Jump to content

filipbabok

Recommended Posts

Samo jedna zvjezdica ne zvuči obećavajuće :mellow:

Link to comment
Share on other sites

daleko sigurnija od trenutnog auta koje voziš. Unatoč 1 *

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

EuroNCAP je stavio Joggera u supermini katergoriju :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Jer nisu testirali džogera, sandero je glumio džogera na ncap testu 

Jedna zvjezdica zbog nepostojećih senzora za pojas 

Link to comment
Share on other sites

Imao sam dva unfalla,kako već znate,s autima od 5 zvjezdica u svoje vrijeme.danas bi vjerojatno imali minus 3 zvjezdice.  P307 i Corsa D. Oba su me spasila. Ne može ova Dacia biti lošija od njih. Može biti samo bolja. Taj ncap je počeo debelo kakati s zvjezdicama. Lijepo je to, radar,sustav prepoznavanja znakova itd ali tko to more platiti? U hr 85 posto ljudi ne. Eh,parkirali dvije takve nove ispred Cindrića. Auti izgledaju sasvim korektno.  

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

pa baš gledam video, i auto uopće ne izgleda loše nakon sudara..tj, kabina netaknuta..osim bočnih udaraca

Link to comment
Share on other sites

The Jogger was given a one-star Euro NCAP score for its lack of electronic safety aids. It doesn’t have lane-keep assistance or seatbelt reminders for the third row of seats, and the auto-braking system detects other vehicles but not pedestrians. However, the Jogger did score 70% for the structural protection it offers adult occupants, which is equivalent to a four-star rating.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zato je carwow pitao na kraju videa da li bi nas ta jedna zvjezdica smetala s obzirom zbog čega ih je dobio....

Link to comment
Share on other sites

koja glupost, samo jedna 1* zbog elektronike. zar nisu mogli tu elektroniku uguziti recimo u jedno zvjezdicu pa bi cijeli test imao 3* recimo

Edited by Krule
Link to comment
Share on other sites

Imam neki predosjećaj da bi Jogger mogao biti budući R4.

Link to comment
Share on other sites

svi živi ga jako hvale za omjer uloženo/dobiveno, stvarno nema takvog auta na tržištu

Link to comment
Share on other sites

Za nekoga kome treba 7 sjedala, uloženo/dobiveno je vrh pogotovo ako radi puno kilometara. Ali....

Navodno je to produljeni novi Sandero, auto koji na mene nije ostavio jak dojam na test driveu prošle godine.

Interijer je jeftin i smrdi. Kuplung i kočnice mi ne ulijevaju povjerenje. Prognoziram da će budući vlasnici ranije na servis zbog toga. Možda je do testnog auta. Uz to, body roll je full izražen pogotovo kod pretjecanja na autoputu (Jogger tu može biti samo još gori), a rubovi vrata šušte već na 90-100km/h.

U odnosu na Sandero, evo vam još 100kn više svaki mjesec rate financiranja i dajte mi Clio LPG. But that's just me. Da postoji novi Clio V LPG Grandtour kao što postoji hatchback verzija, mislim da Joggera ne bi ni gledao.

Ovako pretpostavljam da će kupcima Joggera sa 5 sjedala omjer uloženo/dobiveno uz kilometre najviše ovisiti o tome koliko će taj auto biti zahvalno imati i održavati.

Edited by Med0
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakav test drive, kakvi bakrači, kakav body roll :) tu je jedini kriterij cijena, ponuda prostora tko želi novi auto, još ak je plin, di ćeš bolje.

Novi polo, samo da ima automatsku klimu, sa motorom od 95 konja i 5 brzina je fucking 170k kn, a kamoli bilo kaj drugo.

Auti su abnormalno skupi postali, ili su naše plaće premale, kak se zeme.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Di si našao VW Polo za usporedbu koji je oduvijek bio abnormalno skup za ono što nudi? Što nisi rekao Audi A1 :D

Slažem se s tobom ali radi se upravo o tome što si napisao. Tko su do sada bili kupci Dacija? Ljudi koji su htjeli što jeftinije kupiti i što jeftinije imati auto koji je zahvalan za održavanje. Bojim se da Dacije više nisu ni jeftine kao nekada niti pouzdane kao nekada. Renault očito kapitalizira na staroj reputaciji.

Jogger Comfort, prvi koji ima klimu u seriji je 140.000kn. Duster Comfort je 10.000kn manje pa ako je cijena jedini kriterij....

Link to comment
Share on other sites

On 13. 05. 2022. at 14:24, Med0 said:

Interijer je jeftin i smrdi. Kuplung i kočnice mi ne ulijevaju povjerenje. Prognoziram da će budući vlasnici ranije na servis zbog toga. Možda je do testnog auta. Uz to, body roll je full izražen pogotovo kod pretjecanja na autoputu (Jogger tu može biti samo još gori), a rubovi vrata šušte već na 90-100km/h.

Znači 😄 😆 🤣 😂

Link to comment
Share on other sites

Jučer gledo Šebalja i lik kaže da nije toliko rđav auto...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Stigao mi Sandero danas, isporuka kroz tjedan

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

On 13. 05. 2022. at 16:16, Med0 said:

Jogger Comfort, prvi koji ima klimu u seriji je 140.000kn. Duster Comfort je 10.000kn manje pa ako je cijena jedini kriterij....

Ispravak netočnog navoda:
image.thumb.png.70f65f79775b0b40f55e08b8d3c024b8.png

Ipak je nešto jeftinije. Nije zgorega napomenuti da se radi o vozilu sa ugrađenom plinskom instalacijom. 

Link to comment
Share on other sites

Nadopuna:
Doplata za klimu je svega 3.000 kn. Tako, ako se uzme i osnovna oprema to je svega 125.000 kn za auto sa plinskom instalacijom.

image.thumb.png.b5910f669eac343a855b111c29a543de.png

Da li nekome to odgovora ili ne, osobno ne bih ulazio. Svako sebi vidi računicu. Snobovski je smatrati da Dacie voze ljudi koji su siromašni ili škrti. 
Iz osobnog iskustva, a s obzirom da na poslu imamo nekoliko dostavnih Dacia, mogu reći da ih samo hvale. Nema kvarova, samo redovni servisi. Eksploatiraju se isključivo u gradskoj vožnji na kratkim rutama.  

Link to comment
Share on other sites

Koliko okvirno košta održavanje tog joggera (u odnosu na recimo scenicu 2 il 3) i koliko je okvirno kasko na njega?
Šteta što zadnji red nema vodilice kao u scenicu 2 ili da je barem malo veći gepek, a ne samo 160l.

Edited by marek45
Link to comment
Share on other sites

pa ak kupiš novi, trebalo bi biti 5 god toči/vozi uz redovne promjene ulja, znači minimalni troškovi

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar je i sa Dusterom.
Jedina bitna razlika je što Jogger ima radar, a Duster ga nema.

Jogger je 10 sima kunića skuplji u istom paketu opreme.

pa ak kupiš novi, trebalo bi biti 5 god toči/vozi uz redovne promjene ulja, znači minimalni troškovi

Buraz je na Dusteru 1.3 TCe imao opoziv zbog remenice na bregastoj, pokvarenu multimediju i kvar podizača prozora. Riješeno u garanciji.
Link to comment
Share on other sites

On 13. 05. 2022. at 16:16, Med0 said:

Jogger Comfort, prvi koji ima klimu u seriji je 140.000kn. Duster Comfort je 10.000kn manje pa ako je cijena jedini kriterij....

Onda kome treba 7 sjedala uzme jogger, a kome je dosta 5, uzme duster

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

PREJEBENO!!!!!!!!!!!!!!!! pobornik sam van life stila zivota i fora mi je sta jedan takav proizvodac je usao u tako nesto, inace je sve DIY ili neka manufaktura u maloj seriji

jedino steta da nisu ispod kreveta napravili ladice na izvlacenje za plinski stednjak, frizider, mali lavabo sa pripadajucim bocama...al dobro ima sator, pa se tamo uzme prijenosno i koristi tako...

VRH

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.