Jump to content

Megane Sport Vs Njemci (auto Blic)


GURU

Recommended Posts

Kupio sam novi Auto blic (br. 2/05) a na naslovnici VELIKA USPOREDBA: GTI Klasa: Renault megane sport - VW golf GTI - Audi A3 sportback TFSI - Opel astra 2.0 turbo.

Kad sam pročitao usporedbu do kraja smučilo mi se do povraćanja. RENAULT MEGANE JE NAHVALJEN KAO SUPER, ALI pobjednik je njemački automobil (OPET ZAČUDO). na svakoj usporedbi osim u potrošnji Megan je pobjednik, a opet nije proglašen pobjednikom.

OVO JE PRAVA SRAMOTA ZA SVE IOLE NORMALNE LJUDE.

Link to comment
Share on other sites

Cuj, nista novo da Nijemci favoriziraju svoje aute... No bio je prije nekoliko test Megane RS vs. Civic Type R vs. Leon CUpra R i Megane je tu pobijedio... Leon je bio drugi :)

Link to comment
Share on other sites

ja se vise ne cudim nikaj necudim to auto blicu...kod njih nikad nemre svabo izgubit...al to ti je tak kad je to fotokopiran auto bild :tupp:

Link to comment
Share on other sites

a kaj se cudite, i japanski auto casopis bu favorizirao svoje! Nisu samo nijemci takvi ali jest da oni briju na neku dugu tradiciju auto ind. konkretno mislim na VW koji je simbol za Njemacku ali danas kad se sve bazira na elektronici i chipovima mislim da su tu Japaneri daleko ispred svih.

Link to comment
Share on other sites

Inache nemam neki animozitet prema njemackim autima, ali ipak nije posteno. Ni shvabe nisu vise kaj su nekaj bili.

Link to comment
Share on other sites

koji je to njemacki auto , da nije opel oni su ipak rekordni u trulim pragovima i truloj limariji!!! ja blic necu više kupovati!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja doma u garazi imam jednog opela,astru koju vozi moj otac i ja imam clia,koliko god da je moj autek stariji udobniji je i dra

Link to comment
Share on other sites

Imam taj Blic. Katastrofa, Megane najbolji u svim usporedbama ali pobijedio je Audi, jer ima najbolju unutrasnjost ( naročito s onim volanom kao da ga je radio Stef iz Klanjca, koji design-smeće). No dobro treba znati čitati između redova.

Mene su fascinirale kocnice, ej 35 m od 100 do 0. Ovi drugi naprave totalku za ona 3,4 m razlike :tupp:

Link to comment
Share on other sites

Nisu samo kocnice najbolje kod megana

Ne znam da li su u blicu prikazali broj osvojenih zvjezdica na NCAP testu

Od tih automobila samo megane ima svih 5 osvojenih zvjezdica ako se ne varam

Link to comment
Share on other sites

Guest Inferno
Nisu samo kocnice najbolje kod megana

Ne znam da li su u blicu prikazali broj osvojenih zvjezdica na NCAP testu

Od tih automobila samo megane ima svih 5 osvojenih zvjezdica ako se ne varam

Ne varaš se !!! :resp:

Link to comment
Share on other sites

Slazem se s Franchkey, treba čitati između redaka. A onda se sasvim jasno mo

Link to comment
Share on other sites

Imam sve brojeve autoblica od 98 do danas, i ovo nije prvi put da seru gluposti.

Postoje još bolje usporedbe kad uspoređuju dva sportska auta, a onda prednost daju onom koji ima veći prtlja

Link to comment
Share on other sites

Ako ste čitali pomnije usporedbu, a ne sličice na kraju teksta sa oznakama 1,2,3 i 4, jasno vam je da je na njihovoj usporedbi pobjedio GOLF GTI, drugo mjesto je OPEL, treći MEGANE a četvrti AUDI.

Megan je izgubio, po njima, jer ima nedostatak elektirčnog volana (što i jest nedostatak na takvom autu) a u prvom redu zbog CIJENE?!?! E sad ovo sa cijenom je stvarno smiješno i sramotno za njemačke automobile.

Opće je poznato kakva je politika VW koncerna. Doplate su enormno skupe i osnovna oprema je jako škrta. Nekada je u Auto blicu bilo usporedbi sa realnim cijenama vozila, a ne nominalnim cijenama, jer da se Golf dovede na nivo standardne opreme Renaulta Megana RS treba doplatiti barem 3000 - 4000 eura. Kada taj iznos dodamo cijeni jasno je vidljivo da je Golf puno skuplji od Megana.

tu mi je sve jasno, ali onakvo guranje Opela na drugo mjesto je stvarno sramota. Auto je loše koliko mo

Link to comment
Share on other sites

Nisu usporedili Civic Type R i Focus RS sa golfom, a vjerovatno ni neće.

Usporedili su Meganea RS i Leona Cupra R sa Civicom Type R, i ako se sjecam, Megane je bio prvi, Leon drugi..

Link to comment
Share on other sites

Usporedili su alfu gta i focus rs, ne focus rs i golf.

I nemojte kenjat protiv opela jer nitko od vas nema opela.

Druga stvar opel je kvalitetom ispred Renaulta u svim segmentima osim vel satisa.

Treća stvar opel ima br

Link to comment
Share on other sites

Guest Inferno
Usporedili su alfu gta i focus rs, ne focus rs i golf.

I nemojte kenjat protiv opela jer nitko od vas nema opela.

Druga stvar opel je kvalitetom ispred Renaulta u svim segmentima osim vel satisa.

Treća stvar opel ima br

Link to comment
Share on other sites

Imo sam Kadetta prije Clia, starci još uvijek imaju Astru... Jel smijem ken*at protiv Opela?:))

Slazem se s Draganom da je Opel najlošiji od tamo testiranih utoliko što nije napravljen da bude sportski model kao RS i GTI. Ista stvar i s Audijem, oboje su napravljeni kao brzi kompakti s jakim motorom i dobrim ovjesom, ali ipak nisu sportasi. I ja volim Opele, ali glupo je uopce testirati jakog kompakta (Astra Turbo) sa sportskim komapktom (Megane RS). A pogotovo je glupo kad jaki kompakt "ispadne" bolji..

A po statistikama je Opel trenutno po kvaliteti izrade ispred Renaulta... A što se tiče dizela, to su Alfini motori, ne Opelovi :)

Inace, kad smo vec kod Opela:

Opel vectra automobil iračkih pobunjenika

Britanski list Sunday telegraph javlja da je automobil opel vectra, koji u Britaniji uglavnom voze menageri srednjeg ranga i trgovački putnici, u Iraku postalo najpopularnije vozilo atentatora i bombaša samoubojica

U Bagdadu je cijena polovne vectre samo dve tisuće dolara, i za tu cijenu irački pobunjenik mo

Link to comment
Share on other sites

Usporedili su alfu gta i focus rs, ne focus rs i golf.

I nemojte kenjat protiv opela jer nitko od vas nema opela.

Druga stvar opel je kvalitetom ispred Renaulta u svim segmentima osim vel satisa.

Treća stvar opel ima br

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.