Jump to content

DDT4ALL


zvucetic

Recommended Posts

1 hour ago, Zeus said:

Šta je bolje koristiti ddt4all ili Can Clip?

Nemam ni jedno ni drugo pa još skupljam informacije, do sada sam za Peugeot koristio Lexiu i DiagBox i rješavao skoro sve.

Sad mi treba nešto za Talismana.

Sorry, ali ti bi sa tim kineskim kopijama čačkao po Talismanu?  Good luck with that!

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nekada se izmedju clona i originala nije videla razlika.. Lijepi nec releji itd... Ne znam danas kakvi su.. 

Ddt4all he jednako siguran ako ne koristis kvalitetan obd pa pobrka upisivanje ili izgubi kontakt itd... Tj jednak argument vrijedi... A ljudi ga koriste s obdima od 3$

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, backpacker said:

Sorry, ali ti bi sa tim kineskim kopijama čačkao po Talismanu?  Good luck with that!

Hvala na odgovoru, moje pitanje i dalje stoji jer ne znam. Koliko sam razumija kineski klon interface je kojeg naziva? A program je opet krekirani Can Clip? 

Ili sam pobrkao lonćiće?

Link to comment
Share on other sites

ddt4all nije baš jednostavan za korištenje. I ako nešto zezneš teško će ti itko znati pomoći jer direktno radiš sa kodovima u kompjuterima od auta

Jedino ako želi reprogramirati postavke vozila. Ali onda moraš znati šta s čim mjenjaš da ne zezneš stvar.

CanClip je renaultov dijagnostički alat, ali originalan zna biti poprilično skup. Dok kineske kopije koje se mogu naći na aliexpresu znaju biti dobre ali i loše kopije

Za pregled najobičnijih kataloških brojeva rezervnih dijelova ti on netreba. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Zeus said:

Šta je bolje koristiti ddt4all ili Can Clip?

Nemam ni jedno ni drugo pa još skupljam informacije, do sada sam za Peugeot koristio Lexiu i DiagBox i rješavao skoro sve.

Sad mi treba nešto za Talismana.

Ovaj OBD ti provjereno radi sa ddt4all: https://de.aliexpress.com/item/1005005954955254.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60558454109&aff_fcid=3603f947eed84adcac564ba958108528-1711538537922-02080-_EunGXY5&tt=MG&aff_fsk=_EunGXY5&aff_platform=default&sk=_EunGXY5&aff_trace_key=3603f947eed84adcac564ba958108528-1711538537922-02080-_EunGXY5&shareId=60558454109&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=411097be5f494844b213b8bba0f63fa5&afSmartRedirect=y

A sa ove stranice skineš ddt4all: https://www.evilution.co.uk/mod/ddt4all-installing.htm

Ja sam koristio tu kombinaciju na 2 fluencea za upaliti neke opcije i radi bez problema, samo nemoj se igrati i dirati opcije za koje nisi siguran ili nema nekakav tutorijal.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hvala Display,

Hvala svima na odgovorima.

Edited by Zeus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 05. 12. 2023. at 19:11, MDBH said:

Koliko vidim slaba su iskustva sa DDT4ALL pa evo da prenesem svoje. Koristio sam na prošlom Scenicu IV a i sada no drugom Scenic IV, ima korisnih opcija. Na prošlom sam uključio sve moguće opcije od corner light do podešavanja odziva parking senzora, Android/Iphone preslikavanje...fora je opcija uključivanja generičkog zvuka sportskog automobila preko unutrašnjih zvučnika, nije loše...neko se baš potrudio da isprogramira.😀 Ako nekoga interesuje mogu poslati linkove i opcije za podešavanje no treba biti oprezan sa korištenjem i sve je na vlastitu odgvornost.

 

Evo koristan tutorijal za aktivaciju Andorida/Iphona...

 

 

Sretno 😀

Pozdrav, možeš objasniti što si točno radio na senzorima? dal sad brže reagiraju?
I da li mi možeš reć koje parametre treba mijenjati?

Link to comment
Share on other sites

Vidim da na displeju ima prikazana ručica mjenjača pa me zanima postoji li mogućnost aktivacije prikaza sugestije promjene brzine. Ako da, na koji način? Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ne sjećam se da sam igdje vidio u postavkama mogućnost gašenja toga. Možda samo preko dijagnostike se može uključit?

Ionako ti je ta sugestija prilično optimistična.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Domagoj84 said:

Ne sjećam se da sam igdje vidio u postavkama mogućnost gašenja toga. Možda samo preko dijagnostike se može uključit?

Ionako ti je ta sugestija prilično optimistična.

Znam , imao sam c4 Picassa na 55 šaltaj u 5-u 🫣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nec said:

Vidim da na displeju ima prikazana ručica mjenjača pa me zanima postoji li mogućnost aktivacije prikaza sugestije promjene brzine. Ako da, na koji način? Hvala

Mozda je pregorila lampica za vecu brzinu? :)

Link to comment
Share on other sites

Posebno se pale strelice a posebno mjenjač 

Screenshot_20240416-171432~3.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Display said:

Imam OBD koji mi je ostao od multimedije a radio je sa Torque-om. Kad uhvatim vremena instalirati ću  ddt4all pa malo istražiti. Sad sam malo pronjuškao na forumu o programu i u biti je kao i VCDS  za vw, treba si zapisati vrijednosti koje su bile prije izmjene tako da se vrati izvorno stanje koje je bilo. Jedino me muči kontakt na Scenicu koji se isključi nakon dve -tri minute i prekine komunikaciju sa OBD-om. Imam Thinkmax pa sam primijetio danas kad sam isčitavao neke parametre da se to dešava 

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko ti OBD nema pic18f25k80 chip u sebi neće ti raditi ddt4all imati ćeš probleme sa spajanjem. Ja sam isto imao neki obicni OBD radio je sa torque ali sa ddt4all ne.

Ovaj je prosao skoro sve što se može sa meg 3/fluence a scenic 3 mislim isti: https://www.youtube.com/watch?v=JSBMgDtjkmA&list=LL&index=7&t=51s

Ako imaš digitalni sat ide i needle sweep, dizanje prozora na kljuc, follow me home, na fluence može i da ti izbaci vrata gepeka kada zadržiš kljuc

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Display said:

Ukoliko ti OBD nema pic18f25k80 chip u sebi neće ti raditi ddt4all imati ćeš probleme sa spajanjem. Ja sam isto imao neki obicni OBD radio je sa torque ali sa ddt4all ne.

Ovaj je prosao skoro sve što se može sa meg 3/fluence a scenic 3 mislim isti: https://www.youtube.com/watch?v=JSBMgDtjkmA&list=LL&index=7&t=51s

Ako imaš digitalni sat ide i needle sweep, dizanje prozora na kljuc, follow me home, na fluence može i da ti izbaci vrata gepeka kada zadržiš kljuc

 

Hvala na savjetima i linkovima. Probat ću sve varijante a za chip stvarno ne znam. Pokušat ću, ako nejde idem u nabavku OBD-a.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Nec

Na Laguni kad bi stisnuo gumb start/stop na duže od 5s onda bi kontakt ostao više od 10 min

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nec said:

Hvala na savjetima i linkovima. Probat ću sve varijante a za chip stvarno ne znam. Pokušat ću, ako nejde idem u nabavku OBD-a.

Dali taj adapter koji imaš odgovara, možeš provjeriti sa ElmIdentifier android aplikacijom.

 

Vidi link na ovaj odličan vodič by @Alen, imaš tu dio koji se odnosi na ElmIdentifier:

 

Link to comment
Share on other sites

Fejkaju i taj elmidentifier ocito jer ovako je meni izgledao za obd koji se nije radio sa ddt-om

Poprilično sam siguran da mu program neće raditi ukoliko nije unutra chip koji sam naveo ali neka isproba. Ja sam probao još jedan elm bez tog chipa i također ništa od ddt4all.

Screenshot_20240416-214306.png

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Display said:

Fejkaju i taj elmidentifier ocito jer ovako je meni izgledao za obd koji se nije radio sa ddt-om

Poprilično sam siguran da mu program neće raditi ukoliko nije unutra chip koji sam naveo ali neka isproba. Ja sam probao još jedan elm bez tog chipa i također ništa od ddt4all.

Screenshot_20240416-214306.png

I kod mene ista stvar, ne radi niti jedan id dva  LEMScreenshot_2024-04-17-12-23-33-962_com.applagapp.elm327identifier.thumb.jpg.5696e819716422ad46eee081ddbf302d.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Morat ces nabavit onda onaj sto sam linkao za ddt4all :D

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Display said:

Morat ces nabavit onda onaj sto sam linkao za ddt4all :D

Imas neke video upute kak zgasit te strelice i mjenjac na meg 3, download za novi pyren i ddt za pc, imam 2-3 adaptera, bt i wifi, radilo je na renou 2 i 3 i vagu, sad mi stize i Renolink.

Link to comment
Share on other sites

spojene teme koje se odnose na DD4ALL kako bi se znanje sirilo na sve, a ne pojedine modele auta, jer vecina nije specificna

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Imas neke video upute kak zgasit te strelice i mjenjac na meg 3, download za novi pyren i ddt za pc, imam 2-3 adaptera, bt i wifi, radilo je na renou 2 i 3 i vagu, sad mi stize i Renolink.

Pyren nisam koristio, a ddt4all sam skinuo sa ove stranice: https://www.evilution.co.uk/mod/ddt4all-installing.htm odabrao sam "stable verziju" “ddt4all All cars.exe” koja dolazi sa databazom i samo raspakiraš u folder "ecus" kao što je objašnjeno.

https://www.youtube.com/watch?v=JSBMgDtjkmA&list=LL&index=8&t=51s - Ovo ti je tutorial za ugasiti strelice i shifter, samo prebaci sa Avec na Sans

Inace tog Burgu koristim za tutorijale, prica na turskom al bitno ti da skuzit po naslovu videa o cemu se radi. Stisnem desni klik i da mi prevede ili ako to ne radi upališ google lens na mobu i naciljaš :D 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Treba vidjet jel ima opcija za iskljuciti scandinavian mode za svjetla.. jer imam senzor za svjetla ali ova uvijek svjetle kratko svjetlo kako god vrtim rucicu 😆

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.