Jump to content

Dobre i loše Lagune II


Med0

Recommended Posts

4 hours ago, nspadic said:

Ja krenuo po nju pa odustao jer izgleda da je gornji dio table sav deformiran od sunca...  a mislim da mi lakše zamijeniti čak i zamašnjak  nego tablu od Renola skidati 😜

A što bi tek rekao na budalu koja 24.05.2022. kupi 407 SW HDI 136KS sa 280k km, 2005. godište?

Doktor mehanike ću postati s ovim čudom 🤣🤣

Ili to ili ćeš se puno družiti s doktorima 😁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

S današnjeg autoportala:"Pažnja: 2.2 dCi je zasigurno najproblematičniji, ne dizelaš, nego motor uopće koji se ugrađivao u Renaulte. Srećom, u Laguni treće generacije ga je zamijenio 2.0 dCi, a to napominjemo za one koji biraju Lagune druge generacije."

Dr. Marušić 

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Taj M9R je jedan od najboljih EU dizelaša unatrag 20ak godina.

... pod uvjetom da je redovno održavan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav, može li mi netko reći kakav je 1.9dci 88kw 2003 godina motor u Laguni? Neki govore da je katastrofa neki da je odličan. U čemu je razlika tih motora od 74kw, 79kw, 81kw, 96kw. Ima li razlike u kvaliteti, zašto su tako na lošu glasu ti 1.9dci motori?

Link to comment
Share on other sites

Motor je isti. Razlika je iz vana. Dizne, turbo, grane  i ostala periferija.

”Mekani” su a servisni intervali od 30000+km nisu pomogli u tome. Nekako bi isli zupčasti i leteći ležaji skupa na zamjenu, izmjena ulja 10-15tkm.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav, jedno pitanje. Naime imam lagunu 2 2003 1.9dci, kupio bih neku can clip dijagnostiku. Možete li mi preporučiti gdje da kupim i kakvu. Ima li nekakav shop u Zagrebu za takvo nešto? Imam nekih par grešaka na autu,ništa strašno(pali se lampica od airbaga), pa bih htio vidjeti u čemu je riječ.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba ti clip za lampicu od airbaga..pogledaj konektor ispod sjedala i kad ga učvrstils vise nemoj micati sic. Kad moraš volan ne čuje se šuškanja iz stupa volana?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne čuje se šuškanje volana, bio sam na dijagnostici i kaze senzor udara vozačeva strana, prekid.

Link to comment
Share on other sites

Pisalo je od bočnog udara. Još jedna zanimljiva stvar, postoji "prekidač" na suvozačevoj strani za ugasit zračni jastuk, kad sam ga isključio nije gorila nikakva lampica na instrumentu. Kad sam skinuo plastiku, vidio sam da je netko prije iskopčao džek iz samog prekidača. Vratio sam džek nazad odmah mi se upalila lampica SRS i piše na displayu SERVICE i konstantno tako gori, kad opet izvadim dzek iz prekidača lampica se ne pali. 

Zna li netko o čemu je riječ i da li se susretao s tim problemom?

Pokušavam pronaći manual za lagunu 2 na hrvatskom ili engleskom jeziku u digitalnom obliku, da li netko ima neki link ili pdf bio bih mu jako zahvalan!

Edited by Dado99
Link to comment
Share on other sites

Za početak kreni s prekidačem.Gledao sam jedan video gdje je bio isti problem,istina na Škodi.Nakon zamjene prekidaća sve je bilo OK.Jedino je trebalo izbrisati grešku.

Malo čudno ali je problem riješen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dado99 pošalji mi neki email pa stavim na jumboemail jer su PdFovi veliki i ne prolaze običnim putem

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dado99 said:

Pisalo je od bočnog udara. Još jedna zanimljiva stvar, postoji "prekidač" na suvozačevoj strani za ugasit zračni jastuk, kad sam ga isključio nije gorila nikakva lampica na instrumentu. Kad sam skinuo plastiku, vidio sam da je netko prije iskopčao džek iz samog prekidača. Vratio sam džek nazad odmah mi se upalila lampica SRS i piše na displayu SERVICE i konstantno tako gori, kad opet izvadim dzek iz prekidača lampica se ne pali. 

Zna li netko o čemu je riječ i da li se susretao s tim problemom?

Pokušavam pronaći manual za lagunu 2 na hrvatskom ili engleskom jeziku u digitalnom obliku, da li netko ima neki link ili pdf bio bih mu jako zahvalan!

Treba spojiti na dijagnostiku i vidjeti grešku. Ostalo je nagađanje.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.