Jump to content

Ne radi sam, kupuj gotovo


frenchkey

Recommended Posts

11 minutes ago, petak said:

Ti mjenjaš  te mrežice.?......ja ih u kvasinu stavim i sutra su opet dobre.:bigl:

Ma da, isto stavim u ocat, ali ekipa zove majstora za promjenu, dosta bolesno 🙈

Link to comment
Share on other sites

Za neke stvari mi je fakat blesavo zvat majstora. Nedavno sam kotlic promjeni, a prosle godine sam bome isfurirao kadu cijelu.

Pogotovo oko auta te neke jednostavnije stvari tj kvarove..

Doma sad mi ne radi 1 steker , 1 krčka onak koda je ponekad u prekidu struje, a jedan se jednostavno malo rasklimao.

Strah me to prtljat iako jesam kad sam farbao stan skinuo ih sve tj okvire njihove. Al ne vidim kaj bih s tim dobio a bojim se dublje po njemu prtljat jel tome kaj ne radi.

 

evo isto primjer , mami riknulo na frizideru svjetlo, friž star ni 6mj ima garanciju jasno, al reko da probam ja to .. otvorimo mi plastiku - nema zarulje unutra, led. al ne led zarulja ,nego led ploca. Gledam ja nju gleda ona mene ,kaj da radim s led plocom.

Jel ima kakav ducan za te plocice il kak, jel treba to lemit gore onda

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, hrvojexyz said:

Za neke stvari mi je fakat blesavo zvat majstora. Nedavno sam kotlic promjeni, a prosle godine sam bome isfurirao kadu cijelu.

Pogotovo oko auta te neke jednostavnije stvari tj kvarove..

Doma sad mi ne radi 1 steker , 1 krčka onak koda je ponekad u prekidu struje, a jedan se jednostavno malo rasklimao.

Strah me to prtljat iako jesam kad sam farbao stan skinuo ih sve tj okvire njihove. Al ne vidim kaj bih s tim dobio a bojim se dublje po njemu prtljat jel tome kaj ne radi.

 

evo isto primjer , mami riknulo na frizideru svjetlo, friž star ni 6mj ima garanciju jasno, al reko da probam ja to .. otvorimo mi plastiku - nema zarulje unutra, led. al ne led zarulja ,nego led ploca. Gledam ja nju gleda ona mene ,kaj da radim s led plocom.

Jel ima kakav ducan za te plocice il kak, jel treba to lemit gore onda

Ak oces bum ti ja dosel pogledat te uticnice

Radim sa strujom svaki dan 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10. 01. 2023. at 16:12, petak said:

Ti mjenjaš  te mrežice.?......ja ih u kvasinu stavim i sutra su opet dobre.:bigl:

Ja sam kupio u Bauhausu neke perlatore koji se sami čiste. 60ak kuna komad. Prošle su dvije godine i nisam ih nikada morao čistiti.

Prošle godine sam skinuo cijelu cijev od pipe u kuhinji da zamijenim gumicu pa sam usput cijev i perlator potopio u ocat da se malo očisti. Nakon toga je mlaz iz perlatora bio samo malo finiji i to je to. U njemu gotovo da i nije bilo kamenca.

Inače jedan hint: ako zagrijete ocat onda puno brže skida kamenac :)

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Med0 said:

Ja sam kupio u Bauhausu neke perlatore koji se sami čiste. 60ak kuna komad. Prošle su dvije godine i nisam ih nikada morao čistiti.

Prošle godine sam skinuo cijelu cijev od pipe u kuhinji da zamijenim gumicu pa sam usput cijev i perlator potopio u ocat da se malo očisti. Nakon toga je mlaz iz perlatora bio samo malo finiji i to je to. U njemu gotovo da i nije bilo kamenca.

Inače jedan hint: ako zagrijete ocat onda puno brže skida kamenac :)

Ovo iskreno prvi put čujem... da se sami čiste.... super stvar.

Imaš molim te link ?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj izgleda slično kao ovi koje ja imam:

https://www.bauhaus.hr/regulatori-mlaza/perlator/p/13331305

Mrežica na donjem dijelu perlatora se pod prstima osjeti kao silikonsko saće koje se lagano savija.

Ja sam se s tim preporodio jer je u Zagrebu voda jako tvrda. Morao sam jednom mjesečno skidati perlatore da ih čistim i najmanje jednom godišnje sam ih mijenjao jer bi ili pukli ili se počeli ljuštiti izvana ili bi hrđa i ocat pojeli metalnu mrežicu, a plastična bi popucala...

Link to comment
Share on other sites

ali ak se sama čisti, onda taj kamenac i smece opet završi u tvojoj čaši?

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ne, vraća se nazad u sistem kad zatvoriš špinu

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Sad sam pričao sa jednim susjedom koji je stručnjak..šalje u vodokotlić skupljeni kamenac a i malo je pametna ta mrežica pa ti baci mrvicu odmah kad otvoriš špinu jer nitko ne natače času na prvi mlaz

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Malo sam se igrao s drzacem casa, boca ili kave koji je sve samo ne to sta treba biti. Preplitak, uzak, valja samo dok auto stoji, ako i tada. 

Dobio gratis jos jedan držač i od 2 napravio jedan. Malo vruceg ljepila, pila za zeljezo, skalpel i nesto volje. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo. Oče li se oduprijeti inerciji pune boce od pola litre 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ova Cetina od pol litre taman stane. Stavise "škljocne" u rupu. Drzi cvrsto, vozio, kocio, ne ispada nikamo. 

Dovoljno je ostaviti samo 1cm ruba,ako ne i manje, kada se reže, posto ide u konus previse bi suzilo rupe da sam samo dno odrezao

 

https://imgur.com/a/JvfJnvE

 

Link to comment
Share on other sites

On 23. 12. 2023. at 14:25, petak said:

Bravo. Oče li se oduprijeti inerciji pune boce od pola litre 

Samo te ge sile pale

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.