Jump to content

Ugradnja ksenon svjetala


Zrmi RS

Recommended Posts

Uskoro ih idem ugradjivati pa me samo zanima vase misljenje koje da stavim :??: One na 6000k kakve ima DJ 872 AN ili na 8000k.Postoje i jace ali te nezelim.Ove frendove si mi super ali neznam zasto me uvijek nesto vuce na jace :bigl:

Cijena im je ista.2500kn sa ugradnjom :) Pucajte sa savjetima i pitanjima

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    113

  • psykoman

    88

  • zvonac

    47

  • filiplolic

    36

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uskoro ih idem ugradjivati pa me samo zanima vase misljenje koje da stavim :??: One na 6000k kakve ima DJ 872 AN ili na 8000k.Postoje i jace ali te nezelim.Ove frendove si mi super ali neznam zasto me uvijek nesto vuce na jace :bigl:

Cijena im je ista.2500kn sa ugradnjom :) Pucajte sa savjetima i pitanjima

:klap::klap:

Kada ga opremiš hoćeš ga meni prodati? ;)

Imam osjećaj da će i ovaj topic biti zanimljiv kao i onaj s ugradnjom senzora.

Link to comment
Share on other sites

:klap::klap:

Kada ga opremiš hoćeš ga meni prodati? ;)

Imam osjećaj da će i ovaj topic biti zanimljiv kao i onaj s ugradnjom senzora.

Neces vjerovati, ali samo zato sam ga i stavio da se malo maknem od pitanja vezanih za njih :laugh::laugh:

Link to comment
Share on other sites

Mene vecinom ti aftermarket xenoni lagano zivciraju kada se netko vozi sa njima iza mene..

A sto se tice ugodjaja kada vozis sa izvorom svjetlosti vece temperaturne boje, nebo i zemlja.. u principu, sve sto je iznad realnih 5500 K (dnevno svjetlo sunca je tu negdje..) je jako ugodno oku, a od 7000 K na gore je cista uzivancija.. stvarno ti se manje umaraju oci i puno bolje uocavas prepreke nocu.. vecinom (makar ne mora znaciti) svjetlosni izvori sa vise Kelvina imaju i bolji tzv. colour rendering.. pa ti je i realnija slika boja nocu.. U principu, sto vise K to bolje, ali ne mora znaciti.. ima i subjektivnosti u dozivljaju svjetla.. moj savjet je da probas vidjeti razlicite temp. i da procjenis koja ti vise pase..

Sto se tice temperature svjetla, ako zelis malo matematike, malo google ili sta vec i Planckian locus (mislim da se tak zove)

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka je 6000 K, 8000 je još prihvatljivo a 10000 je previše plavo i IMHO bezveze!!!

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavil 8000 k i evo razlike (slikano u pol posla); lijevo standardna h7 neka philips blue, a desno xenon.

img25308co.jpg

mislio sam da standardna h7 dobro svjetli dok nisam stavio ovo... :bigl:

moja ti je preporuka da obavezno uzmes HID H7SK 8000K jer na trzistu ima dva modela. Ovi su skuplji 200 kn al su kao nesto kvalitetniji. Dolaze pakirane u crnoj kutiji.

A ako imas nekog da ti kupi na firmu u veleprodaji... e to je posao.

Ja sam "provukao" komplet preko firme i kupio sam kod uvoznika "kao" za daljnju prodaju. VPC cijena je 1629,10 kn. Razlika je znatna jel ne placas maloprodajnu marzu. Cak da i platis nekom uslugu kupnje cijeli iznos sa PDV-om, nece te taj skuplji model izaci vise od 1987,50 kn.

:hey:

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavil 8000 k i evo razlike (slikano u pol posla); lijevo standardna h7 neka philips blue, a desno xenon.

img25308co.jpg

mislio sam da standardna h7 dobro svjetli dok nisam stavio ovo... :bigl:

moja ti je preporuka da obavezno uzmes HID H7SK 8000K jer na trzistu ima dva modela. Ovi su skuplji 200 kn al su kao nesto kvalitetniji. Dolaze pakirane u crnoj kutiji.

A ako imas nekog da ti kupi na firmu u veleprodaji... e to je posao.

Ja sam "provukao" komplet preko firme i kupio sam kod uvoznika "kao" za daljnju prodaju. VPC cijena je 1629,10 kn. Razlika je znatna jel ne placas maloprodajnu marzu. Cak da i platis nekom uslugu kupnje cijeli iznos sa PDV-om, nece te taj skuplji model izaci vise od 1987,50 kn.

:hey:

Imam dvije opcije.Frend iz Osijeka i Taj drugi iz Djakova koji je stavljao DJ 872 AN-u.Ali ovaj iz Osijeka dobavlja od Molydon firme i one kod njega dodju 3100kn s ugradnjom sto mi je previse love a ovaj iz Dj je druga firma,neznam tocno koja i dodju 2500kn.Mislim da mi je to bolja i jeftinija opcija a sigurno nije tolika razlika u kvaliteti, samo je drugi dobavljac.

zasto bih davao vise love ako nemoram jel?

I jesi zadovoljan kako ti svijetli?

Link to comment
Share on other sites

Jedno teoretsko pitanje. Dali se xenoni mogu skinuti i ponovo staviti obične sijalice?

Npr. ugradim ali nakon mjesec dana vidim da mi se nesviđa (npr. smeta drugim vozačima, problem na tehničkom, neštima mi svjetlost,..) i hoću nazad H1 - dali je to moguće?

2Zrmi: ja bi rađe 6k jer mi ove od 8k i dalje jako vuku na plavu boju

Link to comment
Share on other sites

Jedno teoretsko pitanje. Dali se xenoni mogu skinuti i ponovo staviti obične sijalice?

Npr. ugradim ali nakon mjesec dana vidim da mi se nesviđa (npr. smeta drugim vozačima, problem na tehničkom, neštima mi svjetlost,..) i hoću nazad H1 - dali je to moguće?

2Zrmi: ja bi rađe 6k jer mi ove od 8k i dalje jako vuku na plavu boju

Link to comment
Share on other sites

Jedno teoretsko pitanje. Dali se xenoni mogu skinuti i ponovo staviti obične sijalice?

Npr. ugradim ali nakon mjesec dana vidim da mi se nesviđa (npr. smeta drugim vozačima, problem na tehničkom, neštima mi svjetlost,..) i hoću nazad H1 - dali je to moguće?

Odlično pitanje!!!

(Da se bar mo

Link to comment
Share on other sites

:cekicem::fighting:

Ajd molim te samo procitaj moj post.Pa zar bih ja danima i mjesecima studirao ksenon svjetla da se nesto nemoze opet vratiti na staro ili jos gore, stavljati nesto a nemogu s tim proci na regi :mad:

Pa kaj se odmah pjeniš, počeo sam pisati pitanje, pa sam morao nešto obavit hitno u uredu, pa sam tek onda postao, a ti si u među vremenu već napisao i postao odgovor(e).

Nemoj se odma ljutit, nije zdravo, a i prevruće je vani, chill... ...nemoj misliti na torticu... ...misli na xenon... :lool:

Link to comment
Share on other sites

Ja idem na ksenon kad mi prijatelj dobije zeleno svjetlo od Molydona za prodaju i ugradnju, definitivno je dobra investicija jer je ujedno lijepše i sigurnije nego sa H4 zaruljama, pa makar bile Philipsove od 100 kn/kom!

Ići će 6000K, to mi je najbli

Link to comment
Share on other sites

Pa kaj se odmah pjeniš, počeo sam pisati pitanje, pa sam morao nešto obavit hitno u uredu, pa sam tek onda postao, a ti si u među vremenu već napisao i postao odgovor(e).

Nemoj se odma ljutit, nije zdravo, a i prevruće je vani, chill... ...nemoj misliti na torticu... ...misli na xenon... :lool:

Ej i ja sam skuzio da sam pogrijesio.oprosti, nepjenim se naravno,ti su mi znakici bas smjesni pa sam ih stavio.Da vjerojatno je tu vrijeme malo odigralo svoje a ja sam odma napao.Sorry jos jednom :frown::hey::hey:

Link to comment
Share on other sites

Ej i ja sam skuzio da sam pogrijesio.oprosti, nepjenim se naravno,ti su mi znakici bas smjesni pa sam ih stavio.Da vjerojatno je tu vrijeme malo odigralo svoje a ja sam odma napao.Sorry jos jednom :frown::hey::hey:

ma ni bad :)

...misli na xenon... :bigl: ...uskoro...

Link to comment
Share on other sites

ma ni bad :)

...misli na xenon... :bigl: ...uskoro...

Mislim joj stalno.Kontam si da ce biti taj od 6000k :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Koliko bi koštala ugradnja kod ovlaštenom servisu? Mislim i na djelove, naravno.

Link to comment
Share on other sites

Već sam bio stavio u jedan topic....ali evo opet:

4700K

4700k0gm9pf.th.jpg

6000K

6000k9bd6hg.th.jpg

8000K

8000k3ew1ui.th.jpg

10000K

10000k7um6kf.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja bih izabrao ove između 6.000 i 8.000 Ove veće su preplave

Link to comment
Share on other sites

Već sam bio stavio u jedan topic....ali evo opet:

4700K

4700k0gm9pf.th.jpg

6000K

6000k9bd6hg.th.jpg

8000K

8000k3ew1ui.th.jpg

10000K

10000k7um6kf.th.jpg

Samo sto meni kod ovog iz Djakova ove na 6000 izgledaju kao da imaju 8000k barem prema ovim tvojim slikama.

A neznam isprobat cu obje varijante pa cemo vidjeti :)

Koliko bi koštala ugradnja kod ovlaštenom servisu? Mislim i na djelove, naravno.

Na to zaboravi.To oni ne rade,nit im se da,a nit bi prosao jeftino.

A zadnji put kad sam im to spomenuo tip je rekao da mi elektronika to ne podrzava,pa su mi decki postali jako smijesni.

Ali evo racunaj si ovako:trebaju ti dva fara od sporta,ksenon zarulje s potrebnim napajanjem,pa ako hoces uredjaj za pranje fara onda i cijeli prednji dio auta novi s prskalicama.Naravno da ti treba i neko dugme u kabini da ih ukljucis,znaci i kod table treba prckat.Pa tu je onaj senzor nagiba koji bi se samo u teoriji mogao realizirati.

Mislim da sam vec dovoljno napisao da i sam zakljucis da je to glupo i skupo.

A ovo sve imas za pristojne novce.I radi isto ako ne i bolje :)

Link to comment
Share on other sites

A neznam isprobat cu obje varijante pa cemo vidjeti :)

Na to zaboravi.To oni ne rade,nit im se da,a nit bi prosao jeftino.

A zadnji put kad sam im to spomenuo tip je rekao da mi elektronika to ne podrzava,pa su mi decki postali jako smijesni.

Ali evo racunaj si ovako:trebaju ti dva fara od sporta,ksenon zarulje s potrebnim napajanjem,pa ako hoces uredjaj za pranje fara onda i cijeli prednji dio auta novi s prskalicama.Naravno da ti treba i neko dugme u kabini da ih ukljucis,znaci i kod table treba prckat.Pa tu je onaj senzor nagiba koji bi se samo u teoriji mogao realizirati.

Mislim da sam vec dovoljno napisao da i sam zakljucis da je to glupo i skupo.

A ovo sve imas za pristojne novce.I radi isto ako ne i bolje :)

Lijepo si to ovdje objasnio i obrazlo

Edited by psykoman
Link to comment
Share on other sites

Molidon i elsat imaju iste komplete koje uvozi elsat i u maloprodaji elsata kostaju 2400 kn a u molidonu 3100. :??:

One druge, jeftinije su u elsatu 2200 a ne 2500.

Svjetla su odlicna, i totalno sam zadovoljan... :hail::hail:

Kompic ima 6000 k i po noci svjetle u trecinu slabije al naravno isto je neusporedivo bolje nego bilo koja obicna zarulja.

Imam dvije opcije.Frend iz Osijeka i Taj drugi iz Djakova koji je stavljao DJ 872 AN-u.Ali ovaj iz Osijeka dobavlja od Molydon firme i one kod njega dodju 3100kn s ugradnjom sto mi je previse love a ovaj iz Dj je druga firma,neznam tocno koja i dodju 2500kn.Mislim da mi je to bolja i jeftinija opcija a sigurno nije tolika razlika u kvaliteti, samo je drugi dobavljac.

zasto bih davao vise love ako nemoram jel?

I jesi zadovoljan kako ti svijetli?

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.