Jump to content

Da li...???


Guest Polyanna

Recommended Posts

Guest Polyanna

Ljudi upomoc! :frown:

Vec danima se prepucavam sa svoja dva muskarca - tata i decko- oko ovog pitanja i svaki tvrdi svoje, pa sad molim znalce da mi sto cjelovitije odgovore.

Da li autu (tj.motoru) smeta kad ga ujutro na -10 upalis i ostavis da se grije cca.5-10 minuta?!?!? :zbunjeni;

Molim vas da mi argumentirate odgovor, a ne samo DA ili NE. :))

Hvala unaprijed! ;hail:

Link to comment
Share on other sites

Kolko ja znam i sto sam cito, svi preporucuju polaganu voznju, da bi se ugrijali svi dijelovi (lageri, ...), a ne samo motor. Tako da autu steti, ali motoru ne bi trebalo.

Zasto, mamne pojma, nisam mehanichar, ali zvuci logichno, barem prema onom kaj smo ucili iz fizike

Link to comment
Share on other sites

Po mojim saznanjima samom motoru ne steti

On se lagano ugrije u tom periodu, ali isto tako nakon sto se sjedne u auto ne smije se odmah ganjati s njim zato sto getriba nije ugrijana kao ni ovjes.

Znaci opet nakon kretanja laganica dok se to dvoje je ugrije i nakon toga moze ic ganjanje, a paljenje motora prije sluzi samo da bi se kabina ugrijala.

Link to comment
Share on other sites

što se tiče paljenja to je dobro da se lagano ugrije mašina da se ne troše cilindri ukoliko se da gasa hladnom motoru, naravno ipak je zdravo vozit auto sa ugrijanim uljem. a za kabinu :zubo: bit će toplo za papke :lol: :lool:

Link to comment
Share on other sites

Sjetih se jos jednog argumenta :))

Kada je ulje hladno slabije je podmazivanje motora te nekim logicnim zakljuckog dolazim do objasnjenja da je onda puno bolje uplit auto i pustit ga da radi na ler gasu na kojih 800-900 okretaja dok se ne ugrije nego ga upalit i odma pocet vozit kad radi na 2000-2500 okretaja i kad su puno veca naprezanja.

PS Joj kad si punca danas vidim :))

Link to comment
Share on other sites

Po mojim saznanjima samom motoru ne steti

On se lagano ugrije u tom periodu, ali isto tako nakon sto se sjedne u auto ne smije se odmah ganjati s njim zato sto getriba nije ugrijana kao ni ovjes.

Znaci opet nakon kretanja laganica dok se to dvoje je ugrije i nakon toga moze ic ganjanje, a paljenje motora prije sluzi samo da bi se kabina ugrijala.

:hey::klap::hey::klap:

Link to comment
Share on other sites

Guest Polyanna
Sjetih se jos jednog argumenta :))

Kada je ulje hladno slabije je podmazivanje motora te nekim logicnim zakljuckog dolazim do objasnjenja da je onda puno bolje uplit auto i pustit ga da radi na ler gasu na kojih 800-900 okretaja dok se ne ugrije nego ga upalit i odma pocet vozit kad radi na 2000-2500 okretaja i kad su puno veca naprezanja.

PS Joj kad si punca danas vidim :))

...aha samo si zaboravio da je meni ler gas prvih 10-ak minuta na 2500-3000 okretaja i da auto vozi sam bez da mu drzim papucicu :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ljudi upomoc! :frown:

Vec danima se prepucavam sa svoja dva muskarca - tata i decko- oko ovog pitanja i svaki tvrdi svoje, pa sad molim znalce da mi sto cjelovitije odgovore.

Da li autu (tj.motoru) smeta kad ga ujutro na -10 upalis i ostavis da se grije cca.5-10 minuta?!?!? :zbunjeni;

Molim vas da mi argumentirate odgovor, a ne samo DA ili NE. :))

NE!

Kod novih auta nije potrebno zagrijavanje na mjestu.

Kod onih sa karburatorom potrebno je da radi na mjestu do 2min.

:hey:

Link to comment
Share on other sites

Guest Polyanna
NE!

Kod novih auta nije potrebno zagrijavanje na mjestu.

Kod onih sa karburatorom potrebno je da radi na mjestu do 2min.

:hey:

:jakoljut:

pitala sam da li smeta da ga se ostavi da se grije 10 min tak da ja lijepo svoju straznjicu spustim u topli auto, a ne da li je potrebno da se grije!!!!!

#%$%/$&(/(&=($"#""&/$$&(&=/=$#"!!$#$/$($&$% - KUZIS?

Link to comment
Share on other sites

NE!

Kod novih auta nije potrebno zagrijavanje na mjestu.

Kod onih sa karburatorom potrebno je da radi na mjestu do 2min.

:hey:

Molim te, preklinjem te!! Za svačiju dobrobit, nemoj više pisati svoje savjete oko mehanike i motora!!

I nauči quotati!!!!!

:hey:

Link to comment
Share on other sites

NE!

Kod novih auta nije potrebno zagrijavanje na mjestu.

Kod onih sa karburatorom potrebno je da radi na mjestu do 2min.

:hey:

Link to comment
Share on other sites

Stjepane_th molim te nemoj me tjerati da napravim nesto sto ces jako pozaliti i zato molim te saberi se pod hitno!

EOD

:hey::klap::hey::klap::hey::klap::klap::hey:

i fakat mislim da je vrijeme da naucis quotat

Link to comment
Share on other sites

malo je previse ostavit auto da radi na leru 10 minuta. dvije - tri minute ok ajde i 5 tako da ti bude lijepo toplo u autu ali vise neznam bas. meni je mehanicar preprucio da kad ga upalim pustim minutu da radi na mjestu i onda lagano krenem.

e da i kad vam se poveca temp. vode to ne znaci da je auto jos zagrijan, pogotovo ne na tih -10.

ulje ( u motoru i getribi) se najbolje zagrije laganom voznjom...

poly najbolje je da ti radis po svom i pustis njih dvoje nek pametuju koliko hoce :)

Link to comment
Share on other sites

2 6-speed

Mi ne pricamo o zagrijavanju temp ulja radi toga da kad se sjedne u auto moze odmah sitsnut gas do poda, nego bas o tome da se ugrije temp vode kako bi se auto ugrijao.

A pokazi mi auto koji ce se na -8 ugrijat nakon sto ga upalis za 2-3 minute :))

Moj clio svako jutro radi 15 minuta dok se ja spremim za posao i u tom periodu se auto malo, ali stvarno malo zagrije, temp vode se digne za samo 1 crticu u tom periodu.

Link to comment
Share on other sites

Mome treba nekih 10-ak minuta da skoči na 2 crtice, i kad krenem, nakon 3-4 minute skoči na 4. Inače, jednom sam krenuo, bio je na 2, došo do kolodvora, stao i čekao u autu upaljenog motora nekih 14-15 minuta, i dalje je bio na 2 crtice! Čim sma krenuo, skočio na 4. Stanem, izgasim auto, upalim ga, on opet na dvije dok ne krnem :zubo:

BTW, koliko sam vidio, CLiu ujutro treba du

Link to comment
Share on other sites

Ja si nemrem dopustit luksuz da cekam 10 minuta da mi se auto grije. Polako ga vozim, tak i tak stojim u guzvi.

Kaj ti je , da cekam 10 minuta, a za 20 sam na poslu.

Mozda ubodem alarm s "pretpaljenjem" pa ga svako jutro vuzgem s prozora.

Link to comment
Share on other sites

Guest Polyanna

Znate sta?!?! Ja cu ga grijati, jer je meni vaznija moja g...a, a autu ak ce smetati trazit cu djeda Mraza da mi donese novi sljedece godine!

:angel:

Link to comment
Share on other sites

Znate sta?!?! Ja cu ga grijati, jer je meni vaznija moja g...a, a autu ak ce smetati trazit cu djeda Mraza da mi donese novi sljedece godine!

:angel:

znaš šta?!?!?!

Nabavi si vebasto!!!!

i grijanje sjedala!

G....a će ti biti vrlo zahvalna

da, to je najbolje rješenje!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :zubo::zubo::zubo::zubo::zubo::lool::lool::lool:

Link to comment
Share on other sites

2 6-speed

Mi ne pricamo o zagrijavanju temp ulja radi toga da kad se sjedne u auto moze odmah sitsnut gas do poda, nego bas o tome da se ugrije temp vode kako bi se auto ugrijao.

A pokazi mi auto koji ce se na -8 ugrijat nakon sto ga upalis za 2-3 minute :))

Moj clio svako jutro radi 15 minuta dok se ja spremim za posao i u tom periodu se auto malo, ali stvarno malo zagrije, temp vode se digne za samo 1 crticu u tom periodu.

I kolko ti onda pokazuje prosjecnu potrosnju?

Ja kad ga svako jutro pustim da radi na leru 2-3 min. + voznja (stajanje) u guzvama mi pokazuje 7 litara prosjek! :eek:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.