Jump to content

1,6 16V sa 115 na 150 KS


Luka

Recommended Posts

Malo sam stiltao danas..

Pričam sa tipom kod kojeg sam servisirao prošli auto (prije sam vozio forda, bio sam jako zadovoljan uslugama na servisu) i velim mu između ostalog da se spremam chipat auto. Pitam ga za mišljenje, veli on sve 5 ako se napravi kak spada, pita me gdje bi radio, velim kod Tibora, veli on da on dobro radi..

E sad, u razgovoru mi objasni da je kombinacijom chipanja i rada na usisu i ispuhu moguće iz tog motora izvuč oko 150 KS. Nisam popamtio kojim sve zahvatima bi to dobio, ali u svakom slučaju nije spominjao otvaranje motora, već samo neki filteri, ispušni sistem (neki lonci) i manje više je to to. (Ispričavam se na slabijem poznavanju problematike i stručnih termina).

To bi bio dobitak od preko 25%, što mi se učinilo malo previše obzirom na sve što znam o tunningu atmosferskih motora..

Pitanje: Da li je to povećanje snage praktično izvedivo? Ako da, nije li ipak u tom slučaju trajnost i stabilnost motora značajnije smanjena? Auto je 1,6 16V Megane II 2004.

Link to comment
Share on other sites

neizvedivo je stavljanjem zadnjeg lonca i filtera i čipiranjem auta izvući 150ks. Za to se treba malo više potruditi oko same machine ;)

Link to comment
Share on other sites

neizvedivo je stavljanjem zadnjeg lonca i filtera i čipiranjem auta izvući 150ks. Za to se treba malo više potruditi oko same machine ;)

A ako mjenja kompletan ispuh, znači nova grana, micanje katalizatora, drugi srednji i zadnji lonac (Sole)? Poradit na usisu...

Link to comment
Share on other sites

a nis idem i ja dignut svog dci-a na 150 ks samo chipom i ispuhom, moj je ipak turbak :)

sad bez sale: ako stavis supersprint kompletan ispuh(a to kosta) i cipnes auto (eventualno protocniji filter zraka ali to ne preporucam) mozda izvuces nekih 130 ks...

silvester: od kad je to sole tunerski auspuh? sole je sminkerska firmica

Edited by 6-speed
Link to comment
Share on other sites

A ako mjenja kompletan ispuh, znači nova grana, micanje katalizatora, drugi srednji i zadnji lonac (Sole)? Poradit na usisu...

Nema sanse.....govorimo o punih 35 ks!!!

Link to comment
Share on other sites

silvester: od kad je to sole tunerski auspuh? sole je sminkerska firmica

If you say so... ;)

2 Coupe VD: Morao sam pitat... :bigl:

Link to comment
Share on other sites

ali ako stavis SOLE odmah auto ide na 150 ks.. ma..

To si ti rekao, ne ja... :ludkozmija:

Link to comment
Share on other sites

Ej, ne koristi moju sliku! :mad::bigl:

>Saša: ne lupaj, Sole je dosta dobar, s obzirom da radi po proračunu za pojedini auto ;)

Link to comment
Share on other sites

Zato Sole radi za FIA track Racing,a sada sla�e formulu 3!Pa nebi dobio takve poslove da nije dobar!

Edited by Micek
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je tema Sole vs. Supersprint vs. Ostali vec prozvakana 10 puta, zakljuceno je da Sole "zna radit" auspuhe i nema smisla opet.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Zato Sole radi za FIA track Racing,a sada sla�e formulu 3!Pa nebi dobio takve poslove da nije dobar!

Micek:

1. kamion = truck

2. Da ti sole slozi najbolji auspuh, usis na svijetu ne mozes 1.6 16V dogurat do 140 ks.

Link to comment
Share on other sites

bez problema taj motor ide i na 200 Ks ...ali uz desetke tisuća Eura ...

a mo

Link to comment
Share on other sites

115ks serijala+ komplet sole ispuh+chip+pomicanje blokade+sportske bregaste! Moze auto imat 140KS

115+chip(9-10ks Tibor)+sole komplet ispuh(7-9ks)= Znaci maximalno 130KS!

Link to comment
Share on other sites

115ks serijala+ komplet sole ispuh+chip+pomicanje blokade+sportske bregaste! Moze auto imat 140KS

115+chip(9-10ks Tibor)+sole komplet ispuh(7-9ks)= Znaci maximalno 130KS!

OK, sve jasno. Ove konkretne brojke su me i zanimale.

Još pitanje u vezi investicije. Ako uzmemo da chipanje prolazi za 200 E (ajmo ljudi na listu :bigl: ), kolika je vrijednost investicije sole komplet ispuha?

Ova druga opcija do 130 KS mi se čini realna, financijski dohvatljiva i bez značajnijih dugoročnijih nuspojava na motoru.

Link to comment
Share on other sites

OK, sve jasno. Ove konkretne brojke su me i zanimale.

Još pitanje u vezi investicije. Ako uzmemo da chipanje prolazi za 200 E (ajmo ljudi na listu :bigl: ), kolika je vrijednost investicije sole komplet ispuha?

Ova druga opcija do 130 KS mi se čini realna, financijski dohvatljiva i bez značajnijih dugoročnijih nuspojava na motoru.

racunaj na 10000kn za soleta, grana+lonci..

Link to comment
Share on other sites

OK, sve jasno. Ove konkretne brojke su me i zanimale.

Još pitanje u vezi investicije. Ako uzmemo da chipanje prolazi za 200 E (ajmo ljudi na listu :bigl: ), kolika je vrijednost investicije sole komplet ispuha?

Ispusna grana, supersprint, oko 500

Edited by Coupe VD
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.