Jump to content

Ugradnja ksenon svjetala


Zrmi RS

Recommended Posts

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    113

  • psykoman

    88

  • zvonac

    47

  • dalibor

    36

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neki su mislili da Kelvini znače jakost i intenzitet svjetla....pa su uzimali najplavije šta je bilo dostupno, logično, ako za 1600 kuna mogu dobit 12000K zašto onda uzet 6000K, hehehe! :laugh:

Ja sam morao prijatelju pola sata objašnjavati da temperatura boje u K nema veze s jačinom svjetla....ali ma kakvi, kupio lola 8000K set. I naravno da mu slabije svijetli nego moj 5300K oriđiđi, beeee.

Al dobro, opet ka

Link to comment
Share on other sites

Meni je ugodnija oku plava nego zuta ili neka bijela ali to sam ja ;)

Primjeti razliku između ugodno plavog (kao šta je tvornički na sportu 172/182/197) i između jako i izrazito plavo kao šta se mo

Link to comment
Share on other sites

99% da jest. Al dobro, ako se čovjeku sviđa onda neka.... :nezna:

:p

čovjeku se sviđa jer ne treba gledati u njih! c c c c!!! baš me zanima kako je onima koji se voze nasuprot njemu!!!

ovi tvornički xenoni znaju smetati, osobito ako ti se npr na guzici vozi neki skupocjeni terenac ili ti dolazi u susret, a da ne govorim o ovim naknadno ugrađenim, koji te osljepljuju! tvornički ok.. ali ovi naknadno ugrađeni zbilja nekad znaju smetati, osobito kad ih sretneš na neosvjetljenoj cesti!

Link to comment
Share on other sites

ovo je 10000K

ovde izgleda preplavo

10000kxj5.jpg

meni je na neoriginalnom xenonu 8000K izgleda ljubičasto i sad nisan pametan šta da uzmen

ipak oću da baca na plavu(ljubičasto ni u kojem slučaju) jer mi je modar auto pa figura

Link to comment
Share on other sites

meni je na neoriginalnom xenonu 8000K izgleda ljubičasto i sad nisan pametan šta da uzmen

ipak oću da baca na plavu(ljubičasto ni u kojem slučaju) jer mi je modar auto pa figura

Uzmi onda onaj od 6000k

Link to comment
Share on other sites

čovjeku se sviđa jer ne treba gledati u njih! c c c c!!! baš me zanima kako je onima koji se voze nasuprot njemu!!!

ovi tvornički xenoni znaju smetati, osobito ako ti se npr na guzici vozi neki skupocjeni terenac ili ti dolazi u susret, a da ne govorim o ovim naknadno ugrađenim, koji te osljepljuju! tvornički ok.. ali ovi naknadno ugrađeni zbilja nekad znaju smetati, osobito kad ih sretneš na neosvjetljenoj cesti!

Eto meni baš jučer ususret išao Nelio i zove me i ka

Link to comment
Share on other sites

Pa neće smetati, imađ leće u farovima....samo što su tebi sad boje skroz pomiješane, kad gledaš sve pomoću plavih svjetala. Ma ono, treba to vidit, meni to nije sjelo ali naravno da neće smetati drugima, imaš dobre farove i sve 5.

Meni je super svijetlilo i sa farovima bez lece i sa ksenonom od 8000.Imao sam prvo od 6000.Nikakvih problema.Ja sam se preporodio a sad ako je i drugima malo smetalo neznam.Nisu mi bas blicali ;)

A i nebih i ni mjenjao dok mi to bas ne zabrane :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Pa neće smetati, imađ leće u farovima.... imaš dobre farove i sve 5.

ne razumijem se baš u te stvari, ali zbilja sam previše puta sreo loše "xenonke" (ako se tako uopće mogu nazvati) koje baš frustriraju i nerviraju druge vozače!

p.s. xenoni (tvornički) bi u EU postali obavezna oprema na autima kao što je postao i ESP ali upravo zbog "smetnji" koje uzrokuju drugim vozačima neće to postati!

Link to comment
Share on other sites

ne razumijem se baš u te stvari, ali zbilja sam previše puta sreo loše "xenonke" (ako se tako uopće mogu nazvati) koje baš frustriraju i nerviraju druge vozače!

p.s. xenoni (tvornički) bi u EU postali obavezna oprema na autima kao što je postao i ESP ali upravo zbog "smetnji" koje uzrokuju drugim vozačima neće to postati!

E sad onako malo kenj kenj....neznam kakve su to "smetnje" po tebi jer mene ni jedan serijski ne zasljepljuje.A niti naknadno stavljeni ako je dobro podesen.Ima puno vise onih koji imaju obicna svijetla koja zasljepljuju a tu se sad ovi ksenoni blate.A daj malo reci i neke prednosti a ne samo mane ;)

Link to comment
Share on other sites

E sad onako malo kenj kenj....neznam kakve su to "smetnje" po tebi jer mene ni jedan serijski ne zasljepljuje.A niti naknadno stavljeni ako je dobro podesen.Ima puno vise onih koji imaju obicna svijetla koja zasljepljuju a tu se sad ovi ksenoni blate.A daj malo reci i neke prednosti a ne samo mane ;)

Daleko od toga da sam protivnik xenona, čak sam razmišljao da ih stavim. Ali mi nemoj reći da ti nikad nije zasmetao npr. X5 kad ti dolazi u susret? Verovatno je to i zbog same visine vozila i verovatno bi te zaslepeo i sa običnim farovima ali...

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.