promjene ulja u mjenjaču.. [emoji20]
Ova ponuda od AH je od ovlastenog za Renault Daciu u Splitu.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.