Jump to content

Da li...???


Guest Polyanna

Recommended Posts

....to znaci da meni nekaj ne valja! Ili pak putni kompjuter ne obracunava dobro! Jerbo ja napravim isto km na ukupnom zbroju km na kraju tanka bilo sa prosjekom 7l ili 5.5l

-E sad, dal je normalno da kompjuter racuna pod prosjek potrosnje i dok auto stoji na leru? A pokazuje trenutnu --:-- tj. nista.

Jer prosjek od 7 litara je stvarno previse da ga neznam kak ganjam, a ne ganjam ga u zadnje vrijeme!!

Link to comment
Share on other sites

Da ti trosi 7 litara s 50l rezervarom bi mogao prijec 714km, a tankas ga kad jos imas cca 5-6 litara u rezervaru, znaci da ti je manja potrosnja

Link to comment
Share on other sites

Ovo mene zanima:

...dal je normalno da kompjuter racuna pod prosjek potrosnje i dok auto stoji na leru? A pokazuje trenutnu --:-- tj. nista. I kak onda izbaci prosjek 7l ?? Tak moze doc i do prosjeka od 15 litara

Link to comment
Share on other sites

2 6-speed

Mi ne pricamo o zagrijavanju temp ulja radi toga da kad se sjedne u auto moze odmah sitsnut gas do poda, nego bas o tome da se ugrije temp vode kako bi se auto ugrijao.

A pokazi mi auto koji ce se na -8 ugrijat nakon sto ga upalis za 2-3 minute :))

Moj clio svako jutro radi 15 minuta dok se ja spremim za posao i u tom periodu se auto malo, ali stvarno malo zagrije, temp vode se digne za samo 1 crticu u tom periodu.

auto se prije zagrije ako ga lagano vozis.. neznam, svatko ima svoju teoriju o tome, ja samo znam da nemam vremena stajat 10 minuta da mi se auto ugrije. ujutro ga upalim, stavim plocicu od radia, namjestim si sta zelim slusat o onda krenem. znaci max 2 minute. uvijek ga vozim lagano i u roku od dvije minute sto sam krenuo (taman do prvog semafora) auto se lijepo zagrije.

a sto se tice toga da ti se u 15 minuta temp. digne samo jednu crticu. dali odmah cim upalis auto upalis i grijanje u kabini ?

Link to comment
Share on other sites

auto se prije zagrije ako ga lagano vozis.. neznam, svatko ima svoju teoriju o tome, ja samo znam da nemam vremena stajat 10 minuta da mi se auto ugrije. ujutro ga upalim, stavim plocicu od radia, namjestim si sta zelim slusat o onda krenem. znaci max 2 minute. uvijek ga vozim lagano i u roku od dvije minute sto sam krenuo (taman do prvog semafora) auto se lijepo zagrije.

a sto se tice toga da ti se u 15 minuta temp. digne samo jednu crticu. dali odmah cim upalis auto upalis i grijanje u kabini ?

Yeap, odmah upalim ventilaciju da radi na 1, dok se ja obucem i spremim za posao auto se taman lagano ugrije da se ne smrznem kad sjednem u njega :))

A mogu si to priustit jer imam veliko ogradjeno dvoriste koje je iza kuce tako da ujutro odmah izletim iz kreveta van, upalim auto i onda pravac kupaona :))

Link to comment
Share on other sites

ajde ucini mi uslugu i jedno jutro kad ti se ne zuri nemoj upalit grijanje i vidit ces da ce ti se temperatura vode puno brze dignut.

(recimo po ljeti kad si u guzvi i stalno ti se pali ventilator i ti zelis biti dobar i pomoci autu, otvori prozore i grijanje na max i puhanje na 4 i vidit ces kako jako brzo pada kazaljka temperature. to mozes i sad probat.)

i kad sjednes u auto onda u pali grijanje i puhat ce ti lijepo toplo i za minuti ti je auto zagrijan :wink:

Link to comment
Share on other sites

Bas cu probat, ali brijem da je teze izvedivo, jer zapuhnem stakla iznutra za minut. Pa moram palit ventilaciju da mi odmagli stakla.

Link to comment
Share on other sites

ajde ucini mi uslugu i jedno jutro kad ti se ne zuri nemoj upalit grijanje i vidit ces da ce ti se temperatura vode puno brze dignut.

(recimo po ljeti kad si u guzvi i stalno ti se pali ventilator i ti zelis biti dobar i pomoci autu, otvori prozore i grijanje na max i puhanje na 4 i vidit ces kako jako brzo pada kazaljka temperature. to mozes i sad probat.)

i kad sjednes u auto onda u pali grijanje i puhat ce ti lijepo toplo i za minuti ti je auto zagrijan :wink:

Znam da se ugrije puno brze.

Ali stvar je u tome da mi ujutro ako ga ne zapalim prije grijanje se gidne za dvije crtice kad dodjem do zapresica(cca 5-6 min) i za to vrijeme se smrznem jer prije toga ne palim ventilaciju :))

Link to comment
Share on other sites

LOL ti grijes auto 15 minuta na mjestu za voznju koja traje 5 minuta! treba te tuc LOL

blago tebi kad imas dvoriste. zamisli da se ja spustim sa 4. kata i na cesti upalim auto, odem se spremit i vratim se dole i nema vise auta :))

e da pitaj hansa dali je to dobro za turbinu, jer sam cuo nesto da nije dobro za nju da auto predugo stoji na mjestu.

Link to comment
Share on other sites

Krivo si ga skuzio, ne traje voznja 5 minuta...nego mu do zapresica koji mu je 5 minuta od kuce auto tek pocne grijat...ali vozi se i dalje...jel tako nekako Rain? :lol:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.