Jump to content

Vaši PS radovi


blue_devil

Recommended Posts

Nakon sto sam u par navrata maltretirao ljude da mi PS-aju nesto odlucio sam da i ja pokusam tj. naucim osnove baratanja tim svemogucim programom. Za sada znam nabaciti felgicu, spustiti auto, zatamniti stakla i malo se igrati s bojama (crvena kljesta). Molio bih da mi ljudi koji se razumiju malo tj puno vise od mene pojasne koje efekte koristiti da se ubaceni elementi vise uklapaju u osnovnu sliku tj. da izgledaju vise prirodno.

post-737-1233006060_thumb.jpg

A meni ovdje fali mesa na felgi,al to je samo moje misljenje... :respect:

Link to comment
Share on other sites

E sad si mi dao ideju... :D

morat cu ja nesto sklepati iduci tjedan

Link to comment
Share on other sites

E sad si mi dao ideju... :D

morat cu ja nesto sklepati iduci tjedan

Ako ja kao amatercina mogu onda bi i ti trebao dati masti na volju :fucka:

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

Ako ja kao amatercina mogu onda bi i ti trebao dati masti na volju :fucka:

Samo da se dokopam hi ress slike i to je to :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U zadnje vrijeme se zabavljam tako da obradujem nekakav logo sto ne mogu naci u velikoj rezoluciji.

Evo jedan ako netko zeli staviti na svog Clia...

Iz ovog:

community.gif

U ovo:

community.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

evo ja se opet malo igro u ps-u... :bigl:

original:

i482717_800org.jpg

Trophy :bigl:

i482718_800.jpg

hi ress

post-2752-1241716693_thumb.jpg

Edited by Blue_Fatal1ty
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Malo se igram sa pattern-ima. Jos bolje bi ispalo da nisam radio na 1024x768 slici.

post-737-1243598068_thumb.jpg post-737-1243597946_thumb.jpg

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

Nakon sto sam u par navrata maltretirao ljude da mi PS-aju nesto odlucio sam da i ja pokusam tj. naucim osnove baratanja tim svemogucim programom. Za sada znam nabaciti felgicu, spustiti auto, zatamniti stakla i malo se igrati s bojama (crvena kljesta). Molio bih da mi ljudi koji se razumiju malo tj puno vise od mene pojasne koje efekte koristiti da se ubaceni elementi vise uklapaju u osnovnu sliku tj. da izgledaju vise prirodno.

post-737-1233006060_thumb.jpg

eto malo gledam i tek sad skužio da si iskopirao prednje diskove na zadnje kotače :dobroje: bilo bi odlično da su takvi otraga!! :ahaa: :ahaa:

edit: još da sam uspio quotat sliku od prije 100godina da se zna na kaj mislim bilo bi dobro :aua:

Edited by zivac
Link to comment
Share on other sites

post-737-1243923195_thumb.jpg

post-737-1244532111_thumb.jpg

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

R27 Hulk Edition :bigl:

post-737-1244547929_thumb.jpg

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja sam napravio par tutoriala vezano uz PS obrađivanje automobila... Ako je netko zainteresiran mogu ih postat ovdje ili slati na PM...

Tutoriali su sljedeći (na hr jeziku)

Promjena boje

Cleaning i Mesh

Carbon Fiber

Zamjena kotača

edit: i ne očekujte neznam što, čisto osnovni alati i principi rada

Edited by Duma
Link to comment
Share on other sites

aj stavi tu šta sad...

Link to comment
Share on other sites

~Promjena boje~

U ovom tutorialu ću vam pokazati kako promijeniti boju auta, ovo je meni najdraži dio photochopanja :D

Dakle, počnimo...

Otvorite sliku auta na kojem radite i oprezno selektirajte SAMO karoseriju koristeći polygonal lasso tool. Dijelove koje trebate isključiti iz selekcije ćete odstraniti pritiskom na alt + klik oko objekta kojeg trebate odstraniti, kao svijetla, gril, vjetrobrane i slično:

12yf.th.jpg

Kad ste selektirali karoseriju automobila, pritisnite ctrl+c; ctrl+v čime ćete stvoriti novi layer karoserije... zatim pritisnite kombinaciju tipki za brisanje boje sa layera -> ctrl + shift + u, kako bi dobili najbolje rezultate bojenja.

Dosad sam se susreo s tri metode farbanja:

1) Varijacije

Ova metoda se koristi ako želite dobiti neku varijaciju postojeće boje, dakle ako koristite ovu metodu, ostavite boju na autu kakva jest.

Image -> Adjustments -> Variatons... otvorit će vam ovaj prozor:

variations27ju.th.jpg

Odaberite Midtones te eksperimentirajte s bojama u glavnom prozoru variationsa, izbor je zaista neograničen! Nakon što se dobili boju kakvu ste htjeli, odaberite Saturation, te u glavnom prozoru odaberite Less Saturation, da boja bude prirodnija.

2) Color Overlay

Za ovu metodu preporučujem da najprije uklonite boju sa layera karoserije (ctrl+shift+u), kao blend mode u praksi se pokazao najboljim hard mix (doduše, pod nižim opacityem), dakle odaberite hard mix te u boxu pokraj odaberite boju i prilagodite opacity kako bi došli do što prirodnije boje:

coloroverlay2zb.th.jpg

3) Brush

Meni najdraža i najmoćnija metoda farbanja, kojom možete napraviti i nekakav multi paintjob vrlo jednostavno. Također odstranite boju sa layera, odaberite Brush iz Toolboxa, Mode postavite na Color.

Sada desnom tipkom na layer karoserije na listu layera i odaberite "Select Layer Transparency", kako biste ograničili farbanje samo na karoseriju. Nakon toga jednostavno prođite brushem po karoseriji i neka vas vlastita mašta vodi...

brush5gu.th.jpgbrush29uz.th.jpg

Evo rezultata:

toyotacorolla4jx.th.jpg ---> corollavariations1vi.th.jpgcorollaoverlay1yw.th.jpgcorollabrush0kz.th.jpg

Napominjem da najrealniji rezultat daje metoda 1) Varijacije !

Dragster @

http://www.hcl.hr

_______________________________________________________________________-

~Carbon Fiber Tutorial~

U ovom tutorialu objasnit ću vam kako napraviti cf dijelove, na primjeru karboniziranja haube na ovom eclipsu...

Istim načinom se karbonizira bilo koji drugi dio automobila, recimo branici, ili retrovizori.

Otvorite sliku na kojoj radite, ja sam uzeo novog Mitsubishi Eclipse:

mitsubishieclipse0512806tq.th.jpg

1. Selektiranje haube/objekta karboniziranja

Najčešći način selektiranja je upravo Polygonal Lasso Tool

Vrlo je važno da oprezno selektirate haubu, radi kvalitetnijeg rezultata:

15wk1.th.jpg

Kada ste selektirali haubu, pritisnite ctrl+c --> ctrl+v, čime ćete stvoriti novi layer, samu haubu.

2. Desaturation (brisanje boje)

Boju sa layera obrišete kombinacijom ctrl+shift+u, boja layera će nakon ovoga biti neke nijanse sive. Nakon toga, odite na Layer -> New Adjustment Layer -> Brightness/Contrast.

22lq.th.jpg

Na Eclipsu sam snizio brightness do minimuma te dodao malo kontrasta kako bih dobio "plastičniji" izgled layera, potreban za realnu cf haubu.

Obavezno stavite kvačicu ovdje:

obavezno2zg.jpg

Krajnji rezultat bi trebao izgledati ovako:

32ud.th.jpg

3. Apliciranje CF teksture na haubu/objekt karboniziranja

Ovu teksturu možete slobodno koristiti u svojim radovima(velika je, ali kvalitetna):

cf.psd - 2.04MB

Otvorite tu teksturu, selektirajte ju sa ctrl + klik na listu layera, kopirajte i pasteajte na sliku auta. Zatim -> Filter - Distort - Twirl i postavite na oko 50-55

45ru.th.jpg

Prilagodite teksturu obliku i položaju automobila, koristeći ctrl + t, rotirajte teksturu do povoljnog položaja, recimo ovako:

55xh.th.jpg

Neka vam je selektiran (u plavoj boji) layer haube. Sada pritisnite ctrl + klik na layer CF teksture. Zatim desnom tipkom kliknite negdje na haubu te odaberite Select Inverse. Sada samo trebate pritisnuti tipku Delete i dobit ćete ovakav rezultat:

66lq.th.jpg

Sada dvaput kliknite na Layer haube te pod Blending Options, Blend Mode odaberite mod Multiply i pritisnite ok...

78mz.th.jpg

Krajnji rezultat

final6gz.th.jpg

Dragster @

http://www.hcl.hr/

______________________________________________________________________

~Cleaning i Mesh Tutorial~

chevroletcorz067316009oc.th.jpg

Ovim tutorialom pokazat ću vam kako maknuti određene objekte sa auta, a koji relativno narušavaju njegov dizajn (to možda i nije slučaj s ovom corvettom :D ) i pokazat ću vam kako meshati air intakeove na autima.

1.Cleaning

Zumirajte na objekt kojeg želite maknuti s auta i odaberite Smudge tool, jedan od najkorisnijih alata u photoshopu:

mesh19ok.th.jpg

Zatim prelazite toolom preko objekta na sljedeći način:

mesh22dl.th.jpg

Ponekad je pametno nakon smudganja malo blurrati područje, to je stvar subjektivne procjene, znat ćete ako vam zaista treba blurranje.

Na ovaj način se skidaju apsolutno svi suvišni objekti sa auta, ja sam još skinuo i žmigavce i još par sitnica, na isti način...

2.Mesh

Selektirajte sve air intakeove koje želite "omrežiti" i zatim prebacite selekciju na mesh teksturu:

mesh26sy.th.jpg

mesh31su.th.jpg

Copy-Paste teksture natrag na auto i dobit ćete ovakav rezultat:

mesh48bd.th.jpg

Zatim selektirajte layer u boxu sa layerima (desna tipka -> select layer transparency), odaberite brush tool te napravite sjenu na mrežicu, radi realnijeg izgleda:

mesh57lg.th.jpg

Ponovite isti postupak za sve ostale mrežice i to je to...

fina5ue.th.jpg

Ne čini se kao velika razlika, ali iskusniji photochopperi će to cijeniti

Dragster @

http://www.hcl.hr

Ima još jedan, ali bez slika. Već i ovdje ih dosta fali, staro je ovo ko biblija... pogledat ću sad malo šta mogu pokazat od svojih auta..

Edited by Duma
Link to comment
Share on other sites

kompa moj, ovo je predobro objasnjeno...

mogao bi samo slike ove i buduce dizati na forum, kako bi ostale tu...

odlicno napravljeno...

kad si sredim windowse i instal CS3 cu probati prema tvojem tutorialu...imao sam CS4 pa su mi windowsi kad sam palio bilo koji PS gasili ga prije nego ude u prozor gdje se radi

i da...gdje ti je tutorial mjenjanja kotaca? mislim znam to, ali kladim se da je tvoj bolji i precizniji od mog nacina :)

Edited by Ruske
Link to comment
Share on other sites

finalentry6ue.th.jpgfinalentry4jx.th.jpgfinalentr1on.th.jpgfi8do.th.jpgfinalentry4dh.th.jpgwipan6gs8.th.jpgdragstermini16001wo.th.jpgrx8dragster16001bf.th.jpg

ima toga dosta... zadnji put sam čopao valjda pred dvije godine... ako ovo ljeto uhvatim vremena i volje mogao bih se opet ubaciti. Uglavnom ovo sve gore (+ još barem 50-ak auta) su sudionici nekakvih competitiona na jednoj need for speed stranici...

edit @ ruske: a znam, ako budem opet počinjao, lako napravim ekskluzivu baš tu za forum pa će tu i ostati... nadam se da se da nije problem ako su zasad na imageshacku, jer ih pola ionako ni nema, to sve treba ispočetka, a do sad se već skupilo još više iskustva tako da bih baš mogao obnoviti malo tutoriale... za koji tjedan, nakon famozne nam kinematike ;D

edit: dodao sam i tutorial za kotače... vidi se da nije baš savršen, ovalnost je postojana :D

~Zamjena kotača~

U ovom jednostavnom tutorialu objasnit ću vam kako auto ukrasiti novim felgama. Tu nema neke velike mudrosti, jedino na što trebate paziti je da su vam auto na kojem radite i auto s kojeg skidate felge u otprilike jednakom kutu, rezultat može biti dobar ako i samo ako nađete pogodan donor auto. Ako ne nađete donor auto pravoga kuta, nemojte se truditi zamijeniti felge jer će krajnji rezultat biti razočaravajući.

subaruimprezawrxsti200201b3uk1.th.jpg

U mom slučaju, stavit ću felge s Audija S4 na Subaru Imprezu...

12gh.th.jpg

Zumirajte na felgu donor automobila otprilike do levela prikazanog na slici te koristeći polygonal lasso tool ili eliptical marquee tool selektirajte felgu na sljedeći način:

20us1.th.jpg

Bitno je da ne selektirate golu felgu već i vrlo malo gume, kako bi se felga bolje uklopila na autu na kojem radite, u slučaju da ne selektirate i malo gume, neće izgledati realno.

Copy - Paste felge na sliku auta na kojem radite, desnom tipkom pritisnite na layer felge te odaberite free transform. Najprije smanjite felgu na adekvatnu veličinu, ali pazite da vam je selektiran "locked aspect ratio" (obilježen na slici)

33nc.th.jpg

Time ćete izbjeći nepotreban "stretching" felge.

Kada ste transformirali felgu na odgovarajuću veličinu, isključite locked aspect ratio te sada prilagodite felgu free transform (ctrl + t ) -> distort, rotirajte, dok ne dođete do ovakvog rezultata:

49ci.th.jpg

Istim koracima sredite i drugu felgu. Rezultat bi trebao izgledati otprilike ovako:

final2fd.th.jpg

Evo i nekoliko linkova donor automobila (pravi sigurno postoji, samo treba imati živaca):

http://s4.invisionfree.com/CSC_Resource_Ar...hp?showtopic=21

http://digimods.e-visionit.co.uk/viewtopic...sc&start=15

http://www.vmax.dk/vmax/wallpaper.php

http://www.desktopmachine.com/ (!!!)

http://digimods.e-visionit.co.uk/viewtopic.php?t=3459

http://digimods.e-visionit.co.uk/viewtopic.php?t=846

http://cars.rick-design.nl/cars.htm

http://www.branzach.com

Dragster @

http://www.hcl.hr/

Edited by Duma
Link to comment
Share on other sites

e super, sve je isto kao moj nacin stavljanja kotaca, ali nisam znao da se mora pustiti malo gume oko felge :)

Link to comment
Share on other sites

dobije se malo na dojmu, pogotovo se skuži ako je guma niskoprofilna. I čini mi se da sam zadnje kotače prebacivao sa cijelim kotačem, felga + guma.. to ako se potrefi donor auto izgleda savršeno, eventualno malo osvjetljenje prilagoditi

Link to comment
Share on other sites

Ako želite, mogu ih malo obnoviti, osobito ovaj što se zamjene kotača tiče

e taj bi i trebalo! :bigl: Jer dok se kopira felga u 95% sluajeva se treba kopirati i guma kak bi to sve izgledalo realnije. EDIT. Vidim prestigo si me..

a što se tiće Cleaning i Mesh Tutorial-a

previše kompliciraš. uzme se Patch tool (P) selektiraš dio koji hoce "clean-at" desni klik na selekciju i klikne se na "Use patch as source" i gotovo. 5 sec posla... ;)

Edited by Blue_Fatal1ty
Link to comment
Share on other sites

eh, ne znam za taj patch tool nažalost, ali vjerujem da je dobar. Ali pazi, ovisi i o kvaliteti slike kojim ćeš se alatom služiti... ako je slika relativno malene rezolucije (kad zumiraš vide se kockice), onda je ona moja metoda smrt, jer se vidi iz aviona da je nešto rađeno...

Može se inače i još jednim alatom to raditi, mislim ( M I S L I M ) da je to clone stamp tool... staviš referentnu točku malo iza područja koje želiš očistiti, ona se tamo zaključa i povlačenjem miša direktno prebacuješ cijelu sliku sa referentne točke na područje čišćenja...

jbg, ufurao sam se u freeware programe pa sam možda zaboravio te nazive... ako ti nekad bude dosadno, probaj Paint.NET ili gimp... za slabiji komp i obradu slike dušu dalo

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.