Jump to content

DDT4ALL


zvucetic

Recommended Posts

morao bi imati :) imaju svi na kojima sam se doo sada spajao s CanClip-om :)

cak i kod starih (2003) samo je bio problem da si morao komplet rebuildat cijeli "as built" , tj nisi mogao samo uzet jednu postavku i promjenit, nego cijeli UPC iz nula postaviti :) s zeljenim funkcijama. :D zanimljivo je kad ne zapamtis sve postavke prije toga :D 😛

Link to comment
Share on other sites

@Display

Probam. 

Koju skinuti ovu 5.5.0 svi automobili?

 

Screenshot_20240418_142842_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ivan.martinko said:

@Display

Probam. 

Koju skinuti ovu 5.5.0 svi automobili?

 

Screenshot_20240418_142842_Chrome.jpg

da da, tu sam ja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 18. 04. 2024. at 12:51, Display said:

samo raspakiraš u folder "ecus" 

samo prebaci sa Avec na Sans

gdje što raspakiram, skinuo sam exe file instalirao i kaj još treba raspakirati?

iz videa vidim da za ikonu mjenjača i to treba odabrati kontra nego kaj si napisal sa sans na avec, jer na francuskom sans znači sa a avec znači bez. 

On 18. 04. 2024. at 13:22, MilosB said:

morao bi imati :) imaju svi na kojima sam se doo sada spajao s CanClip-om :)

cak i kod starih (2003) samo je bio problem da si morao komplet rebuildat cijeli "as built" , tj nisi mogao samo uzet jednu postavku i promjenit, nego cijeli UPC iz nula postaviti :) s zeljenim funkcijama. :D zanimljivo je kad ne zapamtis sve postavke prije toga :D 😛

slikaš kak je bilo prije zahvata 😄

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan.martinko said:

gdje što raspakiram, skinuo sam exe file instalirao i kaj još treba raspakirati?

iz videa vidim da za ikonu mjenjača i to treba odabrati kontra nego kaj si napisal sa sans na avec, jer na francuskom sans znači sa a avec znači bez.

Sad odi u program files i folder ddt4all i u tom folder-u ima zip pod nazivom ecu koji sadrži databazu. Taj zip ecu raspakiraj u folder "ecus" unutar ddt4all 

Meni google obrnuto izbacuje avec - sa a sans - bez, ali nije ni bitno ti želiš ugasiti shifter i strijelice? Samo kontra onda stavi nego što ti je trenutno 

Screenshot_20240420-123346.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da kuzim. Imas pravo. Lik u videu je ukljucio skandinavski mod. Ova moja dva uređaja nisu sposobni za to. Moran naruciti onaj sa linka..

 

Screenshot_20240420_132550_ELM327 Identifier.jpg

Screenshot_20240420_132446_ELM327 Identifier.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 18. 04. 2024. at 12:51, Display said:

Pyren nisam koristio, a ddt4all sam skinuo sa ove stranice: https://www.evilution.co.uk/mod/ddt4all-installing.htm odabrao sam "stable verziju" “ddt4all All cars.exe” koja dolazi sa databazom i samo raspakiraš u folder "ecus" kao što je objašnjeno.

https://www.youtube.com/watch?v=JSBMgDtjkmA&list=LL&index=8&t=51s - Ovo ti je tutorial za ugasiti strelice i shifter, samo prebaci sa Avec na Sans

Inace tog Burgu koristim za tutorijale, prica na turskom al bitno ti da skuzit po naslovu videa o cemu se radi. Stisnem desni klik i da mi prevede ili ako to ne radi upališ google lens na mobu i naciljaš :D 

 

Doso mi je adapter pa cu za vikend iskljucit mjenjac na displeju i skandinavski mod. Vidim da turcin ima upaljen auto kad to mijenja, jesi tak i ti radil? Jer samo kontakt na karticu meni se iskljuci za 2 minute.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, ivan.martinko said:

Doso mi je adapter pa cu za vikend iskljucit mjenjac na displeju i skandinavski mod. Vidim da turcin ima upaljen auto kad to mijenja, jesi tak i ti radil? Jer samo kontakt na karticu meni se iskljuci za 2 minute.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=9S_K68ci7JU

Isprobaj ovu foru da vidiš hoce ostati kontakt, ja sam radio na fluence-ima gdje kada okreneš ključ kontakt ostane. Mislim da možeš i sa upaljenim autom da nije problem.

Kada prvi puta stisneš SCAN na ddt-u nemoj se uplašiti ako čuješ "krckanje" modula dok prelazi preko njih i ako zatreperi abs na tabli, to radiš u biti samo jednom.

Edited by Display
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Skuzio sam kontakt. U brzinu, stisnut kocnicu, srart gumb par sekundi, onda se na 3 sekunde popale sve lampice na boardu i taj kontakt traje pol sata ili vise. Probao sam adapter i dobio ovakve rezultate.

Al kad uđem u meni ddt-ja kak da znam kaj da odaberem, moj model, koje godiste auto itd, nadam se da bum skuzio..

Turcin je dobar ali preskace scene i rijetko ima prevod

Screenshot_20240510_192939_ELM327 Identifier.jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
On 16. 04. 2024. at 17:17, Display said:

Posebno se pale strelice a posebno mjenjač 

Screenshot_20240416-171432~3.png

jel može info kak si došo do tog menija?

odabir vozila pa BCM UCH, pa BCM95 V10.4 da dalje ko na ovom printscrenu, a za freesift display, jzd si išao, koja putanja. pol na francuskom, pol na engleskom.. i kaj prvo probam demo a onda stisnem ikonu einsteina i ide pravo kodiranje?

 

ok našao sam, a kak se izlazi iz programa kad je gotovo, samo ga ugasim ili?

scandinaian mode.jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

to bum malo poslije, sad idem zamijeniti krajnik..

znači ovo za ikonice mjenjača samo pratim turčina, jer tam ima toliko toga, clustera, brojki.....

prvo je skenirao, nije išao na model auta pa odabrao cluster nego drukčije da bi došao doinstrument table, malo sam se igrao sa demo.. bum probal.

ak nekaj krivo od opreme onesposobim, mogu opet osposobit ne? itd..

Link to comment
Share on other sites

Tvoj je PH2 megane? Ides za ove shiftere X95ph2 Megane/Scenic III PH2 - Cluster/TDB - Cluster_B95_L38_ph2_1.2 - Ecran Config tdb- Config 2& Odometrie i to je taj menu sa videa od turcina. On je pristupio malo drugacije iz tih scaniranih modula, tu ti je odmah na dnu Presance Pointer Animation ili ti ga needle sweep pa mozes i to ukljuciti ako voliš.

Uvijek si uslikaj menu prije promjena po kojem klikces ako nesto zeznes da znas sta je bilo, moze se vracati ali nisam nikada zeznuo ništa opako treba pripazit. 

https://www.youtube.com/watch?v=22BOuYyCQCs&t=255s - U ovom videu je prošao prve korake, kada povezes OBD preko BT sa laptopom ides na DDT4all i tamo ces imati dva porta za konekciju odabrati (najvjerojatnije) i mislim da biras COM4 da je tako kod nas -> onda stisnes ikonicu Bluetooth -> Port speed stavi 38400 -> Prihvacas da ces shebat auto :D  -> Conected mode i unutra si i pratiš video, na kraju kad dodes do menija koji ces modificirati onda stisnes gore expert mod ikonicu i to je to.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Megane 3 faza 1 je auto. 2010. on je skenirao sve pa onda drugim putem ali može se direkt? koja je onda putanja? nije X95 ph2 nego x95?

hvala.

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

i imam u farovima dnevna svjetla, žarulje, žice i sve, možda mogu uključiti to., ak isključim skandinavski mod, možda mogu uključiti daylights.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Najbolje otvori DDT4all kao turcin na ovom zadnjem linku, odaberi X95 megy i stisni onda scan i pogledaj koje ti nasao module. Trebao bi biti neki cluster kao na ovoj slici. Tu ces onda pronaci to za shiftere. Vjerujem da mozes upaliti dnevna svijetla, 

https://www.facebook.com/watch/?v=204264246845422 - ovo je Presance Pointer Animation, kazaljke odrade ples prije paljenja. 

Dnevna bi trebala biti DRL active tamo gdje je scandi mod

image.thumb.png.bee50a9ab6a50c8835a461ef394bf610.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

okej, probam sve kak si reko. hvala. 

ma štelao sam trap nakon izmjene krajnika, duljinom su bili potpuno isti ko i stari, 125,25mm, od centra kugle do kraja, tak sam i nove stavio provjerio sa špagom i tu je negdje u nuli. gdje u zg ima normalna geometrija kotača? vulkal je navdno loš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

isključio sam strelice brzina, ona animacija kazaljki nije dostupna, probao i baci grešku. isključio scandinavian svjetla i aktivirao DRL, idu obične žarulje 21W ko za štop, stavit ću nove jer su 14 godina u farovima a nikad upaljene..

 

zakaj ja ovo nisam prije napravio? kaj se da još? utišati onaj beeeeeep zvuk kad nisi vezan pojasom? stoji znak al ne pišti. nije to zbog mene, ja sam uvijek svezan s pojasom,nego idem iz dućana stavim nekaj na sic teže od 3 kg i pišti, valjda misli da djete sjedi, ne znam.. 

mislim da se može mijenjati stanje kilometar sata ali nemam potrebe za time 🙂

kak rade auto mod svjetla, jer išao sam po kvartu malo i na auto svjetlila su dnevna, kad sam ušao u  garažu upalila su se kratka.. znači on mijenja dnevna kratka ovisno jel vani mrak ili dan?

 

20240511_180449.jpg

20240511_181141.jpg

20240511_182355.jpg

Edited by ivan.martinko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, tako i meni mijenja na scenicu, u sumrak, u garazu, u tunel. S tim da ih ne gasi odmah pri izlazu iz tunela nego 5,6 sek kasnije. 

Ustedit cec na zaruljama kratkog svjetla

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svijetle DRL-ovi :D

Ne znam oko tih automatskih svjetala previše jer ih nemam, ali da imaš senzor za svjetlo na šajbi negdje i pali ih kada padne mrak ili si u garaži. Mislim da se može ta osjetljivost štimati. Nisam skužio uspio si ugasiti zvuk za pojas?

Izgleda da ph1 ne može imati tu animaciju na paljenju sa kazaljkama @DCA13 😬

Možeš aktivirati Follow Me Home i da se prozori zatvore na dupli klik kljuca. Ima i funkcija nekakvog alarma koji se aktivira ako zaključaš auto i iznutra probaš otvoriti vrata. Ima i kao fora da kad upališ dugo svijetlo on automatski ugasi kratku sijalicu (po defaultu rade obje).

Može se dodati digialni sat i vanjska temperatura na board kompjuter vjerojato korisno onima koji stave android umjesto centralnog ekrana. Štimanje raspona automatskog klima uređaja: image.png.968cba709e2aee2f1f9a23b1f2dfe1d3.png

Rekalibracija kazaljke za kolicinu goriva u rezervoaru tako da bude linearna (trenutno nije), Intenzitet i ton parking senzora.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

da u šajbi iza retrovizora je senzor za brisače i senzor svjetla. ovo za zatvaranje svih stakala na dvoklik tipke zaključavanja mi radi po defaultu, nisam ugasio zvuk pojasa, ali to bi se moglo moći dati napraviti, vidio sam da je lik na meg4 napravio to.

dugo i kratko rade skupa, da pa meni je to ok, jače se vidi..

jedino pozicija nebi trebala svjetliti s dugima, jer nema smisla..

ali ona je povezana sa stražnjim svjetlima. 

hvala članu @Display na pomoći jer bez njega nebih se usudio ni pipnuti ništa iako sam i prije imao instaliran PYREN i  DDT4ALL, ali onu novu verziju sa githuba..

https://github.com/cedricp/ddt4all/releases

treba vidjet što se još može tweakati..

rekalibracija kazaljke goriva, ali kako? ja neznam ništ bez uputstva 😄

Edited by ivan.martinko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=G_1It_EJlbk&t=30s - evo ti za gašenje upozorenja za pojas, nije valjda želio do kraja na videu pokazati ali to je ovo inhibition SBR nalazi se na istom mjestu gdje si gasio shifter. Nisam nikada gasio tu opciju. Ako ugasiš provjeri da li i dalje svijetli ikonica da nisi vezan (iako ne postoji zvučni signal) to je bitno da i dalje radi zbog airbagova. 

https://www.youtube.com/watch?v=4vh1Qchd6rU - ovo je za kalibraciju kazaljke, nisam ni to osobno radio ali vidim da se može.

 

Edited by Display
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.