Jump to content


stjepan_th

Recommended Posts

Zelis reci da ti tocis u motor dvije vrste ulja, odnosno da imas ljetno i zimsko ulje?! Jer isto ulje ne moze po ljeti biti gusto, a po zimi rijetko.

Link to comment
Share on other sites

Razlog je jednostavan.

Po ljeti ulje mora biti gusto jer se dosta troši.

Po zimi mora biti što rijeđe,a podmazivati motor.

Najgore je usred zime imati gusto ulje jer anlaser teško vrti,treba puno struje.

:klap:

Da ne idem u OT, samo ću kratko pitati: jesi ikad čuo za multigradna ulja?

Link to comment
Share on other sites

u roku manjem od 1 mj.(kak sam ga kupil)

svječice

ulje

vodenu pumpu

oko 5 l antifriza(zbog vod.pumpe, čekal sam da dojde nova)

set za reparaturu duplog webera

novi diftung za glavu

crijevo za antifriz s onom pipicom

zupčasti remen

filter za zrak(za sad obični)

Link to comment
Share on other sites

Hm , na Meganu nakon 90 000:

-ulje svakih 15 000

-filter svakih 15 000

-2 puta sve 4 gume

-na 70 000 zupčasti remen

-filteri za klimu i zrak svakih 10 000

-2 puta pločice na prednjim kočnicama

-na 60 000 novi diskovi (pojele ga druge pločice)

-3 ležaja na kotačima (bili su zahrđali i suhi )

-desna poluosovina (majstor krivo procijenio , stara bila dobra)

Ima toga još ali da ne zamaram.

Što se mog auta tiče mislim da je najveći problem u majstorima i servisima koji ne rade svoj posao kako treba.

Kad nešta negdje lupa,vibrira ... u servisu kažu da to tako treba , a majstori bi mijenjali redom dok ne napipaju kvar.

Link to comment
Share on other sites

Ja sutra bas idem u servis mjenjati ulje pa cu im reklamirati to pucketanje u vratima.Bas se toga i bojim Limeni da nece nista napraviti i reci ce da je to normalno.E pa meni to nije normalno da mi bivsi auto Fiat Punto koji je duplo jeftiniji kao novi nije proizvodio nikakve zvukove, a ovaj vec pucketa nakon 3000 Km. :frown:

U globalu sam zadovoljan autom, ide fenomenalno, ubrzava strasno, ali to pucketanje je tako iritantno da ne mogu s tim zivjeti.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas na servisu i rijesio problem sa tim pucketanjem u vratima.Auto je tvornicu napustio sa nepodmazanim mehanizmom brave. :klap:

Sta reci, malo latinskog slamperaja je valjda dio osobnosti svakog Renaulta. :ples:

Sto se tice samog servisa i usluge jako sam zadovoljan, a i auto je sada ljepse voziti kad unutra vlada potpuna tisina.

Ulje sam stavio ELF 5W40 i cijeli servis me kostao 780 Kn.

Link to comment
Share on other sites

super! bas mi je drago da su ti sredili to pucketanje!

inace kad samo kupili twinga dosao je sa sjebanim amortizerima LOL i isti mjesec su ih promijenili...

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas na servisu i rijesio problem sa tim pucketanjem u vratima.Auto je tvornicu napustio sa nepodmazanim mehanizmom brave. :klap:

Sto se tice samog servisa i usluge jako sam zadovoljan, a i auto je sada ljepse voziti kad unutra vlada potpuna tisina.

Ulje sam stavio ELF 5W40 i cijeli servis me kostao 780 Kn.

Dobro su naplatili.

Koliko će biti kada krenu ozbiljniji popravci?

Ja na Thaliji za izmjenu ulja i filtra potrošim 150kn.

Razlika je vidljiva!

:klap:

Link to comment
Share on other sites

Dobro su naplatili.

Koliko će biti kada krenu ozbiljniji popravci?

Ja na Thaliji za izmjenu ulja i filtra potrošim 150kn.

Razlika je vidljiva!

:klap:

Kakav cicijas.:))

Pa jebemu, dam za auto skoro 19 000 E i sad bi trebao zaliti zbog pisljivih 100 E za prvi servis.Tipican balkanski mentalitet.

Imam ja jednog legu, kupio polovni A8 i morao mjenjati kocione plocice na njemu, ali mu bilo skupo pa nije imao mjesec dana novaca da to promjeni. :klap:

Zelim reci kako kod nas ljudi daju zadnju kunu za auto i onda ga odrzavaju aljkavo.Nadji mi dobro odrzavanog BMW-a kod nas. :frown:

Link to comment
Share on other sites

Guest Inferno
Kakav cicijas.:))

Pa jebemu, dam za auto skoro 19 000 E i sad bi trebao zaliti zbog pisljivih 100 E za prvi servis.Tipican balkanski mentalitet.

Imam ja jednog legu, kupio polovni A8 i morao mjenjati kocione plocice na njemu, ali mu bilo skupo pa nije imao mjesec dana novaca da to promjeni. :klap:

Zelim reci kako kod nas ljudi daju zadnju kunu za auto i onda ga odrzavaju aljkavo.Nadji mi dobro odrzavanog BMW-a kod nas. :frown:

Sla

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom sa autom sam sada prezadovoljan i cini mi se da svakim kilometrom ide sve ljepse jer se valjda do tih 6000 razradjuje i sve "dolazi na svoje mjesto".

Vidim da mi i potrosnja opada premda jednako vozim i prvi puta sam ju uspio sniziti ispod 7 L.Nije li to divno za 120 cistokrvnih Renaultovih dieselskih konja. ;hail:

Link to comment
Share on other sites

Ajde dosta s tom hvalom 1.9 dCi-a,

jos cu se pokolebati i odustati od 1.6 16V kojeg sam si zacrtao :)

U kojem Renaultu si si zacrtao 1.6 16V?U Cliu nema 1.9 Dci. :)

Link to comment
Share on other sites

Ajde dosta s tom hvalom 1.9 dCi-a,

jos cu se pokolebati i odustati od 1.6 16V kojeg sam si zacrtao :)

Covjece, ako imas para za razliku u cijeni izmedu 1.6 16V i 1.9 dci odmah uzmi dizela

Link to comment
Share on other sites

Covjece, ako imas para za razliku u cijeni izmedu 1.6 16V i 1.9 dci odmah uzmi dizela

Potpuno se slazem.Da samo znas kako je lijepo ubrzavati sa 300 Nm. :hey:

Link to comment
Share on other sites

2stjepan th: kakvo ti ulje stavljas da ti je 150 kuna dovoljno? Pa i suncokretovo je skuplje!!!

Već sam rekao za ulje.

INA DELTA 5 15W40.

Ide 3L bez filtera ulja.Sa filterom 3,5L.

Filter i ulje =150kn.

:klap:

Link to comment
Share on other sites

Kakav cicijas. :)

Pa jebemu, dam za auto skoro 19 000 E i sad bi trebao zaliti zbog pisljivih 100 E za prvi servis.Tipican balkanski mentalitet.

Imam ja jednog legu, kupio polovni A8 i morao mjenjati kocione plocice na njemu, ali mu bilo skupo pa nije imao mjesec dana novaca da to promjeni. :klap:

Zelim reci kako kod nas ljudi daju zadnju kunu za auto i onda ga odrzavaju aljkavo.Nadji mi dobro odrzavanog BMW-a kod nas. :frown:

Ne treba

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.